TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISITrabzon Otelleri
82 Trabzon Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Trabzon Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Trabzon Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Trabzon Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Trabzon Otelleri ve en uygun Trabzon otel fiyatları, Trabzon hakkında genel bilgiler...

Trabzon Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

8.0
S. KURNAZ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 21-04-2024/27-04-2024
Aydınlatma
9.3
R. DEMİR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-03-2024/10-03-2024
Yatak çok rahattı
8.3
G. Huseynova | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 12-03-2024/14-03-2024
Guzel
9.3
F. ÇINAR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 27-04-2024/28-04-2024
Konforu ve doğası
8.7
M. GÖNCER | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 25-03-2024/26-03-2024
İlgi alaka
8.0
A. Hajiyev | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 30-03-2024/31-03-2024
Super
8.0
İ. Aridici | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 21-04-2024/22-04-2024
Fiyat ve oda ferahtı
8.7
B. Sancak | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-03-2024/27-03-2024
Oda
9.7
S. Akyol | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-04-2024/17-04-2024
Personel ilgisi
7.7
K. MUTLU | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-03-2024/23-03-2024
Personel iletişimi

Trabzon Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Hırçın Karadeniz kıyıları ve eşsiz yeşiliyle tatil yapabileceğiniz Trabzon Otelleri...

Trabzon gezilerinizde işinize yarayacak bilgiler sunan sitemizden Trabzon otelleri ve Trabzon yöresi ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu sayede Trabzon tatilleriniz sırasında konaklama ihtiyaçlarınızın yanı sıra yöreye ait lezzetler ve gezip görülecek yerler gibi konular hakkında da geniş bilgi alabilirsiniz.

Trabzon, Doğu Karadeniz Bölgesi'nin gözde şehirlerindendir. Trabzon'un batı kısmında Giresun, doğusunda Rize, güneyinde Gümüşhane bulunur ve şehir, Karadeniz'e de kıyıdır. Trabzon gezilerinizi planlamadan önce mutlaka sitemizden bilgi ediniz.

Nüfusu

Trabzon, Karadeniz Bölgesinin en gözde illerinden biridir. Trabzon'da kilometrekare başına düşen adam sayısı 165 kişi düşer. 2007 nüfus sayımlarından itibaren gözle görülür bir artış olmamaktadır Trabzon'da. Bunun sebebi bölge ne dışarıya ne de içeriye çok fazla göç vermemesidir. Trabzon ekonomisinin iyi olduğu bu nüfus oranından anlaşılabilir. Ancak özellikle yaz aylarında güneyin sıcak şehirlerinden kaçıp uygun Trabzon Ortaca otel fiyatları ile konaklayarak bölgeyi ziyaret eden misafirlerle bölgenin nüfusunda bir artış görülebilmektedir.

Havalimanı

1957 yılında hizmete girmiş olan Trabzon Havalimanı, Trabzon şehir merkezine 6 km uzaklıktadır. Trabzon seferlerinde birçok şehirden direk sefer bulabilirsiniz. Trabzon şehir merkezi ve bölge ilçelerde bulunan Trabzon otellerine Havaş servisleri veya ticari araçlarla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Trabzon Havalimanının bir özelliği de, ülkemizin denize paralel tek havalimanı olmasıdır. 2008 yılında iç hatlar ve otopark yenilenmesiyle Trabzon Havalimanı gelen yolculara daha da iyi hizmet sunmaktadır.

Otogarı

Trabzon il merkezinde otobüs ve minibüs ulaşımından yararlanabilirsiniz. Özellikle nakit ödemelerinizde Takkart sistemi adı verilen kartlarla yapabilirsiniz. Havayolu veya karayolu ulaşımlarınızda Trabzon otogarına gitmek istiyorsanız bu ticari araçlardan faydalanabilirsiniz. 1990'lı yılların başında açılan Trabzon otogarı bugüne kadar küçük onarımlar dışında pek bir yenilenme görmemiştir. Artan nüfus ve ulaşım yollarının çoğalması nedeniyle Trabzon otogarı son dönemlerde bazı aksaklıklar yaşamaktadır. Ancak bu durum uygun Trabzon otel fiyatları ile bölgeye gelen ziyaretçileri olumsuz etkilememektedir.

