TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIUludağ Otelleri
21 Uludağ Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Uludağ Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Uludağ Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Uludağ Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Uludağ Otelleri ve en uygun Uludağ otel fiyatları, Uludağ hakkında genel bilgiler...

Uludağ Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.3
İ. Ersoy | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 05-03-2021/07-03-2021
Personel cok sicak kanliydi odalar temizdi
9.7
S. Topallı | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 25-01-2020/29-01-2020
İlk defa kayak tatili için Uludağ' gittik. Açıkçası imkanımız olursa seneye mutlaka tekrar geleceğiz. Otelin temizliği ve hizmetlerini çok beğendik. Kayaktan geldikten sonra verilen sıcak içecekler içimizi ısıttı ve çok güzeldi. Alkolsüz olması da tercih sebebiydi.
10
B. Z. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 06-11-2021/08-11-2021
Balayı gecemizde geldik. Hayatımda kaldığım en samimi otellerden biriydi. Çalışanlarının güler yüzlülüğü, yardımseverliği için teşekkür ederim.
7.3
B. DAĞLI | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-02-2021/28-02-2021
Otelde yıllar önce kalmıştım. O zaman odalar eskiydi ama bu kaldığımızda odaların yenilendiğini gördük ve bu bizi mutlu etti. Temiz bir otel bu zamanda bütün tedbirler alınmış.
8.7
B. Özmen | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 05-03-2021/07-03-2021
Yemekler ve odalar gayet güzel
9.3
A. O. KUNAK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 21-02-2021/24-02-2021
Yenilenmiş olması en önemli husus. Uludağ da bir çok otel eskidir. Grand yazıcı yenilenen bir iki otelden birisi ama oldukça güzel kaliteli.
8.3
Y. SERTER | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-02-2021/02-03-2021
Otel çok güzel eski ama yenilenmiş. Odaları güzel yemekleri güzel yemek yemek için randevulu giriyorsunuz çok güzel bir uygulama. Kayak pistine yakın. Güzel bir tatildi.
10
A. Hantal | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-02-2021/13-02-2021
Uludağ Bölgesinde alkolsüz hizmet veren ender otellerden bir tanesi. Tam bir aile oteli. Çocuklarımız çok güzel vakit geçirdi çok eğlendiler. Pistlere olan yakınlığı çok güzeldi. Spa merkezi de oldukça temizdi. Özellikle akşam yemeklerine bayıldık. Çok çeşitli ve et yemeklerini çok beğendik.
10
K. SUCU | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 03-03-2021/07-03-2021
Hizmet, temizlik, konum. Uludağ'da gözünüz kapalı gidebilirsiniz.
8.0
F. Ş. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 28-10-2021/07-11-2021
Otelde konakladığım sürece çok memnun kaldım . Gelip bölgede vakit geçirmek istiyorsanız konaklayabileceğiniz bir otel.

Uludağ Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Birbirinden lüks tesisleri ve büyüleyici doğası ile kayak turizminin lideri Uludağ Otelleri...

Uludağ'a gerçekleştirdiğiniz gezi ve konaklamalarınızda sizlere daha fazla yardımcı olabileceğini düşündüğümüz sayfamızdaki bilgiler sayesinde Uludağ otellerinde kalırken zamanınızı daha verimli bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Uludağ ile ilgili bilmeniz gereken her türlü bilgiyi bu sayfadan öğrenerek tatile çıkmadan zamanınızı daha iyi değerlendirerek bölgeyi daha yakından tanıyabilirsiniz.

Türkiye'nin doğa ve kış turizminde öncü yerlerinden biri olan ve Marmara Bölgesinin en büyük dağlarından Uludağ, Bursa sınırları içerisinde konumlanmıştır. Yaklaşık 2.543 metre olan dağ, gelen misafirlere görsel bir şölen sunmaktadır. Uludağ özellikle kış aylarında tercih edilen cazip kışlık otelleri barındıran merkezlerden biridir. Uludağ otelleri sayesinde bölge daha da fazla turist çekmektedir.

Nüfusu

Uludağ, Türkiye kış turizminin en önemli noktalarından biridir. Her yıl yerli ve yabancı birçok turistin tercih ettiği yerlerden biridir Uludağ. Uludağ nüfusu daha çok Bursa il ve çevre ilçelerine yayılmıştır. Uludağ sadece kış turizminde açılan otellerden mevcuttur. Son nüfus sayımına göre 2.847.500 civarı olan Bursa ilinin nüfusu ve çevre ilçelerin nüfusuyla beraber Uludağ nüfusu da payını almaktadır. Özellikle kış turizmi için sitemizdeki Uludağ otel fiyatları sayesinde bölgeye giden konuklarla birlikte Uludağ nüfusu daha da artmaktadır.

Havalimanı

Uludağ, Bursa ilinin vazgeçilmez turizm merkezlerinden biridir. Uludağ her yıl kış aylarında yoğun kar alması nedeniyle kayak turizmi açısından önemli bir paya sahiptir. Birçok organizasyonun yapıldığı Uludağ otellerinin, ekonomik anlamda ülke için katkısı oldukça fazladır. Uludağ'a ulaşım hem kara hem de havayolu ile yapabilirsiniz. En yakın havalimanı, Yenişehir Havalimanıdır. Uludağ ile havalimanı arası yaklaşık 60 km kadardır.

