Güzelyurt Otelleri & Güzelyurt Otel Fiyatları Toplam 1 Otel Bulundu

Harita
Ihlara Termal Tatil Köyü
Ihlara Termal Tatil Köyü
Ihlara Termal Tatil Köyü
Ihlara Termal Tatil Köyü
Ihlara Termal Tatil Köyü

Güzelyurt Otelleri & Güzelyurt Otel Fiyatları

Aksaray'ın en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Güzelyurt'ta konaklayabileceğiniz Güzelyurt Otelleri...

İç Anadolu Bölgesine Bağlı Aksaray ilinin ilçesi konumunda yer alan Güzelyurt bünyesinde yer alan kaplıca otelleri hakkında detaylı bilgi ve uygun fiyat bulabileceğiniz sayfamızı sizler için yeniden tasarladık. Bu sayede Güzelyurt otelleri içerisinde bütçenize uygun seçenekleri değerlendirmeniz mümkün olacaktır.

Aksaray ilinin en büyük ilçesi olan Güzelyurt, turizm açısından termal kaplıcaları sayesinde önemli konumda yer almaktadır. Yıl içerisinde Güzelyurt'a özellikle yerli turist gelmektedir. Güzelyurt, Aksaray il merkezine 45 km mesafede Ihlara vadisine ise 15 dakika mesafede yer almaktadır.

Sitemiz üzerinden indirimli Güzelyurt otel fiyatları ile konaklama olanağı bulabileceğiniz Güzelyurt'ta farklı özelliklere sahip otellere yer ayırabileceğiniz gibi sitemizdeki bilgiler sayesinde bölgedeki tatillerinizi çok daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Nüfus

Türkiye genelinde yer alan kaplıca otelleri ve doğal güzellikleri ile bilinen Güzelyurt tarihi ve doğal yapısını halen korumaktadır. Güzelyurt tarihi yapısından da anlaşılacağı gibi sağlık turizmine elverişlidir. Güzelyurt Aksaray ilinin en kalabalık ilçeleri arasında yer almaktadır. En son yapılan nüfus sayımına göre Aksaray 12 bin civarında nüfusa sahiptir. Güzelyurt'ta ise yerel halka ek olarak Güzelyurt otellerinde konaklayanlarla birlikte bölge nüfusunun daha da arttığını görebilmek mümkündür.

Havalimanı

İç Anadolu bölgesi Aksaray ilçe sınırları içerisinde yer alan Güzelyurt bölgesi adından da anlaşıldığı gibi güzel konumuyla dikkat çekmektedir. Aksaray ilinin en önemli turizm kaynaklarına sahip olan Güzelyurt tatilcilerine sunduğu imkânlar sayesinde adını duyurmayı başarmıştır. Ulaşımlarda Güzelyurt'ta genellikle kara yolu ulaşımı kullanılmaktadır. Hava yolu ile gelmek isteyen misafirler Güzelyurt yakınındaki Nevşehir Havalimanını kullanabilirler. Böylece indirimli Güzelyurt otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinize daha rahat ulaşabilmeniz mümkün olmaktadır.

Otogar

Tarihi olanakları ve yöre halkının destekleriyle adını dünyaya duyuran Güzelyurt zaman zaman yurt dışından sağlık amaçlı gelen misafirlerini ağırlamaya devam etmektedir. Güzelyurt'a gelecek olan misafirler genellikle kara yolu ulaşımını kullanmaktadırlar.

Güzelyurt civarındaki büyük şehirlerden direk otobüsler Güzelyurt'a gelmektedir. Güzelyurt otogarı merkeze 10 dakika mesafede yer almaktadır. Şehir içi araçlarla Güzelyurt ilçe merkezine rahatlıkla ulaşımları sağlayabilirsiniz. Bu bakımdan Güzelyurt otellerine de rahat bir ulaşıma sahip olabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Tarihi geçmişi çok eski dönemlere dayanan Güzelyurt tarihi yapısıyla da ziyaretçilerini kendine çekmeyi başarmıştır. Genellikle tarihi yapılar müzeler camiler eski yerleşim alanları korunarak muhafaza edilmiş ve turistlerin gelmesine neden olmuştur.

Güzelyurt'a ve indirimli Güzelyurt otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinize geldiğinizde Güzelyurt bölgesinin tarihi ve doğal güzelliklerini bölgede yer alan turizm danışma ofislerinden bilgi alabilirsiniz. Güzelyurt gezilerinizde sayfamızı da ziyaret ederek bilgi sahibi olabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Aksaray ili Güzelyurt İç Anadolu Bölgesinin en önemli bölgesine sahip konumda yer almaktadır. Güzelyurt İç Anadolu Bölgesinin tipik iklim ve bitki örtüsüne sahiptir. Yaz aylarında sıcak ve kurak geçen Güzelyurt kış aylarında ise soğuk ve eksi derecelerde kar yağışlı geçmektedir. Güzelyurt aynı zamanda tarımla uğraşan yöre halkı sayesinde gelişimini sürdürmektedir. Ayrıca yaz aylarında Güzelyurt otellerinde konaklayanlarla gerçekleşen turizm faaliyetleri de bölgenin gelişmesine olanak sağlamaktadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Yemek kültürü anlamında önemli kültürel lezzetlere ev sahipliği yapan bölgeler arasında yer alan Güzelyurt, yöresel lezzetlerini bölge dışına duyurmayı başarmıştır. Güzelyurt yöresel ve kültürel özellikleriyle turist çeken konumdadır.

Güzelyurt otellerine geldiğinizde yemeden dönmemeniz gereken çok sayıda lezzetler bulunmaktadır. Güzelyurt yemekleri arasında, Soğanlama, Kuskus pilavı, Erişte, Sıkma, Şepe, Höşmerim, Sarı burma, Bamya çorbası önemli Güzelyurt yemeklerindendir.

Popüler Eğlence Mekânları

Termal kaplıca anlamında çok sayıda otellere ve apartlara sahip olan Güzelyurt doğal yapısı ve kültürel özellikleriyle tatilcilerine şifa dağıtmaya devam etmektedir. Güzelyurt'ta eğlence anlamında çok fazla alternatif bulunmamasından dolayı indirimli Güzelyurt otel fiyatları ile karşılaşabileceğiniz oteller farklı günlerde eğlenceler düzenleyerek misafirlerine hoş vakit geçirme imkânı sunmaktadır. Güzelyurt'a geldiğinizde kaplıca otellerinde konaklayarak hem tatil hem sağlık imkânına sahip olacaksınız.

Gezilecek Yerler

Türkiye sınırları içerisinde yer alan Güzelyurt Aksaray ilinin en önemli turizm kaynaklarına sahip bölgesi konumundadır. Güzelyurt'a geldiğinizde termal kaplıcaları kullanabileceğiniz gibi Güzelyurt destinasyon merkezlerini de ziyaret edebilirsiniz. Güzelyurt tarihi dokusu sayesinde yabancı turistleri de ağırlamaktadır. Güzelyurt'ta gezilecek yerler arasında, Sultanhanı, Çatalhöyük, Ulu cami, Eğri minare, Selime Sultan türbesi, Sivisli Kilisesi bulunmaktadır. Bu yüzden Güzelyurt otellerinde konaklarken bu yerleri de mutlaka görmelisiniz.