Marmara Bölgesi illerinden güzel Balıkesir'i geziyoruz.

Türkiye'nin en güzel sayfiye yerlerinden biri.

Blog sayfamı takip eden dostlarım için bugün sizlere Marmara Bölgesinin en güzel yerlerinden Balıkesir ilinden bahsetmek istiyorum. Fırsat bulduğum boş zamanlarımda ülkemizde gezilmeyecek yer bırakmak istemiyorum. Bu güzel ülkenin tarihi, kültürü, turizm değerlerini görmek beni derinden etkilemekte ve şaşırtmaktadır. İnanılmaz bir coğrafya üzerine kurulu Türkiye, gezilecek o kadar çok yeri olmasına rağmen yapılan yanlış politika ve tanıtımlarla eksik kaldığını gösmekteyim. Bence biraz daha ülkemizle ilgili reklam kampanyalarına ağırlık verilmesi lazım.

balikesir_1

Bugün Marmara Bölgesinin incisi Balıkesir dolaylarındayız. Ülkemizin en kalabalık 17. şehri olan Balıkesir ili, turizm bakımından zengin bir konuma sahiptir. Halkın geçim kaynağı genellikle tarım ve hayvancılığa dayanır. Bunun dışında sahil kasabalarının çok olduğu bölge, turizm bakımından da önemli bir gelir kaynağı üretmektedir. Ayrıca TSK'nın ilk jet üssü olan 9. ve 6. Ana Jet Üs Komutanlıkları burada konumlandırılmıştır. Balıkesir, Türkiye konumu üzerinde önemli stratejik bir konum halinde de boy göstermektedir.

balikesir_2

Balıkesir en fazla yazlıkçıların tercih ettiği mekanlardan biridir. En çok sahil kasabasına sahip olan ilimiz, Türkiye'nin birçok şehrinden gelen misafirlere ev sahipliği yapmaktadır. İklim olarak Akdeniz iklim özelliklerini taşıyan şehir, yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Yazlıkçıların en fazla tercih ettiği Balıkesir, sayfiye bir özelliğe sahip olduğu ve diğer bölgelerdeki turizm keşmekeşliğinin en az oranda yaşandığı yerlerden biri olduğu için fazlasıyla tercih edilmektedir. Bu nezih özelliklerinden dolayı yıldan yıla nüfus oranından bir artış olduğuna şahit olabilirsiniz.

balikesir_3

Her türlü turizmin beşiği Balıkesir, hem deniz hem de termal özelliğe sahip turizm şekillerine rastlayabilirsiniz. Bölgede ki plaj ve oteller gelen yerli ve yabancı misafirlere hizmet etmektedir. Balıkesir turizm bakımından bu kadar çok farklılık gösterdiği için buraya yapılan ulaşım yolları da fazladır. Balıkesir'e demiryolu, karayolu, havayolu ve denizyolu ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Tarihin ve medeniyetin birçok izine rastlayacağınız Balıkesir'de, medrese, türbe, camii, kilise, harabeler ve çeşitli tarihi eserler bulma imkanına sahipsiniz.

balikesir_4

Balıkesir gezilerinizi önceden planlayarak gelin. Erken rezervasyondan yaptıracağınız otel ve uçak rezervasyonlarınız maddi bakımdan size kazanç sağlayacaktır. En azından biletlere vereceğiniz fazla parayı Balıkesir^de eşsiz lezzetlere harcayabilirsiniz. Buranın höşmerim tatlısı ve köftesinin tadına bakmadan dönerseniz çok şey kaybedersiniz. Bunun dışında tabi ki deniz kenarında bulunan restoranlarda gün batımına doğru tüketeceğiniz taze balık ve deniz ürünlerini de sizi Balıkesir'e tekrar gelmenizi sağlayacak etken unsurlardan biridir.

balikesir_5

Bugünkü yazımda sizlere elimden geldiğince Balıkesir hakkında bilgi vermeye çalıştım. Türkiye'de mutlu olabileceğiniz birkaç şehir arasında bence. Hem sakin ve dingin oluşu hem de insanlarının cana yakınlığı bölgeye gelmenizi daha da hızlandırmaktadır. Oksijen bakımından en önemli yerlerinden biri olan Kazdağı eteklerine çıkmayı unutmayınız. Hem güzel hava ve denizin harmanlandığı bu yerde sağlığınıza sağlık katacak yegane yerlerden biridir. Vakit kaybetmeden biletlerinizi alın ve Balıkesir yolcuğuna başlayın.

balikesir_6

Etiketler
Online Rezervasyon