TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIZeytinli Otelleri
0 Zeytinli Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Zeytinli Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Zeytinli Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Zeytinli Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Zeytinli Otelleri ve en uygun Zeytinli otel fiyatları, Zeytinli hakkında genel bilgiler...

Zeytinli Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.0
A. Y. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 18-08-2023/20-08-2023
Tesis geneli temiz kahvaltıları oldukça çeşitliydi, teras katı odada konakladım oda denize açılıyor resmen havası suyu harikaydı
9.0
R. Ç. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-06-2023/06-06-2023
Ailemle edremite her geldiğimizde keyifle konakladığımız bir tesis konumu denize sıfır olması bizleri cezbediyor. Çocuklar için kendine ait bir plajı olması çok avantajlı oluyor.

Zeytinli Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Edremit'in sakin sahil kasabası Zeytinli'de konaklayabileceğiniz Zeytinli otelleri...

Altın kumları ve masmavi denizi ile Ege'nin huzurlu sahil kasabalarından olan Zeytinli, Akçay'a 2 Km mesafede yer almaktadır. Akçay ile Edremit arasında kalan Zeytinli, Edremit ilçesine bağlıdır. Zeytinli'de geçireceğiniz konaklamalarınızı en iyi şekilde planlamanıza yardımcı olacak sayfamız üzerinden Zeytinli otel fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Zeytinli, ismini yörenin ekonomisinde önemli bir yere sahip olan zeytinden almıştır. Kazdağları'nın eteklerine uzanan belde, plajları ve tertemiz denizi ile ünlüdür. Zeytinli'nin doğal güzelliklerini keşfedebileceğiniz sayfamız üzerinden en iyi Zeytinli otellerini inceleyebilirsiniz.

Nüfusu
Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı bir mahalle olan Zeytinli'nin toplam nüfusu, 3.428 kişiden oluşmaktadır. 2004 yılında düzenlenmeye başlayan, çeşitli rock müzik gruplarının sahne aldığı Zeytinli Rock Festivali ile yaz aylarında bölgenin nüfusunda önemli artışlar yaşanmaktadır.

Havalimanı
Zeytinli otellerinde geçireceğiniz konaklamalarınızda, hava yolu ulaşımını tercih etmeniz durumunda, Balıkesir Edremit Kocaseyit Havaalanı'nı değerlendirebilirsiniz. Balıkesir Edremit Kocaseyit Havaalanı, Zeytinli'ye 16 Km mesafede yer almaktadır.

Otogarı
Zeytinli otellerinde geçireceğiniz konaklamalarınızda, havayoluna alternatif olarak kara yolunu tercih etmeniz durumunda, Edremit Otogarı'nı değerlendirebilirsiniz. Zeytinli, otogara 8 Km mesafededir.

Turizm Müdürlüğü
Tarihi geçmişi M.Ö 548'li yıllara dayanan Edremit'in bir mahallesi olan Zeytinli'nin doğal güzellikleri ve kültürel dokusuyla ilgili, Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne bağlı turizm bürolarından bilgi edinebilirsiniz.

İklim ve Doğal Bitki Örtüsü
Tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan Zeytinli, yeşil ve mavinin kucaklaştığı yamaçları ile ilgi odağı olmuştur. Zeytinli'nin bereketli toprakları tarım için çok elverişlidir. Zeytin, pamuk, pancar, mısır, buğday, elma tarımı bölgenin en önemli ticari kaynaklarındandır. Bölge deniz seviyesinden 500 metreye kadar; zeytin ağaçları, sarıçam ve kızılçam ormanlarıyla kaplıdır. Akdeniz ikliminin hakim olduğu bölgede, maki bitki örtüsü yaygındır. Zengin su kaynaklarına sahip olan bölge, turizmin gelişmesinde de önemli paya sahiptir. Zeytinli otel konaklamalarınızda, Zeytinli'nin doğal güzelliklerini yaşama imkanı bulabilirsiniz.

Yeme İçme Olanakları
Zeytinli, tarihi ve doğal güzellikleri kadar, zengin yöresel mutfağı ile de dikkat çekmektedir. Bir yanı Marmara'ya, bir yanı Ege'ye bakan bölgede; karanfilli ekmek, Balıkesir kaymaklısı, mafiş tatlısı, höşmerim, Balıkesir mantısı, börülce, düğün mantısı, zeytinyağı, elbasan tava gibi lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekanları
Tertemiz denizi ve sahilleriyle ünlenen Zeytinli, dingin ve huzurlu bir yapıdadır. Zeytinli otellerinde geçireceğiniz konaklamalarınızda, Akçay ve Edremit'te yer alan, gece kulüpleri ve barlarda eğlenme imkanı bulabilirsiniz. Balık kültürü gelişmiş olan bölgede, akşam yemekleriniz için, canlı müzikli eğlence imkanı sunan balık restoranları keşfedilmeye değerdir.

Gezilecek Yerler
Yeşil ve mavinin kucaklaştığı bir bölge olan Zeytinli, tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle, yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi görmektedir. Kazdağları ve Edremit arasındaki sahada kalan Zeytinli'de; Kazdağı Milli Parkı, Altınkum Plajı, Saka Çim Plajı, Güre Sahili, Ören Plajı, Altınoluk Plajı, Hay Beach Club, Özdemir Plajı, Sarıkız Zirvesi, Hasan Boğuldu, Sütüven Şelalesi, Güre Kaplıcaları, Tahtakuşlar Köyü keşfedilmeye değer doğal güzelliklerdir.