İkizdere Otelleri & İkizdere Otel Fiyatları Toplam 1 Otel Bulundu

Harita
Ridos Thermal Hotel & Spa
Ridos Thermal Hotel & Spa
Ridos Thermal Hotel & Spa
Ridos Thermal Hotel & Spa
Ridos Thermal Hotel & Spa

İkizdere Otelleri & İkizdere Otel Fiyatları

Doğu Karadeniz'in zirvesi Kaçkar Dağları eteklerinde bulunan İkizdere Otelleri...

Doğal güzellikleri ve konumuyla yüksek turizm potansiyeline sahip olan İkizdere, ismini Çamlık ve Cimil derelerinin birleştiği yerde olmasından almıştır. Daha çok dağlık bir araziye sahip olmasına ve Karadeniz'e kıyısı olmamasına rağmen İkizdere otelleri pek çok Karadeniz severin ilgisini çeken yerler arasında bulunuyor.

Dağlarında gür ormanları bulunan ve bu yüzden de zengin bir oksijen deposuna sahip olan İkizdere?de geçireceğiniz tatilleriniz sırasında indirimli İkizdere otel fiyatları ile konaklayabilmek için sitemizin sizlere sunmuş olduğu yüksek indirim oranlarından ve büyük ödeme kolaylıklarından faydalanabilirsiniz.

Nüfus

Ekonomisi daha çok tarıma dayanan İkizdere'de Laz kökenli halkın merkeze yakın köylerde, yerli halk Hemşinlilerin ise dağ köylerinde yaşadığını görebilirsiniz. İkizdere otellerinde gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında ilçenin nüfusunun 8400 olduğunu ancak bunun sadece 1800'e yakınının ilçe merkezinde yaşadığını görebilirsiniz.

Ulaşım Olanakları

Trabzon, İspir, Çamlıhemşin, Kalkandere, Çayeli ve Rize il merkezi ile komşu durumda olan İkizdere'ye ulaşımlarınızda karayolu ulaşımını kullanabilirsiniz. Ayrıca indirimli İkizdere otel fiyatları ile konakladığınız otellere ulaşım için havayolunu kullanmak istiyorsanız ilçeye çok yakın olan Trabzon Havalimanını da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Turizm Danışma

Dik yamaçlara sahip olan vadileri, doruklara ulaşımı mümkün olan dağları, yemyeşil yaylaları, tarihi kemer köprüleri ve coşkun akan dereleri ile çok özel bir turizm merkezi olarak karşımıza çıkan İkizdere'de gerçekleşen turizm etkinliklerinin son yıllarda daha da arttığını görebiliyoruz. İkizdere otellerinde konaklarken bölgede gerçekleştirilen turizm faaliyetleri ile ilgili bilgi almak için İl Kültür ve Turizm müdürlüğüne bağlı olan Turizm Danışma bürolarından destek alabilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

İkizdere, tipik Karadeniz ikliminin hüküm sürdüğü ve bağlı bulunduğu Rize şehri ile benzer özellikler gösteren bir ilçe olarak karşımıza çıkıyor. Her mevsim yağışlı olan ilçede bitki örtüsüne baktığımız zaman ilçenin ormanlarla kaplı olduğunu görebiliyoruz. Özellikle kızılağaç, gürgen, meşe, kestane, ladin ve köknar bölgede rahatlıkla görebileceğiniz ağaç türleri olarak karşımıza çıkıyor. Siz de indirimli İkizdere otel fiyatları ile bölgede konaklarken bu bitki örtüsü özelliklerini rahatlıkla görebilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

İkizdere'de Karadeniz mutfağının etkilerini görebilirsiniz. Burada hem İkizdere otelleri restoranlarında hem de yerel halk tarafından işletilen restoranlarda enfes yemekler yeme olanağı bulabilirsiniz. Özellikle hamsili çorba, hamsi salatası gibi hamsi ile yapılan en az 100 çeşit yemek, karalahana ve mısırla yapılan yemek çeşitleri bölgede mutlaka denemeniz gereken lezzetler arasında yer alır.

Popüler Eğlence Mekânları

Karadeniz müzik kültürünün yaşatıldığı türkü evi ve barlarını görebileceğiniz İkizdere'de özellikle indirimli İkizdere otel fiyatları ile konakladığınız otellerin tesislerinde keyifli vakit geçirme olanağı bulabilirsiniz. Ayrıca ilçe ve il merkezinde bulunan mekânlar da burada geçireceğiniz tatillerinizin daha keyifli geçmesine olanak sağlayacaktır.

Gezilecek Yerler

Turistik açıdan oldukça elverişli yayları ve yapıları ile ilgi çeken İkizdere'de gezebileceğiniz pek çok yer bulunmaktadır. İkizdere otellerinde konaklarken mutlaka gezmeniz gereken yerlere baktığınız zaman Anzer Yaylası, Çağırankaya Yaylası, Şimşirli Köyü Camii ve Ovit Yaylası karşımıza çıkıyor. İkizdere'yi gezerken otellerinizden çıkıp doğanın yemyeşil örtüsünün keyfini çıkarabileceğinizden emin olabilirsiniz.