Ihlara Otelleri & Ihlara Otel Fiyatları Toplam 1 Otel Bulundu

Harita
Ihlara Termal Tatil Köyü
Ihlara Termal Tatil Köyü
Ihlara Termal Tatil Köyü
Ihlara Termal Tatil Köyü
Ihlara Termal Tatil Köyü

Ihlara Otelleri & Ihlara Otel Fiyatları

Aksaray'ın muhteşem doğasına tanıklık edebileceğiniz Ihlara Otelleri...

Hıristiyanların ilk yerleşim birimlerinden biri olan Ihlara'da görebileceğiniz duvar mezarlarının etkileyici manzarasının sizi memnun edeceğinden emin olabilirsiniz. Altıncı yüzyıla ait süslemelerin hala korunduğunu görebileceğiniz Ihlara'da lüks ve konforlu Ihlara otellerinde konaklamanın sizi memnun edeceğinden emin olabilirsiniz.

Doğal güzellikleri ile konuklarının memnun bir şekilde ayrılmasını sağlayan Ihlara Aksaray'ın Güzelyurt ilçesine bağlı bir belediye olarak karşımıza çıkmaktadır. Bünyesindeki vadi ile ilgi çeken Ihlara'da indirimli Ihlara otel fiyatları ile tatil yapmak için sitemizin sunduğu avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Nüfusu

İlçe merkezine 15 km, il merkezine ise 45 km uzaklıkta bulunan Ihlara'nın nüfusu 2015 yılı verilerine göre 2.396'dır. Ancak özellikle Ihlara vadisini görmek için bölgeye gelenlerle birlikte Ihlara otellerinde konaklayanların bölge nüfusunu daha da artırdığını görebilmek mümkündür.

Ulaşım Olanakları

Aksaray'a geldikten sonra Ihlara'ya ulaşmak için üç farklı yolu kullanabilirsiniz. Aksaray'dan Ihlara'ya giden otobüsler günde üç kez servise çıkmaktadır. Bölgeye Derinkuyu ve Niğde üzerinden gelmek de mümkündür. Güzelyurt tabelasını gördükten sonra Ihlara sapağından dönerek indirimli Ihlara otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere rahatlıkla ulaşabilmeniz mümkün olmaktadır.

Turizm Danışma

Çevre Koruma bölgesi olarak ilan edilen Ihlara'nın 58 metre karelik bir alana sahip olduğunu görebilmek mümkündür. Ihlara otellerinde gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında turistik faaliyetlerle ilgili bilgi almak için belediyeden ve belediyenin bağlı olduğu Güzelyalı ilçesindeki turizm danışma bürolarından destek ve bilgi alabilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Aksaray il sınırları içerisinde yer almakta olan Ihlara 1220 metre yükseklikte bulunmaktadır. Kara ikliminin özelliklerini taşıdığını görebildiğimiz Ihlara'da yazların sıcak ve kurak, kışların ise soğuk ve yağışlı geçtiğini görebiliriz. Yarı-kurak, alt ve çok soğuk Akdeniz ikliminin etkisinde kalan bölgede Antep Fıstığı, Cehri ve Peygamber Çiçeği gibi ender bitkiler görülmektedir. Siz de indirimli Ihlara otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında Yaprakhisar köyü ile Ihlara arasında kalan vadide bu bitkilerin yaşamını sürdürdüğünü görebilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

Ihlara'ya geldiğiniz zaman Ihlara Vadisi girişinde bulunan Ihlara Vadisi tesislerinde yeme ve içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Şiş, tava, köfte ve tost çeşitlerini bulabileceğiniz tesislerde Türk mutfağından lezzetlere de yer verilmektedir. Ayrıca Vadide bulunan balıkları tutup pişiren balık restoranlarında da keyifli vakit geçirebilmeniz mümkün olmaktadır. Bu da Ihlara otellerinde konaklarken bölgede keyifli vakit geçirmenize olanak sağlayacaktır.

Popüler Eğlence Mekânları

Ihlara'da eğlence mekânlarının küçük cafelerden ibaret olduğunu görebilirsiniz. Bu bakımdan gece eğlenceleriniz için Güzelyurt ilçesine gelmeniz ya da indirimli Ihlara otel fiyatları ile konakladığınız otellerin sizlere sunduğu imkânlardan faydalanmanız gerekebilmektedir. Böylece gündüz gezintilerinizi eğlence mekânlarında stres atarak tamamlayabilrisiniz.

Gezilecek Yerler

Aksaray'ın Güzelyurt ilçesine bağlı olan Ihlara'da gezebileceğiniz yerlerin başında şüphesiz Ihlara Vadisi gelmektedir. Bunun yanı sıra Ağaçaltı, Pürenliseki, Kokar, Yılanlı ve Kırkdamaltı Kiliselerini de mutlaka gezmelisiniz. Bu yerleri gezerek Ihlara otellerinde kalarak gerçekleştireceğiniz tatillerinizi daha eğlenceli ve keyifli bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca Sümbüllü Kilise, Ala Kilise, Karagedik Kilisesi, Karanlık Kale Kilisesi gibi yerleri de mutlaka gezmelisiniz.