Üyelik Sözleşmesi - Gizlilik Politikası

Girmiş olduğunuz bilgilerinizin gizliliği ve kişisel güvenliğiniz şirketimiz için önemlidir. Bu nedenle kişisel bilgilerinizin korunmasına ve üçüncü tarafların eline geçmemesine özen gösterilmektedir. Güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilmeniz için bir çok güvenlik tedbiri alınmıştır. Ödemeniz sırasında sisteme girmiş olduğunuz kredi kartı bilgileriniz kesinlikle kaydetmemektedir. Bu bilgiler direk olarak bankanıza gönderilmekte ve işleminiz bankanız tarafından yapılmaktadır. Banka ve kredi kartı bilgileriniz kendi sistemlerimizde depolanmamaktadır.


Rezervasyonlarınızın tamamlanması ve konaklama sırasında veya sonrasındaki işlemlerde aksaklık yaşanmaması için bazı gerekli bilgileriniz sistemimiz tarafında kaydedilmektedir. Bu bilgiler hizmetlerin en iyi şekilde tamamlanması için, kendi veri tabanlarımızda güvenli bir şekilde saklanır ve gerektiğinde hizmet şartları gereği oteller ile paylaşılır. Şirketimiz hiç bir bilginizi ne durumda olursa olsun 3. taraflar ile paylaşmaz. Ancak kişisel bilgileriniz, hizmet gerekleri nedeni ile, Anayasal yükümlülükleri yerine getirmek için, Otelfiyat.com ve İdeal Tur Turizm AŞ şirket politikalarını uygulamak ve haklarını korumak için, herhangi bir kişinin hakkını veya güvenliğini korumak amaçlarıyla, satışa sunulan ürünler ve içeriklele alakalı olarak 3. kişilerce ileri sürülen ihlal iddialarına cevap vermek için açıklanabilir.


Otelfiyat, kullanıcıların www.otelfiyat.com sitesinin kullanımına dair ve kullanıcıların genel internet kullanım bilgilerini, teknik bir iletişim algoritması (Kurabiye-Cookie) kullanarak alabilir. Ancak, kullanıcılar istedikleri takdirde internet motorlarındaki ayarları değiştirerek teknik iletişim verilerini almayı veya göndermeyi engelleyerek bu çalışmayı durdurma hakkına sahiptirler.


Otelfiyat kullanıcı verilerini yeni kampanyaları hakkında bilgilendirme, ürün ve hizmet sunumu için saklar ve kullanır. Gerektiğinde kullanıcı profilleri pazar araştırmaları için kullanılmaktadır.


Otelfiyat'ın gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, yine de www.otelfiyat.com, sitesine ve bilgi sistemlerine yapılan siber saldırılar sonucunda şirket veya kullanıcı gizli bilgilerinin zarar görmesi veya üçüncü tarafların eline geçmesi durumundan, Otelfiyat herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.


Otelfiyat.com sitesi, işbu Gizlilik Politikası Hükümlerini dilediği takdirde yayınlamak suretiyle tek taraflı olarak değiştirme hakkını saklı tutar. Otelfiyat'ın değişiklik yaptığı Üyelik Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası hükümleri, www.otelfiyat.com sitesinde yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer.