TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIÜçhisar Otelleri
3 Üçhisar Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Üçhisar Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Üçhisar Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Üçhisar Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Üçhisar Otelleri ve en uygun Üçhisar otel fiyatları, Üçhisar hakkında genel bilgiler...

Üçhisar Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.7
R. O. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-02-2022/05-02-2022
Doğanın eşsiz güzelliği için mutlaka bu otele gitmelisiniz. Konakladığımız süre boyunca gayet huzurlu vakitler geçirdik, çok keyifliydi.
10
C. SORKUN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 20-10-2022/22-10-2022
çok temiz hijyenik bir tesis, odalar geniş ferah
8.7
M. b. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 21-08-2021/24-08-2021
merkezde iyi bir termal tesis. Fiyatları da uygun. İlgi ve alakadan memnun kaldık. İlk fırsatta tekrar ziyaret edeceğiz...
8.0
l. arık | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 20-10-2022/22-10-2022
Her sene mutlaka gelip 3,4 gün kız kıza konaklarız mükemmel bir konsepti var odaları muhteşem bir şekilde döşenmiş çok zarif ve kullanışlı tam bir eski yeni karması yemeklerini yazmaya bile gerek yok parmaklarınızı yersiniz.
9.7
S. kılıç | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 12-10-2022/16-10-2022
tarih kokan bir tesis. konumu çok iyi. otel yetkilileri güler yüzlü ve ilgi. çok memnun kaldık
9.7
a. balcı | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 06-11-2022/10-11-2022
balayı için tercih etmiştik. çok güzel ağırlandık. hijyenik ve tarihi yapısı olan bir tesis. tekrar gelmek istiyoruz
9.7
Z. B. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 05-02-2022/07-02-2022
Sahip olduğu manzarayla ve kalitesiyle gerçekten iyi ki dedirten bir otel... Herkese teşekkürler.
8.3
ö. k. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 21-10-2021/23-10-2021
Personeller çok iyiydi. Sıcak bir ortam vardı. İnsan kendini evinde gibi hissediyordu.
9.7
S. Çalış | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 23-12-2022/25-12-2022
Konum olarak çok güzel bir yerdeydi. Kaldığımız oda manzarası harikaydı.
8.7
m. n. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 19-08-2021/21-08-2021
İlk kez konaklama yaptım personellerin ilgi ve alakalarından çok memnun kaldım. Yolum düşerse tekrar tercih edeceğim.

Üçhisar Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Tarihi ve kültürel olanaklar bakımından çok sayıda destinasyon merkezlerine sahip olan Üçhisar Otelleri...

Nevşehir'in en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Üçhisar, bünyesindeki uygun fiyatlı Üçhisar otelleri ve apartlarıyla tatil seçeneklerini değerlendirebileceğiniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Üçhisar doğal ve kültürel açıdan yerli ve yabancı misafirlerin sıklıkla uğradıkları yerler arasındadır. Bu nedenle Üçhisar'a yapılan yatırımlar sayesinde gün geçtikçe gelişerek turizm açısından büyük önem kazanmıştır.

Üçhisar'a yapacağınız ziyaretlerde geçmiş dönemden kalma çok sayıda tarihi eserleri görebileceksiniz. Üçhisar'a adını veren bünyesinde yer alan kaledir. Çok eski zamanda bu kalede 3 Hristiyan kralının mezarı yer almaktadır. Bu nedenle Üçhisar olarak anılmıştır. Uygun Üçhisar otel fiyatları ile bölgede konaklayarak bölgenin tarihi hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilmeniz mümkündür.

Nüfusu

İç Anadolu Bölgesinin önemli turizm merkezleri arasında yer alan Üçhisar, turist akınına uğramaktadır. Üçhisar'a yapacağınız ziyaretlerde çok sayıda medeniyetten eserler ve farklı kültürlere ait objeler görebilirsiniz.

Nevşehir ilinin merkezi konumunda yer alan Üçhisar, ortalama 4 bin civarında nüfusa sahiptir. Genellikle Üçhisar'da tarihi ve kültürel olanaklar yer aldığı için oturan hane sayısı azdır. Ancak Üçhisar otellerinde konaklayanlarla birlikte bölgedeki nüfusun da arttığını görebilmek mümkündür.

Havalimanı

Üçhisar'a ulaşımlarda genellikle kara yolu ulaşımı kullanıldığı gibi, hava yolu ulaşımı da tercih edilmektedir. Nevşehir'de yer alan havalimanı ulaşım kolaylığı açısından da uygun Üçhisar otel fiyatları ile konaklayanlar tarafından tercih edilmektedir.

Üçhisar'a hava yolu ile ulaşımı sağlamak isteyen misafirler Kapadokya Havalimanını kullanabilirler. Kapadokya Havalimanı Üçhisar merkezine 36 km mesafede yer almaktadır. Havalimanından Üçhisar'a şehir içi araçlarla yarım saat yolculuğun ardından ulaşabilirsiniz.

Otogarı

Çok sayıda turisti ağırlayan Üçhisar, yabancı turistlerin yanı sıra günübirlik turların da bölgeye gelmesiyle ziyaretçi akınına uğramaktadır. Üçhisar, Nevşehir merkezde yer almasından dolayı civarında yer alan destinasyon merkezlerine yakın mesafede yer almaktadır. Üçhisar'a Türkiye'nin her noktasından ulaşım aracı bulabilmek mümkündür. Yaz aylarının yaklaşmasıyla Üçhisar'a ve konaklayacağınız Üçhisar otellerine düzenli otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Turizm Müdürlüğü

İç Anadolu Bölgesinin en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Nevşehir ili, Üçhisar ile ziyaretçilerini ağırlamaya devam etmektedir. Doğal yapısı ve mimari açıdan oldukça önemli konumda yer alan Üçhisar, sunduğu imkânlarla ziyaretçilerine farklı ortamda tatil imkânı sunmaktadır.

Üçhisar'a yapacağınız ziyaretlerde Nevşehir'in tarihi yapısı ve kültürü hakkında en net bilgiyi merkezde yer alan turizm danışma ofislerinden bilgi alabilirsiniz. Genellikle turizm danışma ofisindeki yetkililer uygun Üçhisar otel fiyatları ile konaklayan yabancı misafirlere rehberlik hizmeti de sunmaktadır.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Üçhisar, İç Anadolu Bölgesi Nevşehir ilçe merkezi sınırlarında yer alan tarihi ve kültürel özellikler bakımından oldukça yoğun geçen turistik yerlerdendir. Üçhisar, toprak kaynakları bakımından oldukça elverişli yapıya sahiptir.

Üçhisar'ın verimli toprakları sayesinde çanak, çömlek yapımı Üçhisar'ın en bilindik doğal ürünüdür. Genellikle İç Anadolu Bölgesinin iklim ve bitki örtüsüne sahip olan Üçhisar, ziyaretçilerine hem kültürel hem de doğal ortamda Üçhisar otelleri konforuyla tatil imkânı sunmaktadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Anadolu kültürünün çıkış yerleri arasında yer alan Üçhisar, doğal, kültürel ve yöresel lezzetleriyle misafirlerine eşsiz güzellikte bir tatil imkânı sunmaktadır. Nevşehir bölgesi yöre itibariyle ziyaretçi profiline bakıldığında çok sayıda milletten turist bölgeyi ziyaret etmektedir.

Kampanyalı Üçhisar otel fiyatları da bu konuda büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Anadolu ve Nevşehir bölgesinin en önemli lezzetleri turistlerin beğenisine sunularak Üçhisar tanıtılmaktadır. Üçhisar'da yer alan kültürel lezzetler arasında Kesme çorbası, Düğün çorbası, Tarhana çorbası, Katma aşı, Ayva dolması, İrmik tatlısı ve Kışlık ekmek bulunmaktadır.

Popüler Eğlence Mekânları

Nevşehir'e ziyarete gelen misafirler genellikle kültürel seyahat anlamında Üçhisar'ı tercih ederler. Genellikle Çin'den ağırlıklı olarak turist gelmektedir. Yöre halkının da turistlere karşı davranışlarıyla turistlerin ilgisini çekmektedirler.

Üçhisar'da yer alan tarihi otellerde konaklamalarınızı yaparken, otel içerisinde yer alan çeşitli eğlencelere de katılabilirsiniz. Üçhisar otelleri de bu konuda gerekli tesisleri sunarak size daha fazla eğlence olanağı sunmaktadır.

Gezilecek Yerler

Her köşesinde farklı kültürden izler taşıyan Üçhisar, sadece Türkiye için değil dünya çapında duyulan turistik bölgeler arasındadır. Çok sayıda tarihi eser ve destinasyon merkezinin yer aldığı Üçhisar yabancı turistlerin kültürel seyahatlerine yön vermektedir.

Üçhisar'da gezilecek yerler arasında, Karakale, Göreme Antik kenti, Tığraz vadisi, Peri bacaları, Güvercinlik vadisi, Üçhisar kalesi bulunmaktadır. Ayrıca balon turları da Üçhisar yapabileceğiniz eğlenceli aktiviteler arasında yer alıyor. Üçhisar otellerinde konaklayarak buralarda eğlenceli vakit geçirebileceğinizden emin olabilirsiniz.