TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISITophane Otelleri
0 Tophane Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Tophane Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Tophane Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Tophane Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Tophane Otelleri ve en uygun Tophane otel fiyatları, Tophane hakkında genel bilgiler...

Tophane Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.3
F. A. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 08-09-2023/10-09-2023
Tesis konum olarak harikaydı. Odaların temiz olması ve genişliği çok güzeldi.
9.7
S. C. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 03-08-2023/05-08-2023
Konum olarak çok iyiydi. Her yere kolaylıkla ulaşabildik. Tekrar ziyaret edeceğiz mutlaka.
7.0
G. ALTINER | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 14-11-2022/16-11-2022
Odalar temizdi personellerin ilgi ve alakasından memnun kaldım. Otelin konumu merkezi olduğu için alışveriş merkezlerine ve cafelere rahatlıkla gidebildim.

Tophane Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Türkiye'nin asırlara meydan okuyan Tophane'de konaklayabileceğiniz Tophane Otelleri...

İstanbul tatilleriniz sırasında Tophane'nin kültürel özelliklerinden faydalanmanıza olanak sağlayan Tophane otelleri sayesinde tatillerinizi daha konforlu konaklama olanakları ile gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Sitemizde Tophane'de konaklayabileceğiniz seçeneklerin yanı sıra Tophane  hakkında detaylı bilgilere ulaşma olanağına da sahip olabilirsiniz. 

Tophane; İstanbul'un Beyoğlu ilçesinin boğaz kıyısında bir semttir. Tophane kuzeybatısında kağıthane, kuzeyden Şişli, doğudan Beşiktaş ve İstanbul Boğazı, güneyden ve batıdan Haliç çevrelemektedir. Osmanlı'nın ilk tersanesi olan Tophane de  Osmanlı Dönemi'ne ait çok sayıda tarihi yapı bulunmaktadır. Uygun Tophane otel fiyatları ile bölgede konaklamalarınız sırasında bu tarihi yapıları da yakından inceleme fırsatına sahip olabilirsiniz. 

NÜFUSU

Tophane'nin bağlı bulunduğu Beyoğlu ilçesinde 250 bin kadar kişi ikamet etmektedir. Tophane'nin nüfusu sabit olup, genişleyebilecek daha fazla alan kalmadığından yeni yerleşim birimleri oluşturulamamaktadır. Bunun yanı sıra bölgeye çok sayıda turist geldiği için turizm faaliyetlerinden ötürü dönem dönem artış gözlenmektedir. Tophane otellerinde ve apart gibi diğer konaklama türlerinde bulunan turistlerle birlikte nüfusun özellikle yaz aylarında daha da arttığını görebilmek mümkündür.

Havalimanları

İstanbul, turizm, ekonomi, sosyal ve kültürel alanlarda en çok gelişmiş bölgemizdir. Buna bağlı olarak Tophane bölgesine ulaşım sağlayabileceğiniz iki adet havalimanı vardır. Avrupa yakasındaki Atatürk Havalimanı ile Anadolu yakasında yer alan Sabiha Gökçen Havalimanıdır. Atatürk Havalimanından Topkapı'ya ulaşımı kolaylaştıran otobüsler ve metro hattı mevcut olup, aralarındaki mesafe 20 kilometredir. Sabiha Gökçen Havalimanından mesafesi ise 44 kilometredir. Her iki havaalanını da kullanarak Tophane'ye gelebileceğiniz ve kampanyalı Tophane otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere gitmenizi sağlayacak ulaşım olanakları bulunmaktadır.

OTOGARI

Tarihi ve turistik semtimiz Tophane'ye ulaşım sağlayabileceğiniz en yakın otobüs terminali; Esenler ilçesi, Yavuz Selim Caddesi'nde yer alan Büyük İstanbul Otogarıdır. Otogardan yaklaşık 20 dakikada ulaşabileceğiniz Tophane'ye otobüsler, taksi ve metro hattı ile kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir içi servislerini kullanarak da Topkapı otellerine rahatlıkla ulaşma imkânınız da bulunuyor.

Turizm Danışma Bürosu

Tophane'nin tanıtımında büyük rol oynayan en yakın Taksim Turizm Danışma Bürosu yaklaşık 10 dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Turistlere her zaman ihtiyaç duydukları konularda yardımcı olmaktadır. Turizm Danışma Bürosu; Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü giriş katı Taksim mevkiinde yer almaktadır. Uygun Tophane otel fiyatları ile bölgede konaklarken bölgenin tarihi ve gezilebilecek yerleri hakkında da bürodan rahatlıkla destek alabilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Akdeniz ikliminin etkilerini görebileceğiniz Tophane'de yazları sıcak, kışları ise ılıman hava koşulları olduğu görülür. Bu sebeple özellikle yaz ayları Tophane otellerinde konaklamak için en uygun zaman olarak görülür. En fazla yağış kış aylarında düşmekte olan Tophane bitki örtüsünü ise maki oluşturmaktadır. Bölgede yetişen diğer bitki türleri; dişbudak, akçaağaç, meşe, ladin, kayın, karaağaç ve gürgendir.

Yeme ve İçme Olanakları

Topkapı bölgesi, zengin Marmara mutfağının yöresel lezzetleri yanında, kozmopolit bir alan olduğu için çeşitli ülkelerin mutfağına özgü yemekleri tadabileceğiniz, seçkin restoranlar bulunmaktadır. Topkapı bölgesinin en meşhur yemekleri kokoreç ile midyedir. Tophane otel fiyatları ile konakladığınız otellerin restoranları dışında yemek yiyebileceğiniz mekânlar da vardır. Ocak başı kültürü ile Fransız mutfağının izlerini taşıyan, Artiste Terasse Restaurant seçkin lezzetler sunan Meze Meze Restaurant, eğlence ve yemek keyfini bir arada yaşamak isteyenler için Cafe Pi Curcuna doğru adresiniz olacaktır.

Gezilecek Yerler
İstanbul ilinin bu şirin boğaz kıyı semti Tophane; Avrupa Yakasının ilgi çekici turistik yeridir. Bu yüzden uygun Tophane otel fiyatları ile Tophane'de konaklarken sadece yürüyerek bile rahatlıkla gezebileceğiniz turistik yerleri mutlaka gezmelisiniz. Tophane'deki bazı turistik mekanlar; Kılıçali Paşa Camii, Tophane Çeşmesi, ünlü Tophane Amire Binası bunlardan bazılarıdır. Tophane nargile mekanları ve Amerikan pazarı ile hem yerli hem de yabancı ziyaretçilerin uğrak yerlerinden olmaktadır.