TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISITrabzon Maçka Otelleri
5 Trabzon Maçka Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Trabzon Maçka Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Trabzon Maçka Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Trabzon Maçka Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Trabzon Maçka Otelleri ve en uygun Trabzon Maçka otel fiyatları, Trabzon Maçka hakkında genel bilgiler...

Trabzon Maçka Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
ü. özdemir | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-08-2020/04-08-2020
İş seyahati sebebiyle konakladığımız bir otel, personeller son derece ilgili ve güleryüzlü.
9.0
ö. topçu | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 05-08-2021/06-08-2021
Odaları çok güzeldi bungalov ev gibi. Biz çok beğendik
10
k. bal | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-08-2020/04-08-2020
Arkadaşlarımla acele ile bulup gittiğimiz otelde gerçekten hizmet kalitesi çok güzeldi, çok memnun kaldık tavsiye ediyorum.
10
F. AKGÜN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 21-06-2021/22-06-2021
İlgili olmaları ve çok temiz olması
10
C. TEKİN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 08-01-2022/10-01-2022
Yemekleri gerçekten doyurucu. Tesis imkanları çok iyi. Personelde çok güler yüzlü hiç birşeyimizi eksik etmediler teşekkürler tekrardan
10
i. G. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 12-05-2022/14-05-2022
Odalar gayet temizdi, personelleri oldukça ilgiliydi, etrafında ki doğa görünümü ile motive ediyordu.
7.3
u. . ü. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 31-07-2022/01-08-2022
Güler yüzlü karşılama ve güler yüzlü personel
10
e. C. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 11-03-2022/14-03-2022
Eşimle birlikte iş güçten uzaklaşıp biraz dinlenmek için tercih ettik. Merkezi konum sayesinde çok rahat ulaşım sağladık. Personelleri de ilgiliydi.
10
C. YOLDAŞ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 08-01-2022/11-01-2022
TEMİZ GÜZEL YEMEKLERİ LEZZETLİYDİ.
6.7
N. Tütüncü | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 08-07-2021/10-07-2021
Manzara

Trabzon Maçka Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Karadenizin hırçın denizinden yeşil ormanlarına uzanan bir tatil için Trabzon Maçka Otelleri...

Trabzon Maçka otelleri konaklamalarınızda kullanacağınız sitemizden her türlü bilgi ve alışverişinizi yapabilirsiniz. Siz misafirlerimiz için oluşturduğumuz Trabzon Maçka bilgilerine sitemizde bir çatı altında toplamaya çalıştık.

Trabzon Maçka ili Doğu Karadeniz Bölgesinin gözde şehirlerindendir. Trabzon Maçka Karadeniz topraklarının, ladin ormanlık alanında müthiş bir coğrafya içinde yer almaktadır. Bu bakımdan indirimli Trabzon Maçka otel fiyatlarımız ile bölgede tatil yapmanız faydanıza olacaktır.

Nüfusu

Trabzon Maçka, Karadeniz Bölgesinin en gözde illerinden biridir. Trabzon Maçka'da kilometrekare başına düşen adam sayısı 165 insan sayısıdır. 2007 nüfus sayımlarından itibaren gözle görülür bir artış olmamaktadır Trabzon Maçka'da. Bunun sebebi bölge ne dışarıya ne de içeriye çok fazla göç vermemesidir.

Trabzon Maçka ekonomisinin iyi olduğu bu nüfus oranından anlaşılabilir. Turizmin de gelişmesi ile Trabzon Maçka otellerinde tatil yapanların da sayısının arttığını görebiliyoruz. Trabzon Maçka halkı çok cana yakın insanlardır, belirli bir ömür kat ettiğimiz bu yolda gezeceğiniz şehirlerden Trabzon Maçka, not defterlerinizin arasında olması gereken yerlerdendir.

Havalimanı

1957 yılında hizmete girmiş olan Trabzon Maçka Havalimanı, Trabzon Maçka şehir merkezine 6 km uzaklıktadır. Trabzon Maçka seferlerinde birçok şehirden direk sefer bulabilirsiniz. Trabzon Maçka şehir merkezi ve bölge ilçelere Havaş servisleri veya ticari araçlarla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Trabzon Maçka Havalimanının bir özelliği de, ülkemizin denize paralel tek havalimanı olmasıdır.

2008 yılında İç Hatlar ve Otopark yenilenmesiyle Trabzon Maçka Havalimanı gelen yolculara daha da iyi hizmet sunmaktadır. Bu bakımdan bölgeye indirimli Trabzon Maçka otel fiyatlarından faydalanarak tatil yapmak için havayolu ulaşımını tercih etmek konforlu olacaktır.

Otogarı

Trabzon Maçka şehir merkezinde otobüs ve minibüs ulaşımından yararlanabilirsiniz. Özellikle nakit ödemelerinizde Takkart sistemi adı verilen kartlarla yapabilirsiniz. Havayolu veya karayolu ulaşımlarınızda Trabzon Maçka otogarına ya da otogardan Trabzon Maçka otellerine gitmek için bu ticari araçlardan faydalanabilirsiniz.

