İzmit Otelleri & İzmit Otel Fiyatları Toplam 2 Otel Bulundu

Harita
Luxor Garden Hotel
Luxor Garden Hotel
Luxor Garden Hotel
Luxor Garden Hotel
Luxor Garden Hotel
Ramada Plaza İzmit
Ramada Plaza İzmit
Ramada Plaza İzmit
Ramada Plaza İzmit
Ramada Plaza İzmit

İzmit Otelleri & İzmit Otel Fiyatları

Eski Çağlara dayanan tarihi geçmişi ile İzmit'te keyifli bir tatil geçirebileceğiniz İzmit Otelleri...

Dünya'nın en mühim geçiş noktaları arasında yer alan İzmit'in tarihi MÖ 3000'li yıllara dayanmaktadır. Bu da İzmit'te çok köklü bir tarihi geçmişten beslenen yapıların olmasını sağlamaktadır. Siz de sitemizde yer alan İzmit otellerinde konaklayarak bu tarihi geçmişe tanıklık edebilirsiniz.

Yüzyıllar boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan İzmit'te tarihle iç içe bir tatil geçirme olanağına sahip olabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken sitemizdeki indirimli İzmit otel fiyatları ile online ya da çağrı merkezlerimiz aracılığı ile rezervasyonlarınızı gerçekleştirmeniz olacaktır. Bu sayede düşük bütçelerle tatil planlarınızı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Nüfusu

Yerli halkın rağbet gösterdiği yerleşim bölgelerinden biri olan İzmit, turizmin gelişmesi ve bölgede istihdam yaratmasıyla dışarıya daha az göç vermektedir. 2015 yılı nüfus verilerine bakacak olduğumuz zaman İzmit'te 347.074 kişilik bir nüfusun varlığını görebiliyoruz. İzmit otellerinde tatil yapanlarla birlikte özellikle yaz aylarında bölge nüfusunda ciddi artışlar olduğunu da görebilmek mümkündür.

Ulaşım Olanakları

Pek çok karayolunun kesiştiği bir noktada olması sebebi ile İzmit'te en çok tercih edilen ulaşım şekli karayolu ulaşımıdır. Ancak İzmit körfezinden gerçekleştirilen deniz taşımacılığı da deniz trafiğinin oldukça fazla olmasına olanak sağlamaktadır. İndirimli İzmit otel fiyatları ile gerçekleştireceğiniz tatillerinizde dilerseniz Ankara Esenboğa Havalimanından seferler gerçekleştiren Cengiz Topel Havalimanından da faydalanabilirsiniz.

Turizm Danışma

İzmit Belediyesi ile İl kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen bir proje ile İzmit otogarında açılan Turizm Danışma Ofisi sayesinde İzmit otelleri konaklamalarınız sırasında yaşadığınız sıkıntılardan tamamen kurtulmanız mümkün olacaktır. Ayrıca bölge tarihi ve kültürel özellikleri hakkında detaylı bilgi alabilmek için de büronun desteğini alabilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Akdeniz iklimi ile Karadeniz iklimi arasında bir geçiş yaşanan İzmit'te yazları sıcak ve az yağışlı, kışları ise yağışlı ve çoğunlukla ılık geçmektedir. Öyle ki İzmit'te karla kaplı gün sayısı 10 günü geçmemektedir. Bu da indirimli İzmit otel fiyatları avantajlarını kullanarak bölgede uzun süreli bir tatil geçirmenizi mümkün kılmaktadır. Doğu ucu kıyı kenti olan İzmit'te dağların ormanlarla örtülü olduğunu görebilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

İzmit'te kültürel bir zenginliğin yaşanması mutfak kültürüne de yansımaktadır. Özellikle sebze ve meyve tüketimin oldukça fazla olduğu İzmit'te cizleme, kıvırma ve höşmerim yöreye özgü tatların başında gelmektedir. Ayrıca pişmaniye de yörenin en ünlü tatlısıdır. Siz de İzmit otellerinde gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında hem otellerin restoranlarında hem de yöredeki restoranlarda bu tatları deneyebilirsiniz. Marifet Restoran, Elazığlı Çiğköfteci Ahmet Usta, Köfteci Ramiz, la Flora Lokal Restoran ve Mobidik Balık Restoran'ı mutlaka denemelisiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Çok hareketli bir gece hayatı bulunmayan İzmit'te en popüler eğlence mekânı The North Shield olarak karşımıza çıkmaktadır. Gecelerinizi indirimli İzmit otel fiyatları ile konakladığınız otellerinizde geçirmek istemiyorsanız The North Shield size çok hareketli ve eğlenceli bir gece geçirme olanağı sunuyor.

Gezilecek Yerler

İzmit'in binlerce yıllık bir tarihinin olması bölgede gezilecek ve görülecek pek çok yer olmasına olanak sağlıyor. İzmit otellerinde gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında Gayret Gemi Müzesi, Kaiser Wilhelm Köşkü, Evliya Çelebi Yolu, Vidinli Sırrı Paşa Konağı, İzmit Orhan Camisi, Saatçi Ali Efendi Konağı, İzmit Atatürk Müzesi ve İzmit Saat Kulesi görmeden dönmemeniz gereken yerler arasında yer alıyor.