TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIMardin Otelleri
24 Mardin Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Mardin Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Mardin Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Mardin Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Mardin Otelleri ve en uygun Mardin otel fiyatları, Mardin hakkında genel bilgiler...

Mardin Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
S. N. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 25-05-2024/26-05-2024
Çok temiz be hijyen
10
A. Gürbüz | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-12-2023/12-12-2023
Harika manzara, harika personel, harika hizmet...
8.3
D. . K. çal | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 21-04-2024/22-04-2024
Temizlik
10
B. Sunğur | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 20-01-2024/23-01-2024
Herkesin güleryüzlü olması
10
İ. D. KAZANCI | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-02-2024/24-02-2024
Çok sakindi
10
A. Savaş | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-12-2023/12-12-2023
Manzarası, konumu, personelleri, odaları kesinlikle muhteşem çok memnun kaldık.
10
A. İl | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-11-2023/19-11-2023
2 gece konaklama sağladık gerçekten harika manzarası olan bir otel çok memnun kaldık
10
M. Turğut | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 08-03-2024/10-03-2024
Sabah kahvaltısi çok iyiydi.
10
i. özel | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-12-2023/12-12-2023
Her yere yürüme mesafesinde, harika manzarası var personeller çok profesyonel..
7.0
M. İSPİR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 07-12-2023/08-12-2023
Konum olarak iyi yerde.

Mardin Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Tarihi ve kültürel dokusuyla sizi büyüleyebilecek olan Mardin Otelleri...

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan Mardin'de yer alan tarihi otelleri ve Mardin otelleri hakkında genel bilgi ve uygun fiyat avantajını bir arada bulabileceğiniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi, tarihi ve kültürel olaylarıyla ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdikleri merkezlerden biridir. Mardin de Güneydoğu Anadolu Bölgesini dünyaya açan kapısı konumundadır. Türkiye sınırları içerisinde yer alan Mardin, Türkiye'de en kalabalık 26. şehir olarak bilinmektedir. Çok sayıda destinasyon merkezini bünyesinde barındıran Mardin, uygun Mardin otel fiyatları ile yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktadır.

Nüfusu

Tarihi ve yöresel özellikler bakımından Türkiye'nin doğal mirası konumundaki Mardin, bölgeyi ziyarete gelen misafirlerin adeta büyülendiği bir görünüme sahiptir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi illeri içerisinde mimari açıdan en doğal görünüme sahip olan yer Mardin'dir.

Mardin'de yöre halkının da turizme katkılarından dolayı her geçen gün gelişerek turist çekim alanlarını genişletmeye devam etmektedir. Mardin'de yapılan nüfus sayımına göre Mardin, nüfusu 780 bin olarak belirlenmiştir. Dönemsel olarak gelip Mardin otellerinde konaklayanlarla birlikte bu sayının daha da arttığını görebilmek mümkündür.

Havalimanı

Mardin, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin incisi konumunda yer almaktadır. Mardin'e turlarla veya bireysel olarak ziyarete gelen misafirler genellikle havayolu ulaşımını kullanmaktadırlar. Mardin Havalimanı 1999 yılında faaliyete geçmiş ve yoğun ilgi görmektedir.

Mardin Havalimanı Mardin merkezine ortalama 20 km mesafede yer almaktadır. Havayolu ile Mardin'e ve uygun Mardin otel fiyatları ile bölgeye gelecek olan misafirler merkeze ulaşımlarda şehir içi araçları kullanabilirler. Mardin'de yer alan havalimanından her yarım saatte bir merkeze ulaşım aracı bulabilirsiniz.

Otogarı

Tarihi güzelliklerini halen korumaya devam eden Mardin'e, ziyaretçilerine Güneydoğu Anadolu Bölgesinin farklı tatil imkânlarını sunmaktadır. Mardin'e ziyaretlerde gezerek tatilinizi kültürel anlamda geliştirebilirsiniz. Mardin'e ulaşımlarda şehirlerarası otobüslerle de ulaşımlarınızı sağlayabilirsiniz.

