TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIUlus Otelleri
19 Ulus Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Ulus Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Ulus Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Ulus Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Ulus Otelleri ve en uygun Ulus otel fiyatları, Ulus hakkında genel bilgiler...

Ulus Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

8.3
m. bayraktar | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-02-2024/18-02-2024
Merkezde her yere yakın
8.3
B. S. K. 1 | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 23-02-2024/25-02-2024
Personel
8.3
M. Ö. BEKTAŞ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 27-04-2024/28-04-2024
Konum
9.3
K. ZENBİL | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 19-02-2024/20-02-2024
Konumu ve odalari guzel personel guler yuzlu ve sizi cok iyi karsiliyorlar
9.0
S. Sofuoğlu | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 15-02-2024/17-02-2024
Asansörlü otopark ve konum, çalışanların yardımseverliği, iyi bir kahvaltı
8.3
S. ŞAHİN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 19-02-2024/23-02-2024
Cami yakın alışveriş merkezleri
9.0
Y. KÜÇÜK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 19-02-2024/20-02-2024
Personel
9.7
I. OĞURLU | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 11-02-2024/13-02-2024
sesiz ve görültüsüz
8.7
K. LİMONLU | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-03-2024/18-03-2024
Odalar
6.7
K. R. ASLAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 20-05-2024/21-05-2024
Güler yüzlü karşılama

Ulus Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Tarihi atmosferi ile Ulus'ta konaklayabileceğiniz Ulus Otelleri...

Ankara'nın tarihi dokusunu bünyesinde barındıran Ulus'ta konaklayabileceğiniz, Ulus semti çevresinde yer alan çok sayıda otel ve rezidans tarzı hizmet veren evleri uygun fiyat avantajıyla bir araya getiren sitemizden rezervasyonlarınızı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ulus otellerinde konaklarken bölgeyi daha yakından tanımanızı sağlayacak bilgileri sayfamızda bir arada bulabilirsiniz.

Türkiye'nin ilk temel taşlarının Ulus'ta atıldığı herkes tarafından bilinmektedir. Cumhuriyet'in en önemli tarihini bünyesinde barındıran Ulus, Ankara'nın en çok ziyaret edilen yerleri arasındadır. Bu tarihi yerleri ziyaret edebilmeniz için gereken konaklama seçeneklerini uygun fiyat avantajları ile değerlendirebilmek için sitemizin uygun Ulus otel fiyatlarından faydalanmanız yararınıza olacaktır.

Ulus sadece tarih olarak değil ticari anlamda da önemli iş merkezlerine sahiptir. Çok sayıda iş yeri, Ulus sınırlarında yer almaktadır. Ankara'nın en önemli yerleri ile çevrili olan Ulus Kızılay'a 5 dakika, mesafede ve diğer tarihi yerlere yürüyüş mesafesindedir.

Nüfusu

İç Anadolu Bölgesi ve Ankara ilinin en önemli ticari ve turistik merkezi olan Ulus, bölgeyi ziyarete gelen çok sayıda yabancı ve yerli turistleriyle günün her saati yoğun bir insan trafiğine sahiptir. Ulus'ta, genellikle Cumhuriyet'in ilk yıllarında inşa edilmiş tarihi yapılan, Camiler, Konaklar yer almaktadır. Çok fazla oturan hane sayısına sahip olmayan Ulus, genellikle iş yerleriyle yoğunluk göstermektedir.

Türkiye'de en son yapılan nüfus sayımına göre Ulus nüfusu 30 bin olarak belirlenmiştir. Genellikle Ulus'un civarında yer alan semtlerde oturan sayısı daha çoktur. Bu nüfusun özellikle yaz aylarında Ulus otellerinde konaklayanlarla daha da arttığını görebilmek mümkündür.

Havalimanı

Ankara'nın en önemli merkezleri arasında yer alan Ulus, ulaşım kolaylığı açısından oldukça kolaydır. Ankara ilinin merkezi konumundaki Ulus, Ankara'da yer alan Esenboğa Havalimanına 28 km mesafededir. Bu sebeple sitemizden uygun Ulus otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinize rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ulus'tan Esenboğa Havalimanına her 20 dakikada bir ulaşım aracı bulmak mümkündür. Yıl içerisinde hem ticari hem turistik amaçla Ulus'a gelen misafirler Esenboğa Havalimanını rahatlıkla kullanabilirler. Ulus'tan havalimanına en rahat ulaşım belediyenin işletmesinde olan Belko otobüsleri ile yapılmaktadır.

