Silifke Otelleri & Silifke Otel Fiyatları Toplam 7 Otel Bulundu

Harita
Altın Orfoz Hotel Resort
Altın Orfoz Hotel Resort
Altın Orfoz Hotel Resort
Altın Orfoz Hotel Resort
Altın Orfoz Hotel Resort
Pine Park Holiday Club
Pine Park Holiday Club
Pine Park Holiday Club
Pine Park Holiday Club
Pine Park Holiday Club
Mediterranean Resort Hotel
Mediterranean Resort Hotel
Mediterranean Resort Hotel
Mediterranean Resort Hotel
Mediterranean Resort Hotel
Marina Hotel Taşucu
Marina Hotel Taşucu
Marina Hotel Taşucu
Marina Hotel Taşucu
Marina Hotel Taşucu
Calamie Hotel & Beach Club
Calamie Hotel & Beach Club
Calamie Hotel & Beach Club
Calamie Hotel & Beach Club
Calamie Hotel & Beach Club
Marpessa Blue Beach Hotel
Marpessa Blue Beach Hotel
Marpessa Blue Beach Hotel
Marpessa Blue Beach Hotel
Marpessa Blue Beach Hotel
Süzer Hotel Mersin
Süzer Hotel Mersin
Süzer Hotel Mersin
Süzer Hotel Mersin
Süzer Hotel Mersin

Silifke Otelleri & Silifke Otel Fiyatları

Akdeniz ve Mersin'in incisi Silifke'de konaklayabileceğiniz Silifke Otelleri...

Akdeniz Bölgesinin önemli turizm merkezleri arasında yer alan Silifke, çok sayıda otelleri ve apartlarıyla en uygun fiyat avantajını bir arada bulabileceğiniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Böylelikle hem Silifke otelleri hem de bölge hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Silifke, Mersin ilinin en önemli turizm merkezleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle Silifke'ye yerli ve yabancı turist olmak üzere çok sayıda ziyaretçi gelmektedir. Silifke'ye gelen misafirler bölgenin tarihi ve kültürünü canlı olarak görme imkânı bulabilirler.

Mersin ili Silifke, görsellik açısından da oldukça güzel bir konumda yer almaktadır. Mersin il merkezine 75 km mesafede yer alan Silifke, Toros Dağlarının eteklerinde İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesini birbirine bağlayan konumda yer almaktadır. Uygun Silifke otel fiyatları ile bölgede konaklarken bu konumun da keyfini çıkarabilirsiniz.

Nüfusu

Akdeniz'in en güzel turistik merkezleri arasında yer alan Silifke, tarihi ve doğal güzellikleri ile tatilcilerine her türlü turistik imkânı sunmaktadır. Turistik bir bölge olması nedeniyle Silifke, yaz aylarında yoğun turist akınına uğramaktadır.

Silifke'de yer alan plajlar ve lüks oteller sayesinde her geçen gün yoğun ilgi görmektedir. En son yapılan nüfus sayımına göre Silifke, ortalama 115 bin nüfusa sahiptir. Silifke otellerinde konaklayanlarla birlikte bölge nüfusunda da ciddi dalgalanmalar yaşandığını görebilirsiniz.

Havalimanı

Silifke, çok sayıda destinasyon merkezleri ve tarihi mekanları da bünyesinde barındırmaktadır. Silifke'ye gelen misafirler deniz, kum, güneşin tadını çıkaracakları gibi tarihi ve kültürel mekânlarla kültürel tatilinde tadını çıkarabilirler.

Mersin ili sınırları içerisinde yer alan Silifke, Mersin merkezine ortalama 75 km mesafede yer almaktadır. Silifke'ye en yakın havalimanı Adana ilinde yer alan Seyhan Havalimanıdır. Seyhan havalimanı Silifke'ye 165 km mesafede yer almaktadır. Bu yüzden uygun Silifke otel fiyatları ile konaklamak istediğiniz otellere geçişlerde havayolunu kullanmak istiyorsanız Seyhan Havalimanını kullanabilmeniz mümkündür.

Otogarı

Akdeniz Bölgesinin en önemli turist çekim yerleri arasında yer alan Silifke, ulaşımın da kolaylıkla yapıldığı konumda yer almaktadır. Silifke'ye gelmek isteyen misafirler Mersin merkezden ortalama 1 saatlik bir yolculuğun ardından Silifke'ye ulaşabilirler.

