Aksaray Otelleri & Aksaray Otel Fiyatları Toplam 1 Otel Bulundu

Harita
Ihlara Termal Tatil Köyü
Ihlara Termal Tatil Köyü
Ihlara Termal Tatil Köyü
Ihlara Termal Tatil Köyü
Ihlara Termal Tatil Köyü

Aksaray Otelleri & Aksaray Otel Fiyatları

İç Anadolu'nun kültürel mirasına yakından tanıklık edebileceğiniz Aksaray'da konaklayabileceğiniz Aksaray Otelleri...

İç Anadolu Bölgesinin gelişmekte olan illeri arasında yer alan Aksaray bünyesindeki termal otelleri, Aksaray otelleri hakkında genel bilgileri ve uygun fiyatları bulabileceğiniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Aksaray önceleri Niğde iline bağlı bir ilçe konumundaydı. 1989 yılında çıkan yasa gereği Aksaray il olarak belirlenmiştir. Niğde ilinin kuzeybatı kısmında yer alan Aksaray, Konya ilinin doğusunda, Ankara ilinin ise güneydoğu kısmında yer almaktadır.

İç Anadolu'nun merkezinde yer alan Aksaray'da geçireceğiniz tatilleriniz sırasında oldukça eğlenceli zamanlar geçireceğinizden emin olabilirsiniz. Ayrıca indirimli Aksaray otel fiyatları sayesinde bütçenizi zorlamadan tatillerinizi planlama olanağına da sahip olabilirsiniz.

Nüfusu

Aksaray özellikle tarıma elverişli topraklarıyla bilinmektedir. Bu nedenle Aksaray gelişerek göç alan bölge konumuna gelmiştir. Tarım işlerinin yanı sıra termal suları ve kaplıcalarıyla da önem kazanmıştır.

Aksaray 1989 yılında Niğde ilinde ayrılarak gelişimini sürdürmeye başlamış ve Aksaray ilçe konumundan il konumuna geçmiştir. Aksaray'da en son yapılan nüfus sayımına göre 375 bin olarak belirlenmiştir. Ancak Aksaray otellerinde konaklayanlarla birlikte bu sayının daha da arttığını görebilmek mümkündür.

Havalimanı

Aksaray İç Anadolu Bölgesinde yer alan konumuyla ulaşım açısından önemli bir yere sahiptir. Aksaray çevresindeki Konya, Niğde ve Ankara illerinin tam ortasında yer almaktadır. Bu nedenle ulaşım karayolu ile rahatlıkla yapılmaktadır.

Aksaray'a havayolu ile gelmek isteyen misafirler en yakın Ankara'da yer alan havalimanını kullanabilirler. Daha sonra şehir içi araçlarını kullanarak sitemizden indirimli Aksaray otel fiyatları ile yer ayırdıkları otellere rahatlıkla ulaşabilirler.

Otogarı

İç Anadolu Bölgesinin önemli termal kaplıcalarına sahip olan Aksaray tatilcilerine her türlü olanakları sunmaya devam etmektedir. Aksaray civarındaki büyük şehirlere yakın olmasından dolayı rahatlıkla ulaşımlarınızı sağlayabilirsiniz.

Aksaray'a Türkiye sınırları içerisinden düzenli olarak şehirlerarası otobüslerle gelebilirsiniz. Aksaray otogarı merkeze 5 dakika mesafede yer almaktadır. Aksaray otellerine tatil amacıyla geldiğinizde Aksaray otogarını kullanabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Aksaray sadece kaplıca anlamında değil kültürel miras olarak da önemli destinasyon merkezlerine sahiptir. Aksaray'a gelecek olan misafirler termal kaplıcaların yanı sıra kültürel mirasımız olan çok sayıda tarihi eserleri de inceleyebilirler.

Aksaray hakkında detaylı bilgiyi sayfamızdan inceleyebileceğiniz gibi kampanyalı Aksaray otel fiyatları ile bölgede konaklarken Aksaray merkezinde kaymakamlık binası içerisinde yer alan turizm danışma ofislerini de ziyaret edebilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

İç Anadolu Bölgesinde yer alan önemli turizm ve destinasyon merkezleri arasında gösterilen Aksaray tarihi ve doğal görüntüsüyle dikkat çekmektedir. İklim ve bitki örtüsü bakımından İç Anadolu Bölgesinin önemli tarım merkezi olarak gösterilen Aksaray misafirlerine ve yöre halkına sunduğu olanaklar sayesinde tercih edilen turizm bölgeleri arasındadır. Aksaray'da yaz ayları sıcak ve kurak, kış aylarında ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Bu yüzden Aksaray otellerinin çoğunlukla yaz aylarında dolu olduğunu görebiliyoruz.

Yeme ve İçme Olanakları

İç Anadolu Bölgesinin gelenekselleşmiş yemek kültürü Aksaray'da tüm dünyaca bilinen konuma gelmiştir. Aksaray'ın yemekleri ve kültürel özellikleri zaman zaman farklı illerde tanıtılmaktadır.

Aksaray'a geldiğinizde yöresel lezzetleri tadabileceğiniz çok sayıda restoranlar yer almaktadır. Aksaray yemeklerinden bazıları, Şeker Pancarı yahnisi, Arabaşı, Bamya çorbası, Mantarlı Bulgur pilavı, Kaygana, Karıştırma'dır ve indirimli Aksaray otel fiyatları ile bölgede konaklarken bu lezzetleri mutlaka değerlendirmelisiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Genellikle sağlık turizmine hizmet eden Aksaray tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çekmektedir. Aksaray'a gelecek olan misafirler kaplıca otellerinde konaklamalarını yaparak tüm yorgunluklarını ve stresini atabilirler.

Aksaray otelleri özel günlerde sanatçılı programlarıyla ziyaretçilerini en iyi şekilde ağırlamaktadır. Sizler de Aksaray'a geldiğinizde otellerin sunduğu bu programlara katılabilir ve ailenizle güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Gezilecek Yerler

İç Anadolu Bölgesinde yer alan destinasyon merkezleri içerisinde Aksaray önemli konumuyla dikkat çekmektedir. Aksaray bölgesinde tarihi ve kültürel açıdan önem arz eden çok sayıda eser yer almaktadır. Bu yüzden indirimli Aksaray otel fiyatları ile bölgede tatil yaparken bu yerleri görmek için de zaman ayırmalısınız.

Aksaray'a geldiğinizde görebileceğiniz eserlerden bazıları, Ihlara Vadisi, Sultanhanı Aksaray, Manastır vadisi, Saratli Kırkgöz, Hasan dağı, Aksaray müzesi, Karamanoğlu ulu cami, Efor Avm, Aksaray saat kulesi, Aksaray sineması, Aksaray gezilecek yerlerinden bazılarıdır.