TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISISilivri Ortaköy Otelleri
0 Silivri Ortaköy Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Silivri Ortaköy Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Silivri Ortaköy Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Silivri Ortaköy Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Olmazsa Olmazlar

En iyi Silivri Ortaköy Otelleri ve en uygun Silivri Ortaköy otel fiyatları, Silivri Ortaköy hakkında genel bilgiler...

Silivri Ortaköy Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
m. küçük | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-08-2020/03-08-2020
Spa merkezi için gelmiştik. Son derece profesyonel hizmet aldık ve bütün hijyen kurallarına uyuluyordu. Çok memnun kaldık kesinlikle tekrar geleceğiz
10
s. uçak | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-08-2020/03-08-2020
Personeller çok güleryüzlü ve çok ilgililerdi. Her konuda yardımcı olmaya çalışıyorlar. Çok güzel hizmet aldık, kesinlikle tavsiye ederim

Silivri Ortaköy Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Silivri tatillerinize tarihi bir atmosfer katabilecek Silivri Ortaköy Otelleri...

Silivri Ortaköy, batısında Kavaklı, doğusunda Çatalca'ya bağlı Ovayenice köyü, kuzeyinde Kadıköy köyü, güneyinde Selimpaşa ile sınırlandırılmıştır. Mübadelede, burada yaşayan Rumlar Yunanistan'a giderken, çoğunluğunu Bulgaristan'ın Ortaköy isimli köyünden gelen Türklerin oluşturduğu halk köye yerleştirilmiştir. Silivri Ortaköy otellerinde konaklayarak bölgeyi daha yakından görme imkânı yakalayabilirsiniz.

Silivri Ortaköy bir Rum köyüdür. Köyün o dönemdeki ismi Sürgün'dür. Fatih Sultan Mehmet'in, İstanbul'u fethetmenin planlarını yaptığı dönemlerde Edirne'den öncü kuvvet gönderir. Selim Paşa çobanlarının bu öncü kuvvetlerine para karşılığı koyun vermemesi üzerine aralarında kavga çıkar ve iki Türk askerinin bu çıkan çatışmada öldürülmesi bu çobanların buradan sürülüp Ortaköy'e yerleştirilmesine neden olmuştur. Bu yüzden köye Sürgün ismi verilmiştir. Uygun Silivri Ortaköy otel fiyatlarından faydalanıp Ortaköy'ün tarihini yerinde görebilirsiniz.

Nüfusu

Silivri Ortaköy mübadele döneminden önce Rumların, mübadeleden sonra da Bulgaristan Türklerinin yaşadığı şirin bir kasabadır. Silivri Ortaköy'ün nüfusu 3322'dir. Silivri Ortaköy'ü yılın her gününde ziyaret etmek mümkündür. Ziyaretçiler Silivri Ortaköy otellerinde konaklayarak beldenin nüfusunun kısa süreli ve sürekli değişim olmasına neden olmaktadır.

Ulaşım Olanakları

Ortaköy, Silivri merkeze 13 km mesafededir. Silivri Ortaköy'e gelmek isteyen ziyaretçiler Silivri merkezden kalkan minibüslerle Ortaköy'e ulaşabilirler. Silivri'ye yakın olması sebebiyle ulaşım açısından oldukça rahat ulaşılabilecek bir konumdadır. İstanbul ile Ortaköy arası 58 km'dir. Silivri Ortaköy'e havayolu ile gelmek isteyen ziyaretçiler için Atatürk Havalimanı arası 79 km mesafededir. Havalimanı transferi dâhil Silivri Ortaköy otel fiyatlarını takip edip transferi ücretsiz olarak sağlayabilirsiniz.

