TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIİstanbul Avrupa Otelleri
572 İstanbul Avrupa Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
İstanbul Avrupa Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
İstanbul Avrupa Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
İstanbul Avrupa Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi İstanbul Avrupa Otelleri ve en uygun İstanbul Avrupa otel fiyatları, İstanbul Avrupa hakkında genel bilgiler...

İstanbul Avrupa Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
A. B. Kılıç | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 07-04-2024/08-04-2024
Odaların temizliği ve rahatlığı
10
e. e. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 13-03-2024/17-03-2024
Tüm ilgili çalışanlara güler yüzlülüğü ve destekleri için teşekkürler. Kaş'a yeniden geldiğimizde konaklama için başka bir yer aramamıza gerek kalmadı artık.
9.0
R. KAYA | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 13-05-2024/14-05-2024
Ferah ve temiz olması
9.3
P. Popovic | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 11-05-2024/13-05-2024
The location is fantastic
10
H. . Ünlü | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-05-2024/12-05-2024
Temizliği
10
a. c. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 07-02-2024/10-02-2024
Merkezi konumu sayesinde kolay ulaşım sağladım. Temizlik ve düzenden memnun kaldım. Konaklamayı düşünenlere tavsiye ederim.
8.0
F. DOĞAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-05-2024/12-05-2024
Kolay konumda olması
9.7
F. Özkan | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-05-2024/11-05-2024
Odanın ferahlığı
10
Y. Erkan | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 13-05-2024/14-05-2024
iş gezilerindeki tüm ihtiyaçları karşılamakta , sorunsuz ve temiz olması
9.7
R. KAPLAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 14-05-2024/15-05-2024
Personelin ilgisi, otelin temizliği ve konforu çok çok iyi. O bölgede başka bir otelde konaklama düşünmeyeceğiz artık

İstanbul Avrupa Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Her geleni kendine hayran bıraktıran şehrin İstanbul Otelleri...

Online sitemizi ziyaret ederek en iyi fiyat garantisi sunan cazip İstanbul Otellerini sıralayabilir, belirlediğiniz tesise kolayca rezervasyon yapabilirsiniz. İstanbul bölgesine dair aradığınız her türlü bilgiye anında ulaşmanızı sağlayacak detayları sizler için derlemiş bulunuyoruz. İstanbul, Marmara Bölgesinde turizmin başkenti olarak nitelendirilen, çok sayıda turist çekerek dünyaya açılan tarihi ve modern bir ilimizdir.

İstanbul bölgesi tarihi ve turistik değerlerinin çokluğu, doğal güzellikleri seçkin otelleri ile dünya genelinde ilgi gösterilen önemli bir turistik kenttir. Ayrıca alternatif turizm çeşitlerinin katkısı ile de uluslararası alanda en çok turist ağırlayan 9. şehirdir. Bununla birlikte ülke turizmine en çok katkı sağlayan gelişmiş bir destinasyonudur. Bu durum otellerin sayısının artmasına ve uygun İstanbul otel fiyatları ile konaklamanıza olanak sağlamaktadır.

İstanbul bölgesi, Türkiye'nin sosyal ve ekonomik olarak gelişmiş en büyük kentidir. Yurdumuzun kuzeybatı kısmında bulunan İstanbul, Asya ve Avrupa kıtalarında toprakları bulunan kıtalar arası ilimizdir. Bünyesinde toplam 40 belediye bulunan yarımada niteliğindeki İstanbul bölgesi; doğu kısmında Kocaeli Yarımadası, batı tarafından ise Çatalca Yarımadası'ndan oluşmuştur. Kuzeyinde Karadeniz, batısında Çerkezköy ile Çorlu, kuzeybatısında Saray, kuzeydoğusunda Kandıra, güneyinde Marmara Denizi, güneybatısında Marmara Ereğlisi, doğusunda Körfez ve güneydoğu kısmında ise Gebze ile komşudur. Şehrin iki yakasını İstanbul Boğazı birleştirmektedir.