Türkiye'nin her noktasından Güneydoğu Anadolu Bölgesine ulaşım aracı bulabilmek mümkündür. Mardin otogarı merkezde yer almaktadır ve gezilecek yerlere tarihi mekânlara çok yakın konumdadır. Bu yüzden Mardin otellerine ulaşımlarınız için de Mardin otogarını kullanmanın avantajlı olduğunu görebilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Mardin tarihi, arkeolojik değerleri ve kültürüyle Güneydoğu Anadolu Bölgesini dünyaya tanıtmaktadır. Mardin, dini inanışlar açısından çok sayıda milleti bünyesinde barındırmış ve her kültürden farklı eserleri bünyesinde sergilemektedir.

Mardin adeta açık hava müzesi konumunda olan bir yapıya sahiptir. Genellikle bölgeyi ziyaret eden ve düşük Mardin otel fiyatları ile bölgede konaklayan misafirler Mardin'in tarihi geçmişini ve detayları hakkında bilgi sahibi olurlar. Mardin'de yer alan turizm danışma ofislerinde Mardin hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en önemli merkezleri arasında yer alan Mardin, bölgeye ziyarete gelen misafirleri en güzel ortamda ağırlamaktadır. Genellikle yaz aylarında oldukça sıcak olan Mardin, kış aylarında ise bunun aksine eksi derecelerde ve kar yağışlı geçmektedir. Bu koşulları göz önünde bulundurarak Mardin otellerinde konaklayacağınız tarihleri belirlemeniz yararınıza olacaktır. Mardin, diğer doğu bölgelerde olduğu gibi karasal iklim şartlarına sahiptir. Mardin, her ne kadar Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alsa da yaz aylarında Akdeniz ikliminin hava şartları da görülmektedir.

Yeme ve İçme Olanakları

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Mardin, turist anlamında da çok sayıda yabancı turisti ağırlamaktadır. Mardin, kültürel mirasının yanı sıra yöresel Güneydoğu Anadolu yöresine özgü yemekleriyle de dikkat çekmektedir. Hem yerel restoranlarda hem de uygun Mardin otel fiyatları ile konakladığınız otellerin restoranlarında bu lezzetleri tatma olanağına sahip olabilirsiniz.

Mardin, Doğu illeri içerisinde en önemli lezzetleri ve yemekleri bünyesinde barındırmaktadır. Mardin'de yer alan yöresel yemeklerden bahsedecek olursak, Kaburga dolması, Lebeniye, Kişk çorbası, Cevizli Kitel Raha, Ihbezlazmi, Şişe sarma, Soğan kebabı, Zingil, Kayısılı işkembe çorbası ve Dobo Mardin'in yöresel lezzetlerinden bazılarıdır.

Popüler Eğlence Mekânları

Mardin, genellikle kültürel anlamda hizmet veren turistik merkezler arasında yer almaktadır. Genellikle Mardin'i ziyarete gelen misafirler sadece kültürel anlamda geziler yaparak tatillerini farklı bir ortamda geçirebilirler. Mardin, doğal yapıyı ve kültürü korumak adına büyük oteller inşa edilmemiştir.

Mardin otelleri genellikle bölge yapısına uygun taş evler şeklinde kaya üzerine kurulmuştur. Genellikle Mardin'de eğlence olarak yöresel eğlence etkinlikleri ve özel günlerde yapılan gösteriler ziyaretçilerin beğenisine sunulmaktadır.

Gezilecek Yerler

Kültürel dokusunu halen koruyan Mardin, tarihi geçmişine baktığımızda çok sayıda kültürün barındığı bir bölge olduğu anlaşılmaktadır. Mardin'de her kültürden bir eser muhakkak bulabilirsiniz. Bu nedenle Mardin ve Mardin otelleri yabancı turistler tarafından da sıklıkla gezilen yerler arasındadır.

Mardin'e geldiğinizde muhakkak gezip göreceğiniz yerler arasında, Turabdin Platosu, Şehidiye Medresesi, Muzafferiye Medresesi, Mor Dimet Manastrı, Mardin Merdis Kalesi, Dara Harabeleri ve Melik Mahmut Camii Mardin'de yer alan gezilecek yerlerden bazılarıdır.