TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISITarsus Otelleri
1 Tarsus Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Tarsus Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Tarsus Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Tarsus Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Tarsus Otelleri ve en uygun Tarsus otel fiyatları, Tarsus hakkında genel bilgiler...

Tarsus Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
S. S. CEVİK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-09-2021/18-09-2021
Halkla ilişkiler insan kaynakları personel iletişimi güzeldı guleryuzlu mantıklı cevap veren personel gördüm
S. Cevik | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 05-03-2020/06-03-2020
Güler yüzlü candan bır yaklaşım sergılenmesi çok guzeldı samımı yardıma netıceye odaklı bır konsept tesekkur ederım guzel bir mekan tarsusa yakışıyor
9.7
D. KÖZ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 25-07-2020/28-07-2020
Merkezi konumu çok iyi. Oda içerisinde yataklar ve oturma alanı çok rahat ve konforluydu. Restoranttaki yemekler oldukça lezzetliydi aşçılara bir kez daha teşekkür ederiz.
9.0
S. Çelik | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-09-2020/03-09-2020
Gayet güzel. Sorun yok. Erken rezervasyon döneminde alın, sonra pahalı olabilir. Mutlaka gidin.
10
M. ÇANAKLI | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-01-2021/17-01-2021
Otel çok nezih ferah bir havası var otel personeli çok ilgili her anlamda çok sevdik her şey için çok teşekkürler.
7.3
N. Karadeniz | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 23-08-2020/24-08-2020
Konumu çok iyi. Mutlaka gidip konaklamanız gereken bir tesis. Biz iki çift olarak tekrar gelmeyi düşünüyoruz.

Tarsus Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Tarihi eserleri ile Açıkhava müzesi olan Tarsus'ta kalabileceğiniz Tarsus Otelleri...

Mersin'e bağlı en büyük ilçe olma özelliğine sahip olan Tarsus, Akdeniz Bölgesinde bulunan doğuda Adana, kuzeyde Çamlıyayla, batıda Mersin ve güneyde de Akdeniz ile çevrili olan bir ilçe olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu konumu nedeni ile her yıl Tarsus otelleri sayısının arttığını ve bu otellerde konaklamayı tercih edenlerin de buna bağlı olarak arttığını görebilmemiz mümkündür.

Neolitik dönemlere kadar uzanan tarihi ile tüm dünyada eşi benzeri görülmemiş tarihi zenginliklere sahip olan Tarsus'un ismini ilk kez Hitit metinlerinde "Tarşa" adı ile görebilmek mümkündür. Tarihi bu kadar eski zamanlara dayandığından dolayı tarihi değere de sahip olan Tarsus'ta gerçekleştireceğiniz tatillerinizin daha keyif verici olacağından emin olabilirsiniz. İndirimli Tarsus otel fiyatları ile bölgedeki tatil planlarınızı gerçekleştirmek için sitemizden destek alabilirsiniz.

Nüfus

Mersin geneline bakıldığı zamanda ilçe bazında en fazla nüfus yoğunluğunun görüldüğü ilçe olarak karşımıza çıkan Tarsus'ta 2015 yılı verilerine göre 326.063 kişi yaşamaktadır. Bu nüfusun büyük bir bölümü de ilçe merkezinde bulunmaktadır. Bölge ekonomisinin tarım ve sanayiye dayandığını görebildiğimiz Tarsus'ta açılan Tarsus otelleri ile halkın bir geçim kaynağı da turizm olmuştur. Buna bağlı olarak özellikle yaz aylarında burada tatil yapmak isteyenlerle birlikte ilçe nüfusunda da dalgalanmalar görülmektedir.

Ulaşım Olanakları

Tarsus'a ulaşımlarınız için hava, deniz, kara ve demir yollarından faydalanabilirsiniz. Havayolu ile ulaşım için Tarsus'un 42 km doğusunda yer alan ve Adana'ya bağlı olan Şakirpaşa Havaalanını kullanabilirsiniz. Denizyolu ile ulaşım sağlayabilmek için ise 27 km uzakta bulunan ve Mersin'in merkez ilçesinde bulunan mersin Limanından Gazi Magosa'ya yapılan feribot seferlerinden faydalanabilirsiniz.

