TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISISilivri Otelleri
5 Silivri Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Silivri Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Silivri Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Silivri Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Silivri Otelleri ve en uygun Silivri otel fiyatları, Silivri hakkında genel bilgiler...

Silivri Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
M. . Usta | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-05-2023/23-05-2023
Her şey güzel yemekler odaların temizliği Ve bahçede deniz manzarasında yemek ve kahvaltı süperdi tavsiye ederim
10
Y. K. 1 | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 25-08-2023/27-08-2023
Kahvaltı ve havuz
10
a. c. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 12-07-2023/16-07-2023
Fiyat performans açısından tatmin edici bir otel. Temizlik konusunda sıkıntı yaşanmadı.
10
Y. . Yesildag | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 20-05-2024/21-05-2024
Cok güzel!!
8.7
S. GÜLER | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 08-06-2024/09-06-2024
Konum ve hizmet guzeldi
10
S. ALTUN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 31-01-2024/01-02-2024
güleryüzlü persenol kaliteli hizmet için teşekkür ederiz
6.7
N. Atabaş | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-02-2024/02-02-2024
Konumu, odaların genişliği havuzun büyüklüğünün yeterli olması
10
e. e. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-10-2023/06-10-2023
Eğlenerek tatil geçirdiğimiz bir otel oldu. Çocuklu aileler için güvenli bir ortam.
9.0
H. ENGİN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 14-02-2024/15-02-2024
Kaliteniz
7.7
R. KESER | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 28-08-2023/31-08-2023
Kahvaltısı ,havuz ve fazla kalabalık olmaması güzeldi

Silivri Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

İstanbul dışında şehre yakın kaçamak yapabileceğiniz tek alternatif Silivri Otelleri...

Silivri rezervasyonlarınızda sizlere yardımcı olabileceğini düşündüğümüz Silivri otelleri ve gezileriniz için oluşturduğumuz sitemizden gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu bilgiler sayesinde Silivri'yi daha yakından tanımanız ve tatil planlarınızı buna göre gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

Coğrafi konum olarak Silivri; güney tarafında Marmara Denizi, batı kısmında Çorlu ve Marmara Ereğlisi ilçeleri, kuzey kısmında Çatalca ilçesi, doğu kısmında Büyükçekmece ilçesi, kuzeybatıda ise Çerkezköy ilçeleriyle çevrili bulunmaktadır. İstanbul ilinin 67 km batı kısmında yer alan bu nadide sahil ilçesi olan Silivri, gelen misafiri kendine hayran bırakmaktadır.

Her yıl binlerce kişinin küçük kaçamaklarını gerçekleştirdiği Silivri'de uygun Silivri otel fiyatları ile kalabileceğiniz pek çok seçenek bulunmaktadır. Bu sayede düşük bütçelerle tatil planlarınızı gerçekleştirme olanağına sahip olabilirsiniz.

Nüfusu

Silivri, İstanbul ilinin en güzel sahil şeritlerinden biridir. İstanbul'un keşmekeşinden ve kargaşasından kaçabileceğiniz en yakın yerleşim yerlerindendir Silivri. Bu da Silivri otellerinde özellikle hafta sonları ve yaz aylarında büyük bir yoğunluk yaşanmasına neden olmaktadır. Silivri köyden kente göç oranının fazlalaşması nedeniyle, günden güne nüfusu artış göstermektedir. Son yapılan sayımlara göre Silivri'nin bugünkü nüfusu 165.084 olarak tespit edilmiştir. Gelecekte Silivri'de yapılması düşünen konut projeleri, buranın nüfusunun artacağının bir göstergesidir.

Havalimanı

Silivri, İstanbul ilinde alternatif tatil yapabileceğiniz en yakın yerlerden biridir. Yoğun iş ve trafik stresiyle mücadele eden İstanbulluların en başta tercih ettiği yerlerden biri olan Silivri, doğa ve deniz ile birleştiği görsel bir şölen sunmaktadır. Bu şölen uygun Silivri otel fiyatlarından yararlanarak bölgede tatil yapmak isteyenlerin sayısının artması üzerinde etkili olmaktadır. Havayolu ulaşımı kullanacaksanız, İstanbul Atatürk Havalimanı Silivri'ye en yakın havalimanıdır. Yaklaşık 66 km mesafesi vardır. Diğer bir uçuş yeri olan Sabiha Gökçen Havalimanı ise yaklaşık Silivri'ye uzaklığı 114 km mesafededir. Silivri ulaşımlarınızı havalimanından şehirlerarası otobüs veya ticari minibüslerle yapabilirsiniz.