Nüfusu

Türkiye'nin en kalabalık şehri olan İstanbul bölgesi, son yapılan nüfus sayımına göre nüfusu 14.160.467'dir. İlin en yüksek nüfusa sahip ilçesi 752.250 kişi ile Bağcılar olmakla birlikte, en seyrek olduğu belde ise 16.166 kişi ile Adalar'dır. Avrupa yakasında 9.1162.920 kişi ikamet ederken, Anadolu Yakasında 4.997.549 kişi yaşamaktadır. İstatistiklere göre İstanbul bölgesi, dünya listesinde en kalabalık şehirlerin arasında 5. sırayı almıştır. Bu nüfusa tatilini İstanbul'da geçirmek isteyen ve İstanbul otellerinde konaklayanlar da eklendiğinde sayının daha da arttığını görebiliyoruz.

Havalimanları

İstanbul, Türkiye'nin ekonomik, kültürel ve sosyal anlamda en çok geliştiği bölgedir. İstanbul bölgesinde buna bağlı olarak iki havalimanı bulunmaktadır. Avrupa yakasında yer alan Atatürk Havalimanı ile Anadolu Yakasında bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı'dır. Uluslararası hava trafiğine açık olup, yurdumuzun en yoğun yolcu trafiğine sahip havalimanlarıdır.

Atatürk Havalimanı yolcu trafiği istatistiklerine göre uluslararası alanda 13. sırada, ülkemizde ise 1. sıradadır. Avrupa Yakası'nda bulunan havalimanı, Bakırköy ile Yeşilköy beldelerinin sınırlarında yer almakla birlikte, D-100 karayolu üzerinde yer almaktadır. Yurtiçi ve yurtdışından gelen turistlerin uygun İstanbul otel fiyatları ile konaklayacakları otellere giderken havaalanı içinde bulunan metroyu ve şehir içi otobüslerini kullanmaları yeterlidir.

Sabiha Gökçen Havalimanı ise; Sanayi Mahallesi, Pendik ilçesinde yer almaktadır. İstanbul bölgesinin ikinci havalimanı olup, 25 milyon yolcu kapasitene sahip uluslararası havalimanıdır. Sabiha Gökçen Havalimanı, istatistiklere göre 2015 yılında Türkiye'nin toplam yolcu bakımından 2. havalimanı seçilmiştir.

Otogarları

Karayolu ulaşımı ile en yoğun yolcu trafiği ve en çok vasıtaya sahip olan İstanbul bölgesinde; Harem Otogarı ve Büyük İstanbul Otogarı olmak üzere iki adet otobüs terminali bulunmaktadır. Harem Otogarı, Anadolu Yakası'ndaki Üsküdar beldesinin sınırlarında bulunup, İstanbul bölgesinde kurulan ilk otobüs terminalidir. Büyük İstanbul Otogarı; ülkemizin en büyük, dünya genelinde ise en büyük 3. otobüs terminali olup, Bayrampaşa ilçesi ile Esenler belde sınırlarında yer almaktadır. Otobüs terminallerinden şehir içi ulaşımı kolaylaştırıcı metro, otobüs, minibüs ve ticari araçlarla kolayca varış sağlayabilirsiniz. Böylelikle İstanbul otellerine daha rahat bir şekilde ulaşma imkanına sahip olabilirsiniz.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

İstanbul bölgesi, farklı kültüre sahip toplulukların binlerce yıl bir arada yaşaması, önemli imparatorluklara başkentlik yapması nedeni ile başınızı çevirdiğiniz her yerde, tarihin derin izlerini barındıran yapıtlar görebileceğiniz tarihi ve kültürel bir kentimizdir. Geçmişten günümüze ulaşan tarihi ve kültürel miraslarımız ve İstanbul otelleri hakkında detaylı bilgi edinebileceğiniz İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü; İstiklal Caddesi, Atlas Pasajı, No:131 Beyoğlu ilçesinde yer almaktadır.

İklimi ve Bitki Örtüsü

İstanbul bölgesi, birçok iklim kuşağının etkilerini yansıtan Marmara İklimi olarak nitelendirebileceğimiz, Karadeniz, Akdeniz ve Balkan iklimlerinin özelliklerini taşımaktadır. Kışları Akdeniz İkliminin ılıman etkisi görülürken, bazı dönemler Balkanlar'ın soğuk hava kütlesi ile Karadeniz bölgesinden gelen yağışlar yaşanmaktadır. İklimlerin geçiş bölgesi olan İstanbul bölgesinde, ağırlıklı olarak Akdeniz İklimi hâkimdir.

