TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIYozgat Otelleri
8 Yozgat Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Yozgat Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Yozgat Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Yozgat Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Yozgat Otelleri ve en uygun Yozgat otel fiyatları, Yozgat hakkında genel bilgiler...

Yozgat Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
F. Bulut | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-04-2023/25-04-2023
Yozgat çamlık otelde konaklama yaptık. Konum, güler yüzlü hizmet, temizlik, restorant her konuda çok güzel bir otel. Teşekkürler
10
L. ÜNLÜ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-07-2022/18-07-2022
Sakin sessiz bir tesis, memnunduk
10
I. JALILOVA | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-10-2022/23-10-2022
Çok sakin, personal çok dikkatli Sevdim
10
F. BAYKAL | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-06-2024/23-06-2024
Yemek çeşitliliği ve devamlı sıcak su imkanı
10
A. AKAY | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 23-12-2022/25-12-2022
Temizlik ve güleryüz gayet başarılıydı
9.7
H. AKBALIK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 29-11-2022/30-11-2022
Kahvaltıda çeşidin çok olması, temizlik, otelin konumu ve çamlık içinde olması mükemmel.
10
A. KOÇAK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-06-2024/11-06-2024
Evet ozelllikle temiz
10
E. TEMİRLİOĞLU | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 31-12-2022/01-01-2023
Hijyen ve güleryüz çok ama çok güzeldi. Odalar tertemiz ve bakımlı. Çok memnun kaldık teşekkür ederiz.
9.0
U. Karakaya | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 19-09-2023/23-09-2023
Oda geniş resepsiyonun ve kahvaltı yapılan yerler çok iyi
9.0
H. Ö. 1 | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 14-05-2022/15-05-2022
Kahvaltı sunumu çeşitleri personel iletişimi hizmeti oldukça iyiydi. Teşekkür ederiz.

Yozgat Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

İç Anadolu Bölgesinin doğal ve kültürel güzelliklerini bünyesinde barındıran Yozgat'ta kalabileceğiniz Yozgat Otelleri...

Kuzeyde Çorum, Amasya ve Tokat, güneyde Nevşehir ve Kayseri, doğuda Sivas, batıda ise Kırıkkale ve Kırşehir ile çevrili olan Yozgat, ülkemizin on beşinci büyük şehri olarak karşımıza çıkıyor. Hitit medeniyetinin başkenti olan Hattuşaş'a yakın olmasından dolayı dikkat çeken bir şehir olarak bölgede çok sayıda Yozgat otelleri ile karşılaşabilmeniz mümkün olmaktadır.

Muhafazakâr yapısını kaybetmeyen şehirlerimizden biri olan Yozgat?ta birçok değerin korunmaya devam ettiğini görebilirsiniz. Özellikle el işleri ile gerçekleştirilen sanatların halen devam ettirildiğini görebilirsiniz. Bu sayede indirimli Yozgat otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz konaklamalarınız sırasında daha düşük bütçelerle tatil planlarınızı gerçekleştirme olanağına sahip olabilirsiniz.

Nüfusu

Yerleşimin şehir merkezinde geliştiğini görebildiğimiz Yozgat'ta 2015 yılı verilerine bakacak olduğumuz zaman nüfusun 98.248 olduğunu görebiliyoruz. Ayrıca bu nüfusun 81.920'si şehir merkezlerinde yaşarken 16.328 kişilik nüfus da daha çok kırsal alanlarda yaşamaktadır. Yozgat otellerinde konaklayanlarla birlikte bölge nüfusunda farklı dönemlerde dalgalanmalar olduğunu görebiliyoruz.

Ulaşım Olanakları

Ankara-Sivas karayolu üzerinde bulunan Yozgat'ın Kırıkkale, Ankara, Sivas, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Çorum, Çankırı ve Tokat illeri ile doğrudan karayolu bağlantısı bulunmaktadır. Bölgeye çevre şehirlerde bulunan havalimanları aracılığı ile ulaştıktan sonra karayolu ile seyahatinize devam edebilir ve indirimli Yozgat otel fiyatları ile konaklayacağınız otellere ulaşma olanağına sahip olabilirsiniz. Ayrıca Yeni Fakıllı, Şefaatli ve Yerköy ilçelerinde bulunan tren istasyonları sayesinde demir yolu ile ulaşımınızı da rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Turizm Danışma

Yozgat'ta gerçekleştirilen turizm faaliyetleri ile ilgili sorumluluğun Yozgat İl Kültür ve turizm Müdürlüğünde olduğunu görebilirsiniz. Medrese Mahallesi Yazar Abbas Sayar Sokak No:10 Kültür Merkezi Kat:4 adresinde bulunan Müdürlük binasındaki turizm danışma bürolarından bölge hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz. Bu sayede Yozgat otellerinde gerçekleştireceğiniz tatillerinizin çok daha eğlenceli ve keyifli geçeceğinden emin olabilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Genel olarak Yozgat şehrine bakacak olduğumuz zaman sıcak ve ılıman bir iklimin hüküm sürdüğünü görebilmemiz mümkündür. Kış aylarına bakıldığında yaz aylarına nazaran daha çok yağışın düştüğünü görebildiğimiz Yozgat'ta indirimli Yozgat otel fiyatları ile gerçekleştireceğiniz konaklamalarınız sırasında il topraklarının %56'sının ekili alan olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca %28'i ormanlar, %15'i ise çayır ve meralardan oluşan bölgede Akdağlar ve Bozok yaylasının tepelerinde ve merkez ilçede 270 hektara yayılmış orman ve fundalıklarla karşılaşabilmeniz de mümkün olmaktadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Mutfak kültürünün oldukça gelişmiş olduğunu görebildiğimiz Yozgat'ta yemeden dönmemeniz gereken pek çok lezzet bulunmaktadır. Bu lezzetlerin başında ise arabaşı ve desti kebabı bulunmaktadır. Bunların yanı sıra tandır kebabı, madımak ve parmak çörek de yöreye has lezzetler arasında yer almakla birlikte bölgede turizmin gelişmesi ve lüks Yozgat otellerinin hizmet vermesi ile birlikte bölgede açılan restoranlarda da deneyebileceğiniz tatlar arasında yerini almıştır. Özellikle yerel halk tarafından işletilen ev yemekleri restoranlarında mutlaka denemeniz gereken bu lezzetlerin tatilinizi daha ilginç hale getireceğinden emin olabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Yozgat'ta eğlenmenizi mümkün kılabilecek pek çok festival düzenlenmektedir. Bu konuda turizm danışma bürolarından destek alarak siz de festival zamanlarında bölgede indirimli Yozgat otel fiyatları ile tatil yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra otellerin gece eğlenceleri için sunduğu tesis imkânlarından faydalanarak da tatilinizi daha eğlenceli bir hale getirebilmeniz mümkün olacaktır.

Gezilecek Yerler

Yozgat'ın kültürel ve tarihi değerlerinin yüksek olması sayesinde bölgede gezip görebileceğiniz pek çok yer bulunmaktadır. Bunlar arasında Yozgat otellerinde gerçekleştireceğiniz konaklamalarınız sırasında Akdeğirmeni ormanlarını mutlaka gezmelisiniz. Ayrıca Kerkenes Harabeleri, Besilica Therma, Saraykent Kaplıcaları, Yozgat Müzesi, Behramşah Kalesi, Çapanoğlu Camii, Çaşka Kalesi, Başçavuş Camii, Karabıyık Köprüsü de bölgede mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer almaktadır.