TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISI



Yenice Otelleri
1 Yenice Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Yenice Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Yenice Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Yenice Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Olmazsa Olmazlar

En iyi Yenice Otelleri ve en uygun Yenice otel fiyatları, Yenice hakkında genel bilgiler...

Yenice Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
M. Şanlı | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-04-2021/11-04-2021
Merkezi konum olmasından kaynaklı tercih ettik, kız arkadaşımla beraber otelde çok fazla vakit geçiremedik odamız temizdi, kahvaltılar çeşitli ve lezzetliydi beklentimizi karşıladı.
10
İ. Durmuş | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-04-2021/11-04-2021
Erkek arkadaşımla beraber üç gece konakladık yemekleri beğendik, çok lezzetliydi, ayrıca personellerin ilgi ve alakası bizi çok memnun etti.

Yenice Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Tarihi ve kültürü ile sizi geçmişe sürükleyen Yenice Otelleri...

1936 yılına kadar Balıkesir'in Gönen ilçesine bağlı olan Yenice, bu tarihten sonra Çanakkale' bağlandı. Sayfamızdan Yenice bölgesinde bulunan Yenice otellerini filtreleyerek en uygun fiyatlı ve kaliteli otelleri inceleyebilir anında rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Yenice ağırlıklı tarım ile uğraşan ilçeden oluşmaktadır. Yenice'den Çanakkale merkeze ortalama 90 km mesafe bulunmaktadır. 

Yenice Çanakkale'nin en büyük ilçesidir. Rakımı 255 metrededir. Tarihi fetih yönü oldukça eskiye dayanan bir ilçemizdir. Yenice ilçesine gelen misafirlerimiz Yenice termal otelleri inceleyerek doğal kaplıcalardan faydalanıp günün yorgunluğunu rahatlıkla atabilirler.

Nüfusu

Çanakkale son yapılan nüfus sayımlarında 540.662 kişi ikamet etmektedir. Yenice ilçesi ise 31.835 kişiden oluşmaktadır. İl ve ilçe nüfusları yazın ve 18 Mart Çanakkale Zaferinden dolayı yüksek oranda artmakta iken kış aylarında daha sakin bir nüfusa sahiptir. Sayfamızdan da Yenice 4 Yıldızlı Otelleri ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Havalimanı

Marmara bölgesinde Çanakkale merkeze sadece 5 km mesafede Çanakkale Havalimanı bulunmaktadır. Yenice'ye olan uzaklığı ise ortalama 90 km mesafede yer almaktadır. Minibüs, dolmuş, otobüs ve taksilerle rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Özellikle Çanakkale ve Yenice Fırsat Otellerine olan gezilerde rahatlıkla hava yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otogar

Yenice merkezi konum itibari ile otogara yürüme mesafesindedir. Ancak Çanakkale Merkez otogara ortalama 85 km mesafede bulunmaktadır. Çanakkale otogarından Çanakkale otellerine şehir içi araçlarla, vapurlarla ve taksilerle rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.


Turizm Müdürlüğü

Türkiye'nin en önemli kurtuluş mücadelesi verdiği Çanakkale ve Yenice ilçesi, tarihi geçmişine baktığımızda Türkiye açısından en önemli olaylara sahne olmuştur. Çanakkale, Biga ve Gelibolu'nun kazanılmasıyla ve iki bölgenin tam ortasında yer alan Çanak köyünü de içine alarak birleşmesiyle meydana gelmiştir. Çanakkale'de yer alan çok sayıda müze, Anıt ve Şehitlikleri ile Türkiye ve dünyanın en çok ziyaret edilen yerleri arasındadır. Sitemizden kampanyalı Yenice otel fiyatları ile konaklama olanağı bulabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Yenice iklimi yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve yağışlı geçmektedir. Yenice ve Çanakkale ser rüzgarlarıyla adından çokça söz ettirir. Genelde ormanlık alanlardan oluşmaktadır. Bölgede Karadeniz, Akdeniz ve karasal iklim görülmektedir. Ayrıca Yenice Çanakkale'nin en zengin bitki örtüsüne sahiptir. Endemik Kaz Dağı Köknarı bu bölgeye has en önemli türlerden biridir. Bölgede gezen turistler genelde birçok fotoğraf karesini Yenice'den almaktadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Yenice bölgesinde sayfamız üzerinden konaklayan misafirlerimiz yörenin en önde gelen lezzetlerinden keşkekden yiyebilir, yöresel çeçil peyniri ve doğal reçellerin tadına bakabilirsiniz. Ayrıca Ezine Peyniri, Peynir helvası da önde olan lezzetlerdendir.


Gezilecek Yerler

Yenice otellerinde konaklıcak misafirler için gezilecek yerler arasında; Yenice Belediyesi Türk Evi Etnografya Müzesi, Issız Cuma Camisi, Büyük Agonya Köprüsü, Hadrianus'un Av Köşkü-Asar Kale, Küçük Hisarlık, Babaya Kale- Taban Kale, Çal Kalesi, Üvecik Tepesi gibi birçok tarihi ve turistik yerleri inceleyebilir sayfamız üzerinden rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.