Otogarı

Silivri, İstanbulluların hafta sonları tercih ettikleri kaçış noktalarından biridir. Şehirden uzak, sakin, doğası ve deniziyle, gelen misafirlere güzel bir tatil havası yaşatan Silivri son zamanların gözde mekânlarındandır. Silivri otogarı ve Silivri merkez arası yaklaşık 5 km mesafededir. Silivri'ye Türkiye'nin birçok bölgesinden şehirlerarası ulaşımlarınızı yapabilirsiniz. Silivri'ye en yakın illerden olan İstanbul'a yaklaşık 74 km mesafesi vardır. Bu da özellikle İstanbul'un karmaşasından kaçıp keyifli bir tatil geçirmek isteyenlerin Silivri otellerinde konaklamayı tercih etmesi üzerinde büyük bir etki yaratmaktadır.

Turizm Müdürlüğü

Silivri, Türkiye'de önemli bir turizm geçiş noktasıdır. Mütevazı bir ilçe olan Silivri'de her yıl Silivri belediyesinin düzenlediği aktivelerle ismini bir anlamda hem duyurmak hem de Silivri halkına güzel anılar bırakmaktadır. 23 Nisan etkinlikleri, yoğurt festivalleri, kültür ve sanat etkinlikleri, resim sergileri ve bunun gibi çeşitli aktiviteler Silivri'de bulabileceğiniz bazı sosyal etkinliklerdir. Silivri desteğini, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü adı altında yürütmektedir. Uygun Silivri otel fiyatları ile bölgede konaklarken festival ve eğlencelerin zevkini de dilediğiniz gibi yaşama olanağına sahip olabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

İstanbul'un gözbebeği Silivri, iklim olarak Trakya iklim özelliklerini bünyesinde barındırır. Silivri, yazları genellikle ılıman bir şekilde geçer, kışları ise soğuk ve yağışlıdır. Silivri bölgesine 700 mm kadar yıllık yağış düşmektedir. Silivri'nin en sıcak olduğu ay Ağustos, en soğuk ise Şubat'tır. Bu yüzden Silivri otellerinde konaklamayı tercih edenler özellikle yaz aylarını tercih edebilmektedir. Yoğun ağaç topluluğu Silivri'de daha çok kuzey kısmında görülmektedir. Silivri merkezinde daha çok step yaygındır.

Yeme ve İçme Olanakları

Silivri, İstanbul için önemli kesişim noktalarından biridir. Aslında eski bir tarihi olan Silivri, ülkemizde yeteri kadar tanınmamaktadır. Genellikle İstanbul ve yakın çevrelerin tatil cennetlerinden biridir. Silivri denince akla gelen ilk şey süt ve süt ürünleridir. Bunların en ünlü olanı yoğurt Silivri'nin en önemli ürünlerindendir. Her yıl Ağustos'un ilk haftasından başlayıp 5 gün boyunca düzenlenen Yoğurt Festivaline, yakın illerden birçok misafir ziyaret etmektedir. Çeşitli sanatçılarında yer aldığı bu festivale uğramadan indirimli Silivri otel fiyatları ile gerçekleştirdiğiniz tatillerinizden kesinlikle dönmeyin. Silivri'de süt ürünleri dışında hayvancılıkta ön plandadır. Diğer bir lezzet duraklarından köftesinden de tatmanızı mutlaka öneririz.

Popüler Eğlence Mekânları

Silivri daha çok dingin ve huzur dolu tatilin baş mimarlarındandır. Daha çok Silivri'ye kafa dinlemek için gelinir. Silivri'de, yazları sahil kısmındaki canlı müzik yapan yerlerde veya restoranlarda vakit geçirebilirsiniz. Bunun dışında Silivri otellerinin eğlence tesislerinin canlı müzik veya disko olanaklarından faydalanarak eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Gezilecek Yerler

İstanbul'un ve Türkiye'nin önemli ticari geçiş noktalarından biri olan Silivri, tarihi ve turistik yerleriyle de ön plandadır. Türkiye'de çok fazla reklamı yapılmadığı için genellikle İstanbul ve çevresinin tercih ettiği yerlerdendir Silivri. İstanbul gezisi planınız varsa mutlaka Silivri'yi görmeniz ve yaşamanız lazım. Silivri otellerinde konaklarken görebileceğiniz ve ziyaret edebileceğiniz bazı yerler Boğluca Köprüsü, Piri Mehmet Paşa Külliyesi, Hacı Pervane Türbesi, Yoğurthane Binaları, Kurfallı Değirmen Binası, Alipaşa Camii, Fatih Camii, Çantuğa Rum Kilisesi, İncirli Çeşme ve Alibey Çeşmesi'dir.