TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIYanışlı Otelleri
1 Yanışlı Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Yanışlı Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Yanışlı Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Yanışlı Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Olmazsa Olmazlar

En iyi Yanışlı Otelleri ve en uygun Yanışlı otel fiyatları, Yanışlı hakkında genel bilgiler...

Yanışlı Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
P. Sarıkamış | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-09-2020/06-09-2020
Erkek arkadaşımla birlikte konaklama sağladık. Odalar oldukça geniş ve ferah. Yemekler bol çeşitli ve lezzetleri harikaydı. Tekrar tercih edeceğiz.
10
Ö. Tapur | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-09-2020/06-09-2020
Ailecek konaklama sağladık. Kendine ait plaj alanında keyifli vakit geçirdik. Önümüzdeki yıllarda tercihlerimizin içinde olacak bir otel.

Yanışlı Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Mersin'de huzurlu bir tatil geçirmenizi mümkün kılan Yanışlı Otelleri...

Mersin'in en güzel yerleşim birimlerinden biri olarak karşımıza çıkan Yanışlı'da geniş alanlarda kurulmuş olan oteller sayesinde tatillerinizi çok daha eğlenceli bir hale getirebilmeniz mümkün olacaktır. Sitemizde bulunan bilgiler sayesinde Yanışlı otelleri ve Yanışlı hakkında geniş bilgiler edinebilir ve bölgeyi daha yakından tanıma olanağına sahip olabilirsiniz.

Kısa dönemde turizm faaliyetlerinin gelişmiş olduğunu görebildiğimiz Yanışlı'da indirimli Yanışlı otel fiyatları ile konaklama olanağına sahip olabileceğinizden dolayı tatillerinizi bölgede geçirmeniz sizin için en doğru seçenek olacaktır. Bu sayede tatil planlarınızı daha düşük bütçelerle gerçekleştirirken sitemizin sağladığı peşin fiyatına taksit olanağı sayesinde büyük bir ödeme kolaylığına sahip olmanız da mümkün olacaktır.

Nüfusu

2012 yılı verilerine göre 158 kişilik nüfusa sahip olan Mersin'in Yanışlı köyünde yaz aylarında bölgeye gelip konaklayanlarla birlikte nüfusun da arttığını görebilirsiniz. Bu bakımdan Yanışlı otelleri size büyük bir rahatlık sunmaktadır. Siz de tatilinizi bu sahil köyünde geçirerek eğlenceli bir tatil geçirme olanağına sahip olabilirsiniz.

Ulaşım Olanakları

İl merkezinden 159 km uzakta bulunan Yanışlı'ya ulaşımlarınızı karayolu ile rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz şehirlerarası otobüsler aracılığı ile Mersin'e geldikten sonra bölgeye 2 saatlik yolculuğun ardından ulaşabilirsiniz. Çevresinde Aydıncık, Gülnar ve Silifke gibi yerleşim birimlerinin de olması sayesinde bölgeye gerçekleştireceğiniz seyahatlerinizde indirimli Yanışlı otel fiyatları ile konaklayacağınız otellerinize rahatlıkla ulaşma olanağına sahip olabilirsiniz.

Turizm Danışma

Yanışlı küçük bir köy olduğundan dolayı burada gerçekleştirilen turizm faaliyetleri ile ilgili olarak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden ve Silifke Turizm danışma bürolarından bilgi alabilirsiniz. Alacağınız bilgiler doğrultusunda Yanışlı otellerinde gerçekleştireceğiniz tatillerinizin çok daha verimli geçmesini sağlayabilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Akdeniz kıyılarında bir köy statüsünde olan Yanışlı'da Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğünü görebilmek mümkündür. Bu yüzden kıyılarda yazları sıcak ve kurak kışları ise ılık ve yağışlı bir hava hâkimdir. İndirimli Yanışlı otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında görebileceğiniz gibi bölge bitki örtüsü bakımından oldukça zengin durumdadır. %5'i ormanlık alanlarla kaplı olan bölgede çayır ve meralarla karşılaşabilmek de mümkündür. Özellikle muz ve turunçgil bahçeleri ile karşılaşabilmeniz mümkündür.

Yeme ve İçme Olanakları

Yanışlı'da genel olarak Mersin'in yemek kültürü hüküm sürmektedir. Özellikle yerel halk tarafından işletilen küçük restoranlarda etli ve sebzeli yemeklerle karşılaşabileceğinizi görebilirsiniz. Yemeklerin acılı ve baharatlı olduğunu görebileceğiniz bölgede kenger, çiğ köfte, kısır ve batırık mutlaka denenmesi gereken lezzetlerdir. Yanışlı otelleri restoranlarında bu lezzetleri deneme olanağına sahip olabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Mersin genelinde ata sporlarının yapılmaya devam etmesi bölgede eğlenebileceğiniz pek çok seçeneğin olmasına olanak sağlamaktadır. Ayrıca küçük balık restoranları ve sahil şeridindeki eğlence mekânları sayesinde de tatilinizi geceleri stres atarak geçirebileceğiniz pek çok seçenekle daha keyifli hale getirebilirsiniz. Bu bakımdan indirimli Yanışlı otel fiyatları ile gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında oldukça eğlenceli vakit geçirmeniz mümkün olacaktır.

Gezilecek Yerler

Mersin'in kıyı şeridinde bulunan köyleri arasındaki Yanışlı turizm faaliyetlerinin etkisi ile hızla gelişmektedir. Ancak bölgede vakit geçirirken Yanışlı otellerinde kalıp Mersin genelinde tarihi, kültürel ve doğal değere sahip yerleri mutlaka değerlendirmelisiniz. Anamur Kalesi, Silifke Kalesi, Mut Kalesi, Eski Camii, Lal Ağa Cami, Eshab-ı Keyf mağarası, Yarımca Hanı, Kızkulesi ve Korykos Harabeleri şehrin en ünlü gezilecek yerleri arasında yer almaktadır.