İstanbul bölgesinde yaygın olarak görülen bitki örtüsü; Akdeniz Bölgesi ile aynı özellikleri taşıyan makidir. Kentin %60'ı ormanlık arazilerden oluşmakla birlikte; meşe, kayın, kavak, çınar, şimşir, akçaağaç, çam, servi, ladin, gürgen ve kestane gibi ağaçlarla toplam 2500'e yakın bitki çeşidi bulunmaktadır. Bu özellikleri ile konaklama olanaklarının artması İstanbul otel fiyatları üzerinde de yerli ve yabancı turistler için olumlu etkiler bırakmıştır.

Yeme ve İçme Olanakları

Farklı kültürlerin iç içe yaşadığı İstanbul bölgesinde zengin menü seçenekleri ile her yöreye ve her ülkeye özgü yemekler sunan alternatif restoranlar bulunmaktadır. Kanlıca'da yoğurt, Eminönü'nde balık-ekmek, Ortaköy'de kumpir, Beyoğlu'nda kokoreç ve midye, Üsküdar'da kumru, Sultanahmet'te köfte, Erenköy Çarşısı'nda lokma yiyebileceğiniz isim yapmış restoranlar mevcuttur. Bunun yan sıra İstanbul bölgesinde has yemek çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz; İstanbul bakla fava, lüfer, Vefa bozası, Sarıyer böreği, kokoreç, lakerda, ayvalı yahni, badem ezmesidir. Bu tatları İstanbul otelleri restoranlarında deneyebileceğiniz gibi çevrede bulunan çeşitli restoranlarda da bu lezzetlerin sunulduğunu görebilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Önemli turistik yerlerimizden olan İstanbul bölgesi, gündüz ve gece aktiviteleri ile pek çok seçenek barındırmaktadır. İstanbul otelleri bünyelerindeki tesislerle bunu sağlarken çevrede bulunan tesisleri de değerlendirebilirsiniz. Gündüzleri alışveriş merkezleri, kapalı çarşıları, pazarları, oyun merkezleri, kafeleri, akvaryumları, hayvanat bahçesi ve tekne turlarında eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Gece hayatı yönü ile Türkiye genelinde popüler mekanlara sahip olan İstanbul bölgesinde gidebileceğiniz başlıca mekanlar; Beşiktaş'ta bulunan Anjelique, Beyoğlu'ndaki Zelda Zonk Karaköy, Şişli'deki Al Jamal, Bebek'teki Chilai ve Ortaköy'deki Reina'dır. Daha birçok eğlence kulübü, disko, bar, meyhane ve kafe gibi yerlerde keyifle eğlenebilirsiniz.

Gezilecek Yerler

İstanbul bölgesi, binlerce yıllık geçmişi ile farklı kültürlere ev sahipliği yapmış önemli kültürel bir kentimizdir. Köklü tarihinin yansıttığı eserlerin çokluğu ile dünya çapında cazibe merkezi olan İstanbul bölgesi, en çok turist ağırlayan kentimizdir. Hemen her beldesinde görebileceğiniz; saraylar, konaklar, camiler, medreseler, kiliseler, müzeler, çeşmeler, kuleler ve kent duvarları ile saymakla bitiremeyeceğimiz yüzlerce eseri bulundurur. İstanbul otellerinde konaklarken çevredeki bu güzellikleri görmeden İstanbul'dan dönmemelisiniz.

İstanbul bölgesinde başlıca gezebileceğiniz en önemli yerler; Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı, Eyüp Sultan Camii, Feshane, Sultanahmet Camii, Beylerbeyi Sarayı, Hz Yuşa Türbesi, Yerebatan Sarnıcı, Kariye Müzesi, Süleymaniye Müzesi olarak karşımıza çıkar. Ayrıca mutlaka görmeniz gereken yerler arasında Haliç, Kapalıçarşı, Dolmabahçe Sarayı, Rahmi Koç Müzesi, Miniatürk, Küçük Ayasofya Cami, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Rumeli Hisarı, Boğaziçi, İstanbul Akvaryum gibi yerler vardır. Gezintilerinizde uygun İstanbul otel fiyatları ile konaklarken es geçmemeniz yerler arasında Pierre Loti Tepesi, St Antuan Kilisesi, Cafer Ağa Medresesi, Mozaik Müzesi, Nuru Osmaniye Cami, Belgrad Ormanı, Sokullu Mehmet Paşa Camisi, Küçüksu Kasrı ve Yedikule Zindanları bulunmaktadır.