TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISITaşucu Otelleri
5 Taşucu Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Taşucu Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Taşucu Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Taşucu Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Taşucu Otelleri ve en uygun Taşucu otel fiyatları, Taşucu hakkında genel bilgiler...

Taşucu Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.7
A. Ç. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 31-07-2022/02-08-2022
Temiz ve güzel bir otel. Çalışanlar samimi ve güler yüzlü.
10
C. Kaş | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 13-09-2020/15-09-2020
Otel odaları ferah düzenliydi. Personel ilgili ve güler yüzlü.Ön büro ekibi giriş esnasında hemen odamıza aldılar bekletmeden, memnun ayrıldık.
10
P. D. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 13-09-2020/15-09-2020
Silifke bölgesinde tercih edebileceğiniz en kaliteli otellerden bir tanesi. Odalar çok temiz, kahvaltısı bol çeşitli ve lezzetli, tavsiye ediyorum.
7.7
F. KÜÇÜK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 11-06-2021/12-06-2021
Rahat ve güzel olması Her şey güzel çok memnun kaldık.
9.7
C. Ş. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 19-06-2022/21-06-2022
Personeller çok cana yakın ve ilgili yardımcı oldular. Otel genel anlamda güzel.

Taşucu Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Mersin'in en güzel kıyılarında tatil yapabileceğiniz Taşucu Otelleri...

Mersin'in Silifke ilçesine bağlı bir mahalle olarak karşımıza çıkan Taşucu, MÖ 7. yy'a dayanan tarihi ile turistlerin ilgisini çeken yerlerden biri olmuştur. Atatürk'ün kendi doğum yeri olan Selanik'e benzettiği mahalle, bu bakımdan da birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Bu durum bölgede açılan Taşucu otelleri ile bölgenin turistik açıdan daha da hareketlenmesi üzerinde de etkili olmaktadır.

Silifke'nin tarihi ve güncel limanı olarak karşımıza çıkan Taşucu'nun günün her saati canlı bir turizm bölgesi olduğunu görebilmek mümkündür. Hatta Kıbrıs'a gidecek olanların da kullandığı liman bu bakımdan da büyük bir değere sahiptir. İndirimli Taşucu otel fiyatları ile konaklayabileceğiniz mahallede gezip görebileceğiniz ve keyifli zaman geçirebileceğiniz pek çok yer de bulunmaktadır.

Nüfus

2014 yılı verilerine göre 9.035 kişilik nüfusa sahip olan Taşucu mahallesinde yerel halkın ekonomisinin tarım, ticaret, balıkçılık ve turizme dayandığını görebiliyoruz. Bölgede en çok yetişen tarım ürünleri ise portakal, mandalina, limon ve çilektir. Bu durum özellikle meyve üretiminin bölgede fazla olmasını sağlıyor. Taşucu otelleri konuklarının da ilgisini çeken bu ağaçlar bölgedeki doğal görüntünün de daha değerli olmasına olanak sağlıyor.

Ulaşım Olanakları

Ulaşım için daha çok şehirlerarası ulaşım araçlarının kullanıldığını görebildiğimiz Taşucu'na gelmek için Mersin ve Silifke üzerinden kara yolunu kullanabilirsiniz. Ayrıca Adana havalimanından ulaşım sağlayabileceğiniz bölgeye Kıbrıs ile karşılıklı olarak deniz otobüsü seferlerinin yapıldığını görebilirsiniz. İndirimli Taşucu otel fiyatları ile konaklayabileceğiniz bölgedeki tatilleriniz sırasında dilerseniz Kıbrıs'a da geçiş sağlayabilirsiniz.

Turizm Danışma

Turizm faaliyetlerinin oldukça etkin bir şekilde gerçekleştiği yerlerden biri olarak karşımıza çıkan Taşucu'nda yerli ve yabancı turistlerle karşılaşmak mümkündür. Bu turistlerin hem bölge hakkında detaylı bilgi sahibi olması hem de yaşadıkları herhangi bir olumsuzlukla ilgili destek alabilmeleri için Mersin genelinde pek çok noktada turizm danışma büroları bulunmaktadır. Bu sayede Taşucu otellerinde konaklarken daha sorunsuz bir tatil yapma olanağı sunulabilmektedir.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Taşucu Akdeniz kıyılarında yer alır, ancak nadir bir iklim türü olan subtropikal iklim özelliklerine sahiptir. Çevresinde bulunan Toroslar nedeni ile sıcaklığın yıl boyunca yüksek olduğunu ve sıcaklık farkının son derece az olduğunu görebilmek mümkündür. İndirimli Taşucu otel fiyatları ile konaklarken bölgede yıllık sıcaklığın ortalama 24 derece olduğunu da bilmeniz gerekir. Bu bölgede tropikal bitkilerin çok olmasının nedeni de bu iklim koşullarıdır.

Yeme ve İçme Olanakları

Taşucu'nda özellikle zeytinyağlı yiyeceklerin geniş bir yer tuttuğunu görebilirsiniz. Taşucu otellerinde konaklarken hem otelinizin restoranında hem de yerel halk tarafından işletilen restoranlarda leziz yemekler yiyebilirsiniz. Burada iken mutlaka denemeniz gereken yerlerden biri olarak Kerim'in Yeri size Taşucu'nun meşhur yengecini tatma olanağını sunuyor. Tatilleriniz sırasında buraya uğramayı asla ihmal etmemelisiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Oldukça eğlenceli ve hareketli bir gece hayatı olmamasına rağmen konuklarını eğlendirebilmek için çeşitli seçenekler sunduğunu görebildiğimiz Taşucu'nda gece eğlenmek için indirimli Taşucu otel fiyatları ile konakladığınız otellerin tesislerinden de faydalanabilirsiniz. Ayrıca Nazar Türkü Bar ve Angel Kafe Bar gibi eğlence mekânlarında da eğlenceli saatler geçirebileceğinizden emin olabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Tarihi MÖ 7'nci yy'a kadar dayanan Taşucu'nda gezip görebileceğiniz pek çok tarihi ve doğal zenginlik bulunmaktadır. Taşucu Arslan Eyce Amphora Müzesi, Boğsak Koyu, Taşucu Atatürk Evi, Akçakıl Koyu, Tokmar Kalesi, Göksu Deltası, Taşucu İncekum Plajı, Taşucu Liman Kalesi ve Aya Tekla Kilisesi Taşucu otellerinde konaklarken mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunmaktadır.