TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIKocaeli Otelleri
61 Kocaeli Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Kocaeli Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Kocaeli Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Kocaeli Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Kocaeli Otelleri ve en uygun Kocaeli otel fiyatları, Kocaeli hakkında genel bilgiler...

Kocaeli Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.0
S. A. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 18-05-2024/19-05-2024
Güzel bir otel ferah iç açıcı herseyi ile çok iyi
9.0
F. . Kurulay | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 21-06-2024/22-06-2024
Çalışanlar çok saygılı ve yardımcı oluyorlar
9.3
R. HAMZA | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 18-05-2024/19-05-2024
Konfor
7.7
H. TOPRAK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-06-2024/10-06-2024
Termal oluşu ve havuz sayısı ilgi ve havuzları temizliğine dikkat edilmesi
9.0
A. C. ERKAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-05-2024/23-05-2024
Çalışanlar
9.3
Ö. AKALP | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 08-06-2024/09-06-2024
Herşey mükemmel
7.0
E. BECEREN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-05-2024/18-05-2024
Bildiği yer
8.3
A. ERGİN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-05-2024/27-05-2024
Personelin davranışı, konum
9.7
E. Ö. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-05-2024/23-05-2024
Oda çok güzeldi beğendik , havuzlar tertemizdi . Özellikle termal havuz genelde otellerde bu kadar temiz olmuyor bayıldık tekrar geleceğiz
8.3
N. ÇELİKKAYA | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 18-05-2024/19-05-2024
Konumu ve gidilecek yerlere rahat ulaşabilir olması

Kocaeli Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Marmara Bölgesinin ticari ve turizm faaliyetlerine ev sahipliği yapan Kocaeli Otelleri...

Marmara Bölgesinin en önemli yerleri arasında yer alan Kocaeli, gelişen bölge yapısı itibariyle çok sayıda otel ve apartların yer aldığı Kocaeli'nde uygun fiyat avantajını bulabileceğiniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kocaeli, Marmara Bölgesinin en kalabalık ili ve Türkiye?de yer alan iller içerisinde en kalabalık 10. şehrimizdir. Kocaeli, Marmara Bölgesinin bölgesel olarak tüm özelliklerine sahiptir.

Kocaeli'nin doğu ve güneydoğu kısmında Sakarya, güneyinde Bursa, batısında Yalova, İstanbul ve Marmara Denizi, kuzeyinde ise Karadeniz bulunmaktadır. Kocaeli, Marmara Bölgesinde yer alan iller arasında en önemli konuma sahiptir.

Nüfusu

Türkiye'nin önemli ticaret ve turizm merkezleri arasında yer alan Kocaeli, her geçen gün gelişmeye devam etmektedir. Bu nedenle hem yabancı turist açısından hem de ticaret maksadıyla Kocaeli'ne gelen çok sayıda misafir yer almaktadır.

Kocaeli, yerleşim yeri olarak da çok tercih edilen bölge konumunda yer almaktadır. Kocaeli'nde en son yapılan nüfus sayımına göre ortalama 1 milyon 750 bin nüfusa sahiptir. Ancak dönemsel olarak gelip Kocaeli otellerinde konaklayanlarla birlikte bölgede dönemsel nüfus dalgalanmaları görülmektedir.

Havalimanı

Kocaeli, ticari ve turizm anlamında hizmet veren çok sayıda otellere ve apartlara sahiptir. Bu nedenle Kocaeli'ne yıl içerisinde yerli veya yabancı çok sayıda misafir gelmektedir. Kocaeli'nde Kartepe ilçe sınırları içerisinde yer alan Cengiz Topel Havalimanı İzmit merkeze 15 km, Adapazarı şehir merkezine ise 30 km mesafede yer almaktadır. Havalimanından Kocaeli'ne ve uygun Kocaeli otel fiyatları ile konaklayacağınız otellere servisler bulunmaktadır.

Otogarı

Kocaeli, Marmara Bölgesinin en önemli özelliklere sahip konumunda ve ticari amaçlı sık sık kullanılan konumda yer almaktadır. Kocaeli'ne gelecek olan misafirler hem hava yolu ile hem de şehirlerarası otobüslerle ulaşımlarını sağlayabilirler.