Otogarı

Uludağ, ulaşım yönünden Bursa iline bağlı kışlık bölgelerden bir yerde bulunmaktadır. Bursa il merkezine uzaklığı 35 km kadardır. Uludağ'a özellikle İstanbul'dan gelecek misafirlerimiz için 3 farklı alternatif olan hava, kara ve deniz yoluyla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Uludağ'a karayolu ile ulaşımınızı sağlayacaksanız en yakın il olan Bursa'da inmek zorundasınız. Bursa Terminalinden uygun Uludağ otel fiyatları ile konaklayabileceğiniz oteller bölgesine direk otobüs yoktur. Tophane semtine giden 96 numaralı halk otobüsleriyle, oradan da Uludağ zirveye ulaşabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Uludağ, Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermektedir. Uludağ her türlü organizasyon, konaklama ve aktivite için aranılan bölgelerden birisidir. Uludağ'da birçok otel mevcuttur. Bölgede devlet liderlerinin buluştuğu en önemli zirvelerden birisi olan Ekonomi Zirvesi yine her yıl olduğu gibi Uludağ'da yapılmıştır. Bunun dışında ''Winter Fest'' adı altında, çoğunlukla üniversite öğrencilerinin yer aldığı festivaller yine Uludağ'da gerçekleştirilmektedir. Bu da Uludağ otellerinde farklı kesimlerden herkesin gittiğinin bir göstergesidir.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Bursa iline bağlı Uludağ, doğal güzellikleri ve iklimini yaşayabileceğiniz ender yerlerden biridir. Özellikle Uludağ zirvede eski buzullara ait izlere rastlayabilirsiniz. Uludağ etrafında birçok çöküntü yerler vardır. Bu görülen çöküntü yerler maden alanı yönünden boy göstermektedir. Bu maden kaynakları arasında en önemlisi volfram Türkiye kaynakları içinde önemli bir yerdedir ve bölgede yoğunlukla görülmektedir.

Uludağ iklimi yükseğe çıktıkça hem ısının düştüğünü hem de kar oranının fazlalığını görebilirsiniz. Mart ayında ise kademe kademe değişen hava sıcaklığı yerini ormanlık alana bırakmaktadır. Bitki örtüsü açısından birçok ağaç çeşidini barındıran Uludağ, sadece kışın değil, bahar ve yaz aylarında da gelen konuklara görsel bir zevk yaşatmaktadır. Bu yüzden sitemizdeki Uludağ otel fiyatlarını değerlendirmeniz faydanıza olacaktır.

Yeme ve İçme Olanakları

Uludağ kış turizminin odak noktalarından birisidir. Birçok yerli ve yabancı misafirin tercih ettiği yerlerden biri olan Uludağ zengin yemek seçenekleriyle de ağırlamaktadır. Uludağ otellerinin kafe, bar ve restoranlarından her türlü yemek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Yine Uludağ'ın Sarı Alan ismiyle belirlenmiş mangal yerlerinde ise zevkinize uygun her türlü yemeği kendinizde yapabilirsiniz. Uludağ'ın olmazsa olmazlarından mangalda sucuk ekmek ve sıcak şarap ikramı tadına doyamayacağınız lezzetlerdendir.

Popüler Eğlence Mekânları

Uludağ kış turizminde Türkiye'nin lider bölgelerinden bir yerdedir. Uludağ konum itibariyle birçok aktivite ve organizasyona ev sahipliği yapmıştır. Uludağ'ı popüler kılan önemli faktörlerden biri, kış turizminde birçok tesisin varoluşu ve her dönem yapılan festival veya bunun gibi organizasyonlara borçludur.

Uludağ'da gece hayatı deyince en başta uygun Uludağ otel fiyatları ile konakladığınız otellerin mekânları akla gelmektedir. Bazı dönemlerde ünlü sanatçıların konserleriyle, dj performanslarıyla veya canlı müzikleriyle güzel vakit geçirebilirsiniz. Özellikle kış aylarında belirli tarihlerde gerçekleşen ''Winter Fest'' adı altında gerçekleşen festival, Uludağ'da görebileceğiniz en iyi organizasyonlardan bir tanesidir.

Gezilecek Yerler

Yılın her dönemi turist çeken Uludağ, gelen misafirlere hem göz zevki, hem faaliyet ve hem de aktivite bakımından önemli anlar geçirmesine yardımcı olur. Uludağ'ın tercih sebebi olmasının nedenlerinin başında kayak imkânlarının elverişli olmasından kaynaklanmaktadır. Uludağ tarihine baktığımız vakit, ünlü tarih ve antik yazarı Heredot'un kitabı ''Olympos'' içinde, Olympos adı altında olan 19 dağdan biri olarak belirtilmektedir. Uludağ'da gezebileceğiniz noktalar; Uludağ Göller Bölgesi ve Uludağ 1. ve 2. bölge diye adlandırılan Oteller Bölgesidir. Uludağ otellerinde konaklarken bu bölgeleri mutlaka görmelisiniz.