TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIRize Otelleri
26 Rize Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Rize Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Rize Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Rize Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Rize Otelleri ve en uygun Rize otel fiyatları, Rize hakkında genel bilgiler...

Rize Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.3
N. Ş. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 29-04-2024/30-04-2024
Çok güzel karşıladılar
9.7
A. Özcan | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-02-2024/04-02-2024
Odalar ferah ve sade şekildeydi. Temizlik konusunda gayet başarılıydı. Çalışan güler yüzlü arkadaşlara teşekkürler.
9.3
B. Koçak | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 14-02-2024/18-02-2024
Personel çol güleryüzlüydü
9.3
A. SEÇER | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-02-2024/11-02-2024
Düzenli ve temiz bir oteldi. Dizaynı çok güzel yapılmış, konum olarak da harika bir yerdeydi.
8.7
N. BÜLBÜL | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-02-2024/18-02-2024
Sabah kahvaltısı ve konfor.
9.7
D. ÖZBEK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 14-02-2024/15-02-2024
Temiz ve gayet güzel yerde personel çok iyi
8.7
Y. İzci | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-05-2024/11-05-2024
En beğendiğim özelliği çalışanların memnuniyeti idi ve merkezde olması çok avantajlı çünkü otelde yemek olmadığı için çevrede marketler olsun zincir büfeler olsun yardımcı oluyor.
10
İ. Karaca | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 03-11-2023/05-11-2023
2 gece konakladık gayet memnun kaldık personeller çok cana yakın odalar temiz.
8.3
T. AKÇAKANAT | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-05-2024/27-05-2024
Otelin konumu en çok beğendiğimiz şey oldu Tepedeki manzarası muhteşemdi çok beğendik
10
A. ALTUNKAYNAK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 31-05-2024/01-06-2024
1 gece konaklandık aşırı begendim güler yüzlü olmaları aşırı ilgiliydiler oda denize sıfır muhteşem bir manzaraydı odanın temizliği yatağı vs. Herşey çok güzeldi ve fiyat olarakta diger otellere göre çok daha uygundu teşekkürler herşey için . (Ahmet.Elif)

Rize Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Karadeniz'in muhteşem havasını soluyarak huzurlu bir tatil geçirebileceğiniz Rize Otelleri...

Ülkemizin kuzeydoğusunda bulunan ve Karadeniz sahilinde yer alan bir şehir olarak karşımıza çıkan Rize, yemyeşil doğası ve hırçın Karadeniz kıyıları ile huzurlu ve keyif dolu bir tatil geçirmenize olanak sağlıyor. Rize otelleri de bunun için gereken konaklama ihtiyaçlarınızı karşılayarak tatillerinizin daha dinlendirici olmasına olanak sağlıyor.

Batısında Trabzon, güneybatısında Bayburt, doğrusunda Artvin ve güneyinde Erzurum illeri bulunan Rize, ülkemizin en fazla yağış alan şehridir. Her yanında tarihi ve doğal güzelliklerin bulunduğu Rize'de keyifli bir tatil geçirebilmek için indirimli Rize otel fiyatları ile rezervasyonlarınızı gerçekleştirmenizin faydasını görebilirsiniz. Bu sayede tatil planlarınızı çok daha düşük bütçelerle gerçekleştirme olanağına sahip olabilirsiniz.

Nüfus

Her yıl nüfusu giderek artan Rize'de şehir nüfusunun 2015 yılı verilerine göre toplamda 328.979 olduğunu görebiliyoruz. Bu nüfusun %66'sının daha çok şehir yerleşmelerinde, %34'ünün ise kırsal yerleşmelerde olduğunu görebiliyoruz. Ayrıca Rize'nin doğal güzelliklerini keşfetmek isteyenler ve Rize otellerinde konaklayanlarla birlikte nüfusun daha da arttığını görebiliyoruz.