Turizm Müdürlüğü

Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, şehrin birçok faaliyeti için destek sağlamaktadır. Turizm Müdürlüğü bünyesinde gerçekleşen festival veya organizasyonlar, Trabzon için hem ekonomik bakımdan hem de kültürel bakımdan önem kazanmıştır. Trabzon'da; tiyatrolar, müzeler, antik çağdan kalan eserler müdürlük tarafından korunmakta ve desteklenmektedir. Sanatın ve sanatçının yanında olan Turizm Müdürlüğü, Trabzon'a gönül vermiş çalışanları için hiçbir zaman desteğini esirgememiştir. Trabzon hakkındaki her türlü gelişme için, turizm irtibat müdürlükleri veya Trabzon otellerine rezervasyon gerçekleştirdiğiniz sitemizden bilgilenebilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Trabzon, klasik Karadeniz iklimi olan ılıman bir havaya sahiptir. Yıl boyunca Trabzon'daki ortalama değerler 10-20 derece arası değişmektedir. Yaz ayları en fazla sıcaklık 27 derece olarak tespit edilmiştir. Trabzon'un en soğuk zamanı olan Ocak ayında, Kalandar Zamanı da dediğimiz -5 derecelik hava sıcaklıkları yaşanır.

Trabzon bitki örtüsü geniş arazilere yayılmıştır. Yoğun bitki örtülerine sahiptir Trabzon. Ormanlık alanları alabildiğine geniştir. Trabzon'un doğu kısmına gidildikçe geniş çay bahçelerine rastlayabilirsiniz. Bu yeşil ve mavinin birleştiği şehirde uygun Trabzon otel fiyatları ile konaklamanıza olanak sağlayan sitemiz sayesinde tatil bütçelerinizi zorlamadan Karadeniz gezinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

Zigana Dağları ve Karadeniz sahili arasında, dünyanın güzellikleri ve yaşam kaynağı yeşil ormanların içinde, oksijeni bol, insanları samimi bir yer diyorsanız orası Trabzon'dur. Yeşilin bu kadar yakıştığı bir şehir daha önce görmemiş olabilirsiniz. Trabzon müthiş bir coğrafyada yer alıyor, bu coğrafya da görsellik dışında yeni lezzetler de arıyorsanız, Trabzon bulunmaz bir şehirdir.

Sadece Trabzon otelleri restoranlarında değil aynı zamanda yerel halk tarafından işletilen restoranlarda da bölgenin yöresel lezzetlerini tatma olanağı bulabilirsiniz. Trabzon denince ilk akla gelen lezzetler arasında baş tacı hamsidir. Hamsinin bin bir çeşit yemeklerini bulabilirsiniz. Trabzon'un diğer yöresel yemekleri ise; Etli Lahana Sarması, Lahana Kavurması, Etli Mısır Sarması, Mısır Çorbası, Isırgan Çorbası, Pazı Burmalısı olarak sıralandırabiliriz.

Popüler Eğlence Mekânları

Trabzon, Karadeniz Bölgesi güzelliklerini yaşayabileceğiniz ender ilçelerden bir tanesidir. Trabzon ili eğlence durumu diğer şehirlere göre farklıdır. Gece hayatını merak ediyorsanız, o hırçın Trabzon duruşunu genç insanlarda da görebilirsiniz. En ünlü gece mekânı Süleyman adlı gece kulübüdür Trabzon'un. Onun dışında Trabzon merkezde bulabileceğiniz birçok kafe bar tarzı yerler mevcuttur. Trabzon eğlence anlayışı daha çok yöresel olduğu için, lehçe olarak oranın müzik yapısına uygun tarzlar mevcuttur. Bu eğlence mekânlarına alternatif olarak sitemizden indirimli Trabzon otel fiyatları ile rezervasyon gerçekleştirdiğiniz otellerinizin eğlenebilmeniz için sunduğu tesis imkânlarından da faydalanabilir, gecelerinizi renklendirebilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Doğal güzellikleri, şahane manzaraları, yeşilin bin bir tonu ile Trabzon ortaca vazgeçilmez gezi şehirlerimizden bir tanesidir. Trabzon ortaca halkıyla ve geçmişiyle ilgili bilgiler, bölgeye gittiğiniz vakit edineceğiniz bilgiler arasındadır. Doğa ve tarihi bir arada yaşayacağınız Trabzon, Türkiye topraklarının bizlere kattığı en görkemli şehirlerin arasındadır. Bu yüzden Trabzon otellerinde konaklarken şehri daha yakından keşfetme fırsatını da kaçırmamalısınız. Trabzon ve çevresinde görebileceğiniz; Şimşirli Köyü, Kızlar Manastırı, Trabzon Müzesi, Uzungöl Camii, Trabzon Ayasofya Müzesi, Şekersu Yaylası, St. Eugenius Kilisesi, Beşirli Sahili, Şolma Yaylası başlıca görülmesi gereken yerler arasındadır.