Otogarı

Ankara ilinin en çok ziyaret edilen bölgesi olan Ulus, genellikle il genelindeki her kesimin sürekli uğradıkları yerler arasındadır. Ulus, Ankara'nın en merkezinde yer almaktadır. Ulus'u Ankara dışından ziyaret etmek isteyen misafirler, Ankara ilinin en büyük otogarı olan AŞTİ otogarına gelebilirler. Otogardan Ulus'a her 5 dakika da bir ulaşım aracı bulmak mümkündür. Bu da Ulus otellerine giderken size büyük bir rahatlık sağlayacaktır.

Turizm Müdürlüğü

Atatürk'ün ilk olarak Türkiye'nin temellerini kurduğu bölge olarak bilinen Ulus, bünyesindeki tarihi mekânlarıyla da ziyaretçilerin sıklıkla geldikleri yerler arasındadır. Ulus'ta tarihten günümüze kadar gelen yapılar, Eski Meclis Binası, Atatürk Heykeli gibi önemli yapılar yer almaktadır.

Ulus'ta yer alan bu yapıların yanı sıra konaklar, türbeler, camiler yer almaktadır. Bütün bu tarihi eserler hakkında en detaylı bilgiyi Ulus'ta yer alan Turizm Danışma Ofislerinden alabilirsiniz. Ulus'taki Turizm Danışma Ofislerine Anafartalar Caddesi Eski Adliye Binası adresinden ulaşabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

İç Anadolu Bölgesinin tüm bölgelerinde olduğu gibi aynı iklime sahip olan Ulus, tarihi atmosferiyle ziyaretçilerin sıklıkla uğradıkları yerler arasındadır. Ulus, yaz aylarında sıcak ve yer yer yağışlı, kış aylarında ise kar yağışlı ve eksi derecelerde geçmektedir.

Ankara ili cadde ve sokakları yeşillikler içerisinde ve Ulus'a doğru uzanan bu sokaklar yaz aylarının gelmesiyle farklı havaya bürünmektedir. Ulus'ta yer alan çok sayıda park ve dinlenme alanları ile ziyaretçilerin rahat bir nefes aldıkları çok sayıda alan bulunmaktadır. Siz de Ulus ziyaretlerinizde uygun Ulus otel fiyatları ile konaklarken bu parklarda dinlenme olanağı bulabilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

İç Anadolu denince akla gelen en önemli özellikleri yemekleridir. Ulus'ta çok sayıda restoran ve bu restoranlarda İç Anadolu Bölgesinin kültürel yemekleri sunulmaktadır. Genellikle Ulus, ticari faaliyette bulunan kişiler tarafından sıklıkla ziyaret edilen yerler arasındadır. Bu nedenle aperatif yiyeceklerin sunulduğu çok sayıda restoran bulunmaktadır.

Ulus'ta yer alan İç Anadolu Bölgesinin kültürel yemekleri arasında, Babuç kavurması, Bamya çorbası, Bayram kömbe, Ankara tava, Fırında Ankara tava, Yarımca, Höşmerim, Beypazarı sarması ve kurusu, Kapama Ulus'ta yer alan yemek kültürlerinden bazılarıdır. Ulus otelleri restoranlarında bu lezzetleri tatma olanağına sahip olabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Türkiye'nin başkenti Ankara il sınırları içerisinde yer alan Ulus, tarihi ve turistik açıdan öneme sahip olan bölgeler arasındadır. Ulus'a turistik ve iş amaçlı gelen misafirler Ulus otellerinde konaklayabilir, diğer kalan zamanlarında da Ankara'nın tarihi hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Ulus'ta yer alan çok sayıda eğlence mekânları bulunmaktadır. Ulus'a geldiğinizde, sadece ulusta değil Kızılay'da da yer alan çok sayıda eğlence merkezlerini tercih edebilirsiniz. Ulus'ta yer alan eğlence yerleri arasında, kafeler, Gazinolar otel bünyesindeki barlar ziyaretçilerini ağırlamaya devam etmektedir.

Gezilecek Yerler

Ankara ve Türkiye'nin merkezi konumunda yer alan Ulus, tarihi dokusunu halen korumaktadır. Ulus'a gelen misafirler merkezde yer alan çok sayıda tarihi binaları müzeleri ziyaret edebilirler. Ulus, sadece Ankara için değil tüm Türkiye için önemli konuma sahiptir. Ulus otellerinde konaklarken gezilip görülecek yerler arasında, Atatürk Heykeli, Eski TBMM Binası, Ankara Palas, Gençlik Parkı, PTT Pul Müzesi, Ankara Kalesi, Hamamönü Tarihi Evleri, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Eski Devlet Binaları başta yer almaktadır.