Silifke'de de ayrıca bir otogar bulunmaktadır. Silifke merkezine ortalama 5 dakika mesafede yer alan Silifke otogarı, bünyesinde yer alan Silifke otellerine ve apartlara yakın mesafede yer almaktadır.

Turizm Müdürlüğü

Silifke, tarihi ve kültürel dokuyu halen barındırmaktadır. Silifke'yi ikiye ayıran Göksu nehri görsellik açısından oldukça önemlidir. Silifke'ye gelen ve uygun Silifke otel fiyatları ile bölgede konaklayan misafirler tatil yapmanın yanı sıra Silifke'nin kültürü hakkında da bilgi sahibi olma şansına da sahip olabilmektedirler.

Silifke merkezinde yer alan turizm danışma ofisleri, bölgeyi turistik amaçlı ziyarete gelen misafirlere rehberlik hizmeti sunarak, tatilcilerin Silifke ve destinasyon merkezleri hakkında bilgi sahibi olabilirler.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Akdeniz Bölgesinin tipik iklim ve bitki örtüsü şartlarına sahip olan Silifke, tertemiz doğası ve oksijen dolu havasıyla ziyaretçileri en iyi şekilde ağırlamaktadır. Silifke, Akdeniz kıyısının en önemli hava şartlarına sahiptir.

Silifke'de yaz ayları sıcak ve kurak geçer, kış aylarında ise ılık ve yağmur yağışlı geçmektedir. Silifke'de denizden iç kesimlere doğru gidildiğinde yaz aylarında bile serin hava ile karşılaşılmaktadır. Bu da Silifke otellerinde konaklamayı daha cazip bir hale getiren unsurlar arasında yer almaktadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Mersin ili Silifke bölgesi, Akdeniz'in en gözde tatil beldeleri arasında yer almaktadır. Silifke'de diğer Akdeniz bölgesi tatil yerlerinde olduğu gibi yöresel lezzetlere sıklıkla karşılaşılmaktadır. Uygun Silifke otel fiyatları ile konakladığınız oteller de size restoranlarında bu lezzetleri deneme olanağı sunmaktadır.

Silifke'ye tatil amaçlı gelen misafirler, Silifke'nin yöresel ve kültürel lezzetlerini tadabilecekleri restoranlar bulabilirler. Silifke'de yer alan kültürel lezzetler arasında, Topalak, Mercimekli köfte, Övelemeç, Keşkek, Yahni, İçli Köfte, Çökelek Kavurması, Sıkma, Çökertme Silifke bölgesi yöresel lezzetleri arasındadır.

Popüler Eğlence Mekânları

Silifke, Mersin ilinin en önemli turizm kaynaklarına sahip bölgesidir. Yerli ve yabancı çok sayıda turist ağırlayan Silifke, yazlıkçı olarak da adlandırılan çok sayıda misafiri ağırlamaktadır. Silifke'de çok sayıda 5 yıldızlı denize sıfır Silifke otelleri yer almaktadır.

Silifke'de lüks otellerde konaklama yaparken, güneşin batmasıyla serinleyen Silifke, gece hayatı başlamaktadır. Silifke'de çok fazla gece kulübü bulunmamaktadır. Genellikle Silifke'de yer alan oteller belirli organizasyonlar düzenleyerek misafirlerine farklı ortamda eğlence imkânı sunmaktadır.

Gezilecek Yerler

Mersin ili Silifke bölgesi, tarihi ve kültürel açıdan önemli konumda yer almaktadır. Silifke'ye geldiğinizde çok sayıda tarihi mekan ve destinasyon merkezleri bulabilirsiniz. Tarihi açıdan çok eski bir tarihe sahip olan Silifke, çok sayıda millete de ev sahipliği yapmıştır.

Silifke, antik eserler açısından da önemli konumda yer almaktadır. Silifke'de gezilecek yerler arasında, Helenistik Kule, Narlıkuyu Mozaik Müzesi, Aya Tekla Kilisesi, Göksu Deltası, Silifke Müzesi, Uzuncaburç Kalıntıları, Taş Ucu Atatürk Evi ve Tokmar Kalesi Silifke otellerinde konaklarken mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer almaktadır.