1990'lı yılların başında açılan Trabzon Maçka Otogarı bugüne kadar küçük onarımlar dışında pek bir yenilenme olmamıştır. Artan nüfus ve ulaşım yollarının çoğalması nedeniyle Trabzon Maçka Otogarı son dönemlerde bazı aksaklıklar yaşamaktadır. Yeni Trabzon Maçka Otogarı için hala izin verilmesi gereken imar beklenmektedir.

Turizm Müdürlüğü

Trabzon Maçka İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, şehrin birçok faaliyeti için destek sağlamaktadır. Turizm Müdürlüğü bünyesinde gerçekleşen festival veya organizasyonlar, Trabzon Maçka için hem ekonomik bakımdan hem de kültürel bakımdan önem kazanmıştır. Trabzon Maçka'da; tiyatrolar, müzeler, antik çağdan kalan eserler Müdürlük tarafından korunmakta ve desteklenmektedir. Siz de indirimli Trabzon Maçka otellerinde konaklarken bölgedeki bu imkânlardan rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Trabzon Maçka, klasik Karadeniz iklimi olan ılıman bir havaya sahiptir. Yıl boyunca Trabzon Maçka'daki ortalama değerler 10-20 derece arası değişmektedir. Yaz ayları en fazla sıcaklık 27 derece olarak tespit edilmiştir. Trabzon Maçka'nın en soğuk zamanı olan Ocak ayında, Kalandar Zamanı da dediğimiz -5 derecelik hava sıcaklıkları yaşanır.

Trabzon Maçka bitki örtüsü geniş arazilere yayılmıştır. Yoğun bitki örtülerine sahiptir Trabzon Maçka. Ormanlık alanları alabildiğine geniştir. Trabzon Maçka'nın doğu kısmına gidildikçe geniş çay bahçelerine rastlayabilirsiniz. Bu yüzden özellikle yaz aylarında Trabzon Maçka otel fiyatlarının da kampanyalı olması sebebi ile bölgeyi mutlaka gezmelisiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

Zigana Dağları ve Karadeniz sahili arasında, dünyanın güzellikleri ve yaşam kaynağı yeşil ormanların içinde, oksijeni bol, insanları samimi bir yer diyorsanız orası Trabzon Maçka'dır. Yeşilin bu kadar yakıştığı bir şehir daha önce görmemiş olabilirsiniz. Trabzon Maçka müthiş bir coğrafyada yer alıyor, bu coğrafya da görsellik dışında yeni lezzetler de arıyorsanız, Trabzon Maçka bulunmaz bir şehirdir.

Trabzon Maçka denince ilk akla gelen lezzetler arasında baş tacı hamsidir. Hamsinin bin bir çeşit yemeklerini bulabilirsiniz. Trabzon Maçka'nın diğer yöresel yemekleri ise; Etli Lahana Sarması, Lahana Kavurması, Etli Mısır Sarması, Mısır Çorbası, Isırgan Çorbası, Pazı Burmalısı olarak sıralandırabiliriz. Trabzon Maçka otellerinde konaklarken mutlaka bu lezzetleri değerlendirmelisiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Trabzon Maçka, Karadeniz Bölgesi güzelliklerini yaşayabileceğiniz ender şehirlerden bir tanesidir. Trabzon Maçka ili eğlence durumu diğer şehirlere göre farklıdır. Gece hayatını merak ediyorsanız, o hırçın Trabzon Maçka duruşunu genç insanlarda da görebilirsiniz. En ünlü gece mekânı Süleyman adlı gece kulübüdür Trabzon Maçka'nın. Onun dışında Trabzon Maçka merkezde bulabileceğiniz birçok cafe-bar tarzı yerler mevcuttur.

Trabzon Maçka eğlence anlayışı daha çok yöresel olduğu için, lehçe olarak oranın müzik yapısına uygun tarzlar mevcuttur. İndirimli Trabzon Maçka otel fiyatlarımız ile bölgede konaklarken bu tarzdaki yerlerde de eğlenme olanağını mutlaka değerlendirmelisiniz.

Gezilecek Yerleri

Doğal güzellikleri, şahane manzaraları, yeşilin bin bir tonu ile Trabzon Maçka vazgeçilmez gezi şehirlerimizden bir tanesidir. Trabzon Maçka halkıyla ve geçmişiyle ilgili bilgiler, bölgeye gittiğiniz vakit edineceğiniz bilgiler arasındadır. Doğa ve tarihi bir arada yaşayacağınız Trabzon Maçka, Türkiye topraklarının bizlere kattığı en görkemli şehirlerin arasındadır. Bu yüzden Trabzon Maçka otelleri konaklamalarınız sırasında bölgeyi daha detaylı tanımaya çalışmanız yararınıza olacaktır.

Trabzon Maçka halkı; Akdeniz veya Ege Bölgesi kadar tarihiyle anılmadığı için Trabzon Maçka'nın kendini daha fazla tanıtması gerektiğine inanıyorlar. Trabzon Maçka ve çevresinde görebileceğiniz bazı yerler; Şimşirli Köyü, Kızlar Manastırı, Trabzon Müzesi, Uzungöl Camii, Trabzon Ayasofya Müzesi, Şekersu Yaylası, St. Eugenius Kilisesi, Beşirli Sahili, Şolma Yaylası başlıca görülmesi gereken yerler arasındadır.