Turizm Danışma

Ortaköy gerek ulaşımı açısından uygunluğu, gerekse yeşillikler arasında Marmara Denizi manzarasına hâkim olması nedeniyle İstanbul'da yaşayan insanların hafta sonu rağbet ettikleri bir yerleşim yeri olmuştur. Köy arazisi üzerine birçok villa ve çiftli evi yapılmıştır. Ortaköy'de bulunan Millet Bahçe Piknik Alanı, özellikle bahar ve yaz aylarında çevre ilçe, belde ve köylerden gelen günübirlik misafirler tarafından tercih edilmektedir. Bölge ile ilgili ayrıntılı bilgi ve broşürler için İstiklal Caddesi Atlas Pasajı 131 numaralı Turizm Müdürlüğünü ziyaret edebilirsiniz. Silivri Ortaköy otellerine ise tek bir yerden sitemizden ulaşmanız mümkündür.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Silivri Ortaköy ılıman iklim kuşağı özelliklerine sahiptir. Uzun yıllar ortalamasına göre Silivri'de yağışlar sonbaharda başlamakta ve özellikle kış aylarında yoğunlaşmaktadır. Silivri Ortaköy'de Trakya ikliminin özellikleri görülmektedir. Kışlar genellikle soğuk ve yağışlı, yazlar ılık geçmektedir. Yıllık ortalama yağış 600-700 mm civarındadır. Kuzeye ve batıya gidildikçe kara ikliminin etkileri artmaktadır. Silivri Ortaköy'de yıllık sıcaklık ortalaması 13,7 derecedir. En sıcak ay 35,4 dereceyle Ağustos ayı, en soğuk ay ise 2 derece ile Şubat ayıdır.

Silivri Ortaköy'de bitki örtüsüne dâhil olan ağaçlar arasında, gürgen, akağaç, meşe ve kayını sayabiliriz. Silivri Ortaköy otel fiyatlarını erken rezervasyonda daha uygun bir şekilde yaptırıp konaklama imkânı bulabilir ve Ortaköy'ü yakından görme olanağı bulabilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

Her zevke uygun yemek bulabileceğiniz Silivri Ortaköy'de özellikle taze ve leziz balık çeşitlerinden yiyebilirsiniz. Silivri Ortaköy'ün başlıca yöresel lezzetlerinden Düğün Çorbası, Ovamaç, Yumurta Çorbası, Kesme Çorbası, Kenarlı Pide, Dızmana, Büryan, Kaşa, Papara, Borani, Höşmerim, Kaçamak, Balık Buğulama, Lüfer-Uskumru Dolması ve Kırçma Tatlısı bunlardan bazılarıdır. Silivri Ortaköy otellerinde konaklayan misafirler her şey dâhil sisteminde bu yöresele lezzetleri ve Türk mutfağının bütün lezzetlerine ulaşmanız mümkündür.

Popüler Eğlence Mekânları

Son yıllarda yapılan villa ve çiftlik evi tarzı yapılarla gelişen Silivri Ortaköy günü birlik ve hafta sonu için İstanbul'un kaçış noktasıdır. Silivri merkeze 13 km mesafede olan Ortaköy'de güzel vakit geçirebileceğiniz restoran ve kafeler mevcuttur. Bölgede bulunan konaklama tesisleri de düzenledikleri organizasyonlarla ziyaretçilerine eğlenceli vakit geçirmekte yardımcı olmaktadırlar. Silivri Ortaköy otel fiyatlarına dâhil konser programlarını takip etmelisiniz.

Gezilecek Yerler

Silivri Ortaköy, Osmanlı Devleti döneminde Rumların yaşadığı bir bölgedir. Mübadele sonrasında Ortaköy'e Bulgaristan'dan gelen Türkler yerleştirilmiştir. Ortaköy zamanla Türkleşmiştir. Rumlara ait Ortaköy'de iki adet havuz ve bir kilise mevcuttur. Daha çok bilgi için Silivri Ortaköy otellerinden rezervasyon yaptırıp bölgeyi gezebilirsiniz. Ortaköy'de konaklayan ziyaretçiler sadece kaldıkları yer de değil birçok yakın yerde gezinti yapabilirler.