Kocaeli otogarı merkeze 5 dakika mesafede yer almaktadır. Kocaeli, ulaşım kolaylığı açısından da dikkat çekmektedir. Kocaeli'ne Türkiye'nin her noktasından şehirlerarası otobüs seferleri düzenli olarak yapılmaktadır. Bu da Kocaeli otellerinde tatil yapmak için ulaşımı daha rahat bir hale getirmektedir.

Turizm Müdürlüğü

Marmara Bölgesinin tarihi ve kültürel açıdan çok önemli bir konumda yer alan Kocaeli, tatilcilerine her türlü imkânı sunmaktadır. Tarihi geçmişi çok eskiye dayanan Kocaeli, kültürel özellikleri bakımından da oldukça önemlidir.

Kocaeli'ne geldiğinizde antik eserleri ve tarihi mekânları rahatlıkla gezebileceğiniz konumda yer almaktadır. Kocaeli'nde uygun Kocaeli otel fiyatları ile konaklarken bölgede yer alan turizm danışma ofislerine de gelerek Kocaeli hakkında bilgi alabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Marmara Bölgesinin önemli iklim ve bitki örtüsüne sahip olan Kocaeli, tertemiz doğası ve oksijen dolu havasıyla ziyaretçilerine farklı ortam da tatil imkânı sunmaktadır. Marmara Bölgesinin tipik özelliklerine sahip olan Kocaeli, hava şartları itibariyle İstanbul'a benzer özellikler göstermektedir. Yaz ayları Kocaeli'nde sıcak ve kurak kış aylarında ise yağışlı ve soğuk geçmektedir. Bu yüzden eğer kış turizmi yapmayacaksanız Kocaeli otellerinde konaklamak için en uygun seçim yaz ayları olacaktır.

Yeme ve İçme Olanakları

Marmara Bölgesi ve Karadeniz Bölgesinin kesişim noktasında yer alan Kocaeli, kültürel özellikler bakımından da oldukça büyük öneme sahiptir. Marmara Bölgesinin töresel ve kültürel özelliklerine sahip olan Kocaeli, misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaktadır.

Kocaeli, gelişen ülke şartları itibariyle payına düşeni almıştır. Bu nedenle gelişen Kocaeli bölgesi aynı zamanda kültürü ve yöreye özgü özelliklerini yitirmemiştir. Kocaeli lezzetleri arasında, Püreli Et Sarması, Cevizli Keşli Köy Makarnası, Çalça Çorbası, Umaç Çorbası ve Güveçte Mantar Kocaeli otellerinde konaklarken tadabileceğiniz önemli yemek kültürlerindendir.

Popüler Eğlence Mekânları

Kocaeli, Marmara Bölgesinde yer alan iller içerisinde İstanbul'dan sonra en kalabalık 2. şehridir. Bu nedenle Kocaeli, hem ticari anlamda hem turistik anlamda ziyaretçi akınına uğramaktadır. Uygun Kocaeli otel fiyatları ile bölgede gerçekleştirdiğiniz konaklamalarınız sırasında hem otelinizin hem de yerel mekânların eğlence olanaklarından faydalanabilirsiniz.

Kocaeli'nde yer alan oteller genellikle özel günlerde eğlence programları düzenleyerek misafirlerine her türlü olanağı sunmaktadır. Kocaeli eğlence yerleri arasında, Yüce bar, Crash Borsa Bar, Zombar Club, Şaşaa Restoran Bar, Şah Bar, Antik Pub gibi mekânlar bulunmaktadır.

Gezilecek Yerler

Kocaeli yeşillikler içerisinde tertemiz havasıyla ve doğal görüntüsüyle ziyaretçilerine unutulmaz tatil imkânı sunmaktadır. Kocaeli'nin her köşesinde farklı atmosferde gezinti yapma imkânı bulabilirsiniz. Bu yüzden Kocaeli'nde geçireceğiniz tatilleriniz sırasında rezervasyon gerçekleştirdiğiniz Kocaeli otellerine sıkışıp kalmamanız yararınıza olacaktır.

Kocaeli'nde yer alan destinasyon merkezleri arasında, Maşukiye Aygır deresi, Ballıkayalar Tabiat parkı, Kefken Kovanağzı koyu, Kerpe Babadağı, Samanlı Dağları, Kerpe Kartalkayaları, Miço Cennet koyu, Kocaeli arkeoloji müzesi, Kartepe kayak merkezi, gezilecek yerler arasındadır.