Ulaşım Olanakları

Türkiye'nin her yerinden rahatlıkla ulaşımın sağlanabildiği Rize'ye ulaşımın daha çok karayolu ile gerçekleştiğini görebilirsiniz. Liman bağlantısının ise sadece ticari amaçlarla kullanıldığını görebildiğimiz Rize'de turistik amaçlı yapılan geziler için deniz taşımacılığının gerçekleştirilmediğini görebiliyoruz. İndirimli Rize otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında bilmeniz gereken bir husus da şehirde demiryolu ve havaalanının bulunmamasıdır. Ancak en yakın havalimanı olan Trabzon Havalimanından ulaşım sağlanabilmektedir.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Doğu Karadeniz kıyılarında bulunan sıradağların kuzey yamacında bulunan Rize topraklarının dağlık ve engebeli bir yapıya sahip olduğunu görebilmek mümkündür. Yazların serin, kışların ise ılıman olduğu Rize'de her mevsimin yağışlı geçtiğini görebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında Rize otellerinde konaklamayı tercih edenlere baktığımız zaman bu kişilerin sıcak Akdeniz kıyılarından artık bıkan kişiler olduğunu görebilirsiniz.

Turizm Danışma

Rize'de gerçekleştirilen turizm faaliyetlerinin İl Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gerçekleştirildiğini görebilirsiniz. Bu yüzden bölgede gerçekleştirilen tatiller sırasında indirimli Rize otel fiyatları ile konaklayan misafirlerin müdürlükte yer alan turizm danışma bürolarından destek aldığını görebilirsiniz. Hem bölgedeki turistik faaliyetler hakkında hem de yaşanan olumsuzluklar hakkında bilgi almak için danışma büroları ile iletişime geçebilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

Son dönemlerde Rize'deki mutfak kültürünün dönüşümler geçirdiğini görebilmek mümkün olsa da genel hatları itibariyle geleneksel yapısını koruduğunu görebilmek mümkündür. Rize'de daha çok mısır, kara lahana, fasulye kabak gibi sebzelerle ve deniz ürünleri ile yemek yapıldığını görebilirsiniz. Rize otellerinde konaklarken bölgenin en meşhur lezzetleri olan hamsikoli (hamsili ekmek), muhlama, hamsili pilav, lahana sarması, turşu tavalı, laz böreği, enişte lokumu, mısır ekmeği, korkoto çorbası, fasulye (lobya) çorbası, pazı tavalisi ya da pazı kavurma, turşu kavurma ya da turşu tavalisi, lahana haşlaması gibi lezzetleri mutlaka denemelisiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Rize'de keyifli vakit geçirmek için sadece yaylalara, göllere ve yapılara ihtiyacınız yoktur. Akarsularında doğa sporları gerçekleştirebileceğiniz Rize'de geleneksel müzik yapan mekânlarda da keyifli vakit geçirebilirsiniz. Sadece indirimli Rize otel fiyatları ile konakladığınız otellerde vakit geçirmekle kalmayıp Bambi Kafe, Ayder Türkü Evi ve Bar ile Şahin Kafe gibi mekânları da mutlaka değerlendirmelisiniz.<7p>

Gezilecek Yerler

Kaçkar Dağları eteklerinde bulunan Rize?de kalabalıktan uzaklaşıp keyifli vakit geçirebileceğiniz pek çok yer bulunur. Bunlardan biri de yaylalardır. Özellikle Ayder Yaylası, Handüzü Yaylası, Çağırankaya Yaylası, Vaşa Yaylası, Petran Yaylası, Homeze Yaylası, Sivrikaya Yaylası, Samistal Yaylası ve Anzer Yaylası mutlaka görmeniz gereken yerlerdendir. Rize otellerinde gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında ambar Gölü, Mesuk gölü, Çukur Göl gibi gölleri ve Rize?nin Ahşap ve taş evlerini, Ciha Kalesini, Zil Kalesini ve Rize müzesini de mutlaka görmelisiniz.