Kızıltepe Otelleri & Kızıltepe Otel Fiyatları Toplam 1 Otel Bulundu

Harita
Dunaysır Otel
Dunaysır Otel
Dunaysır Otel
Dunaysır Otel
Dunaysır Otel

Kızıltepe Otelleri & Kızıltepe Otel Fiyatları

Mardin kültürünü yakından tanımak için kalabileceğiniz Kızıltepe Otelleri...

Mardin'in bir ilçesi olarak karşımıza çıkan Kızıltepe'nin eski ismi Koçhisar'dır. Tarihi milattan önceki yıllara dayanan ilçede, bu eski tarihin izlerini tarihi eserlerde ve günümüzde harabe haline gelmiş olan eski yerleşim merkezlerindeki kalıntılardan görebilirsiniz. Kızıltepe otellerinde konaklarken bu yapıyı yakından incelemeniz faydanıza olacaktır.

İlçede tarih boyunca yapılan savaşlar nedeni ile ilçenin pek çok kez harabeye dönüşüp yer değiştirdiğini görebilmek mümkündür. Mezopotamya'nın verimli toprakları üzerinde kurulu olan Kızıltepe İpek Yolu'nun kavşağında olduğundan dolayı tarih boyunca önemli bir yerleşim bölgesi olmuştur. Siz de bu tarihi yapıyı indirimli Kızıltepe otel fiyatları ile konaklarken rahatlıkla görebilirsiniz.

Nüfus

Kızıltepe ilçe merkezini ve köylerini oluşturan nüfus Kürt'tür. İlçeye bağlı olan ilçe merkezi hariç 4 belde, 145 köy ve 10 mahalle bulunmaktadır. 2015 yılı verilerine baktığımız zaman ilçe nüfusu toplamda 237.694 olarak tespit edilmiştir. Ancak Kızıltepe otellerinde konaklayanlarla birlikte bölge nüfusunda dalgalanmalar yaşanmaktadır.

Ulaşım Olanakları

Mardin'in güneybatısında bulunan Kızıltepe'nin doğusunda Mardin il merkezi ve Nusaybin, batısında Derik ve Ceylanpınar ilçeleri, kuzeyinde Mazıdağı ilçesi ve güneyinde de Suriye Arap cumhuriyet Devleti bulunmaktadır. İl merkezine 13 km uzaklıkta olması bölgeye ulaşımı rahatlatmaktadır. İndirimli Kızıltepe otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere ulaşmak için karayolunu kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca Kızıltepe'de havaalanının bulunması da hızlı bir ulaşım sağlayabilmektedir.

Turizm Danışma

Kültürel zenginliği, mistik atmosferi ve köklü bir tarihe sahip olması sebebi ile Doğu'da gezilecek yerler arasında yer alan Kızıltepe'de gerçekleştirilen turizm faaliyetleri Mardin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü denetiminde gerçekleştirilmektedir. Kızıltepe otellerinde konaklarken bölgedeki turistik faaliyetlerle ilgili turizm danışma büroları ile iletişime geçebilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Genel olarak düz sayılabilecek bir alanda kurulu olan Kızıltepe'de Akdeniz İklimi hâkimdir. Yazların sıcak ve kış aylarının ise ılık ve yağışlı geçtiği görülür. Bu bakımdan bölgede daha çok yaz aylarında turizm faaliyetlerinin hareketlendiğini ve Kızıltepe otellerinde kalanların sayısının arttığını görebilmek mümkündür.

Yeme ve İçme Olanakları

Mardin'in en bilinen ilçelerinden biri olarak karşımıza çıkan Kızıltepe'de yemek kültürüne bakacak olduğumuzda kendine özgü yemeklerini yöresel bitkilerle hazırladıklarını görebilirsiniz. Farklı dinlerin bir arada yaşandığı Kızıltepe'de farklı milletlerin kültürel yemeklerini görebilmeniz mümkündür. İndirimli Kızıltepe otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında kaburga dolması, işkembe dolması olarak bilinen kibe, bumbar dolması, biber ve patlıcan dolması, kızartma içli köfte, haşlama içli köfte, sembusek, hindi dolması ve perde pilavı mutlaka denemeniz gereken lezzetlerdendir.

Popüler Eğlence Mekânları

Kızıltepe, Doğu'daki en gelişmiş yerleşim bölgelerinden biri olarak karşımıza çıkar. Hüner Kültür Kafe burada hem bölge kültürünü tanımanızı mümkün kılacak hem de keyifli vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Bu yüzden indirimli Kızıltepe otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinizden çıkıp Kültür Kafeyi ziyaret etmelisiniz.

Gezilecek Yerler

Kızıltepe'de gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında Gurs Vadisi ve Kızıltepe Ulu Camiini mutlaka görmelisiniz. Mardin Kızıltepe'nin en önemli özelliklerinin başında tarihi taş evleri gelmektedir. Kızıltepe'nin özellikle gece görüntüsünün görsel bir şölen sunduğunu görebilirsiniz. Bu yüzden bazı Kızıltepe otelleri de bu taş konaklar üzerine kurulmuş durumdadır.