İndirimli Tarsus otel fiyatları ile konaklayacağınız otellere karayolu ile ulaşmak için Türkiye'nin pek çok farklı şehrinden kalkan şehirlerarası otobüs seferlerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca demiryolu ile ulaşımlarınızı sağlayabilmek için Tarsus'a bağlı olan ve ilçenin doğusundaki Yenice ilçesindeki yurtiçi ve yurtdışı bağlantısı olan demiryolu hattından faydalanabilirsiniz.

Turizm Danışma

Mersin'in Tarsus ilçesinde gerçekleştirilen turizm etkinlikleri ile ilgili detaylı bilgi almak ve burayı daha yakından tanıyabilmek için Tarsus'ta bulunan ve Mersin Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren Tarsus Turizm Danışma Bürosundan destek alabilirsiniz. Bunun için 0324 622 40 22 numaralı telefondan büro ile iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede Tarsus otellerinde konaklarken zamanınızı daha verimli şekilde geçirme olanağına sahip olabilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Genel olarak Mersin'e baktığımız zaman bölgelere göre iklim ve bitki örtüsünde değişiklikler yaşandığını görebilmek mümkündür. Tarsus şehrin güney kısmında bulunduğundan burada Akdeniz iklimi özellikleri görülmektedir. İndirimli Tarsus otel fiyatları ile konaklarken yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılık ve yağışlı bir havanın hâkim olduğunu görebiliyoruz. İlçenin güneyine baktığımızda müsbit ovaların kuzeyinde ise Toros dağlarının olduğunu ve bu yüzden kuzeye çıktıkça karasal iklim özellikleri ile karşılaşmanın söz konusu olduğunu görebiliyoruz.

Yeme ve İçme Olanakları

Tarsus'ta zengin bir mutfak kültürü olduğunu ve toprak ürünleri ile yapılan yemeklerin bu mutfak kültürünü oluşturduğunu görebiliyoruz. Tarsus otellerinde gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında mutlaka denemeniz gereken lezzetlere baktığımız zaman lepe, topalak çorbası, yüzük çorbası, içli köfte, tatar çorbası, susamlı köfte, etli döğme pilavı, sarı kabak kompostosu, domates reçeli, humus, zeytinyağlı imambayıldı, palıza, bandırma gibi yemekler karşımıza çıkıyor. Ayrıca muska, dolmalar ve sarmalar, un helvası, mahlûta, babukannuş gibi lezzetleri de mutlaka denemelisiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Tarsus'un Mersin genelindeki ilçelere baktığımız zaman eğlence olanaklarının oldukça gelişmiş olduğunu söyleyebilmemiz mümkündür. İndirimli Tarsus otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında keyifli vakit geçirebilmeyi istiyorsanız Teras Bar ve Restoran, Tarsus Kardeşler Kafe Bar, Marina Bar, Nil Gazinosu gibi ilçedeki popüler eğlence mekânlarını da mutlaka değerlendirmelisiniz.

Gezilecek Yerler

Binlerce yıllık tarihi zenginlikleri ve doğal güzellikleri ile Tarsus'ta gerçekleştireceğiniz tatillerinizin sizi memnun edeceğinden emin olabilirsiniz. Bu sebeple tatilinizi sadece Tarsus otelleri tesislerinden faydalanarak geçirmek yerine bölgeyi daha yakından tanımanızı sağlayacak yerleri de incelemeniz yararınıza olacaktır. Buradaki tatilleriniz sırasında Altından Geçme (Roma Hamamı), Justinianus Köprüsü (Baç Köprüsü), Bilali Habeşi Mescidi ve elbette Eshab-ı Kehf (Yedi Uyurlar) mağarası gibi yapıları yakından görme fırsatını kaçırmamalısınız.

Tarsus'ta gerçekleştireceğiniz gezintileriniz sırasında mutlaka görmeniz gereken diğer noktaları ise şu şekilde sıralayabiliriz: Eski Cami St Paulus kilisesi, Eski Hamam, Beyaz Çarşı (Kırk Kaşık), Kleopatra Kapısı (Deniz Kapısı), Kubat Paşa Medresesi, Makamı Şerif Camii ve Daniyal Peygamber Kabri. Ayrıca Mehmet Felah Türbesi, Ortodoks Rum Kilisesi, Roma Yolu, Saat Kulesi, St Paulus Kuyusu, Şahmeran Söylencesi, Tarsus Şelalesi, Ulu Cami, Tarsus Şelalesi, Gözlü Kule, Tarsus Barajı, Tarsus Etnografya Müzesi ve Oyuncakistan Parkı gibi yerleri de mutlaka görmelisiniz.