TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISISeyhan Otelleri
36 Seyhan Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Seyhan Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Seyhan Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Seyhan Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Seyhan Otelleri ve en uygun Seyhan otel fiyatları, Seyhan hakkında genel bilgiler...

Seyhan Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

8.3
H. . İncigüz | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 21-03-2024/22-03-2024
Tertemiz. ve tam merkezde olmasi
9.0
T. PEHLİVAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 14-04-2024/15-04-2024
Otel çalişanlari gayet güler yüzlü konum olarak iyi fiyat orta odalar güzel temiz yüz üzerinden 99
8.7
V. KARTAL | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 21-05-2024/22-05-2024
Temizlik
9.3
G. SARIIŞIK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 20-03-2024/21-03-2024
Konumu
8.7
E. GÜLTEK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-04-2024/28-04-2024
Odalar gerçekten temizdi bu hassasiyetinizi koruduğunuz sürece beğenilen bir otel olacaksınız
9.3
A. SEVGENER | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-05-2024/18-05-2024
Personelin yakın ilgisi ve nazik davranışları gerçekten takdire değer. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
8.7
O. Cima | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 25-03-2024/28-03-2024
Otelin konumu güzel her yere yürüme mesafesinde, çalışanlar güler güzlü ve misafir perver
10
E. BOZKURT | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-05-2024/25-05-2024
Konum
9.7
U. C. İLGEN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-06-2024/10-06-2024
Çalışanlar güleryüzlü odalar temiz
7.3
A. F. Ç. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-03-2024/03-03-2024
Temiz

Seyhan Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Adana'nın ticari ve kültürel kalbinde bulunan Seyhan Otelleri...

Cazip fiyatlı Seyhan otelleri ve apartlarının yer aldığı Seyhan'da konaklama yapabileceğiniz bütün seçenekleri bir arada bulabileceğiniz sitemiz sayesinde bölge hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Seyhan, bulunduğu konum itibariyle oldukça hareketli bir turizm bölgesi olarak karşımıza çıktığından bünyesinde yer alan otelleri ile ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

Adana'nın en büyük ilçeleri arasında olan Seyhan, bulunduğu konum itibariyle birçok merkeze yakın konumdadır. Seyhan, Akdeniz'in en sıcak ilçeleri arasında tarihi dokusunu koruyan nadir ilçelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Seyhan ilçesinin en doğusunda yer alan Yüreğir, ilçenin büyük bir kısmına sınır konumdadır. Seyhan ilçesinin kuzey kısmında Çukurova, batı kısmında ise Tarsus yer almaktadır.

Nüfusu

Adana ilinin en önemli merkezi konumunda yer alan Seyhan, Adana ilinin yüz ölçümü olarak yarısını kaplamaktadır. Adana'daki genel nüfusuna baktığımız zaman Seyhan'ın şehrin nüfusunun %35'lik kısmını oluşturduğu görülmektedir. Bu sayıya tatillerini uygun Seyhan otel fiyatları ile konaklamak için bölgeye gelenleri de dâhil ettiğimizde ilçe nüfusunun oldukça arttığını görebiliyoruz.

Seyhan'ın 2015 yılında yapılan nüfus sayımına göre 788.722 kişilik bir nüfusa sahip olduğunu görebiliyoruz. Adana'nın bir ilçesi olarak Seyhan, Türkiye'de yer alan ilçe nüfusları bakımından Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerin ilçeleri ile yarışmaktadır. Seyhan ticaret bakımından da oldukça öneme sahip olmasından dolayı, gün geçtikçe daha da büyümeye devam etmektedir.

Havalimanı

Seyhan, Akdeniz bölgesinde yer alan ilçeler arasında en büyük ilçe nüfusuna sahip ilçe durumundadır. Bu nedenle Seyhan, ticari bakımdan da sürekli dışarıdan misafir alan özelliğiyle de yoğunluk yaşamaktadır. Kolay ulaşım olanaklarıyla Seyhan konuklarını Seyhan otelleri ve pansiyonları gibi alternatif konaklama biçimleri ile ağırlamaktadır.

Seyhan'a havayolu ulaşımını kullanarak rahatlıkla gidilebilmektedir. Adana Şakir Paşa Havalimanı, Seyhan ilçe sınırları içerisinde yer almasından dolayı da sıklıkla kullanılan ulaşım araçlarından biridir. Seyhan merkezi ile havalimanı arası sadece 10 dakika mesafede yer almaktadır. Seyhan yapacağınız ziyaretlerde havalimanından merkeze şehir içi araçlarla rahatlıkla ulaşımı sağlayabilmeniz mümkündür.

Otogarı

İlçe sınırları içinde yer alan Seyhan otogarı aynı zamanda Adana ilinin en büyük otogarı olarak bilinmektedir. Seyhan, Adana ilinin en önemli merkezi konumunda olduğundan ilçe, Adana'dan daha çok adını duyurmayı başarmıştır.

Seyhan'a yapacağınız ziyaretlerde, havayolu ulaşımının yanı sıra karayolunu da rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Türkiye'nin her noktasından şehirlerarası otobüslerle ulaşım sağlayabileceğiniz için uygun Seyhan otel fiyatları ile konaklayacağınız otellerinize ulaşmanız da sizin için oldukça rahat olacaktır.

Turizm Müdürlüğü

Akdeniz bölgesinin tarihi ve doğal güzellikleri arasında en önemli ilçeleri arasında ilk sırada yer alan Seyhan, ziyaretçilerin sıklıkla turistik amaçlı uğradıkları yerler arasındadır. Seyhan otellerinde konaklarken ilçede tarihi köprüler, hanlar, hamamlar, camiler görmek mümkündür.

Osmanlı toprakları içerisinde ilk eserlerinin yapıldığı bölge olarak bilinen Seyhan bölgesi, halen tarihi dokusunu korumaya devam etmektedir. Seyhan ilçe merkezinde yer alan Turizm Danışma Ofisleri, bölgedeki tarihi ve doğal zenginlikleri korumanın yanı sıra Seyhan'ı ziyarete gelen turistlere rehberlik hizmeti de vermektedir. Seyhan merkezdeki Turizm Müdürlüklerine, Yeni Valilik Binası C Blok Seyhan Merkez adresinden ulaşabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Seyhan, Akdeniz Bölgesinin tipik özelliklerine sahip ilçesidir. Seyhan yaz ayları oldukça sıcak ve yağışsız geçmektedir. Kış aylarında ise Seyhan, ılık ve yoğunlukla yağışlıdır. Seyhan'da yaz ayları ortalama 29 derece sıcaklıkta olmakla birlikte kış aylarında ise 8 derecenin altına düşmemektedir. Bu sebeple neredeyse yılın her mevsiminde sitemizin uygun Seyhan otel fiyatlarından yararlanarak ilçeyi ziyaret edebilmeniz mümkündür.

Seyhan'a genel anlamda bakıldığında, 1960'lı yıllarda 45 derece sıcaklığa ulaştığı bilinmektedir. Seyhan, toprak zenginliği açısından da oldukça elverişli topraklara sahiptir. Seyhan'da çok sayıda meyve sebze ve yöreye özgü bitkiler yetişmektedir. Bu da bölgeye ayrı bir zenginlik katmaktadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Seyhan, doğal güzellikleri ve tarihi dokusunun da etkisiyle çok sayıda kültürden lezzetlere ev sahipliği yapmaktadır. Akdeniz Bölgesinin etkisi altında olan Seyhan, Doğu Bölgelerine ait tatları da sıklıkla bulundurmaktadır. Seyhan'a geldiğinizde, etli yemeklerin hâkim olduğu kültürel lezzetleri bulabilmeniz mümkündür. Seyhan'ın en meşhur yemekleri içerisinde elbette Adana Kebap yer almaktadır. Dünyaca ünlü hale gelmiş olan Adana Kebap farklı tadıyla dikkatleri çekmektedir.

Yerel halkın da yemek kültürü üzerine yoğunlaşmış olması sayesinde Seyhan otelleri restoranlarının yanı sıra ilçede yerel halk tarafından işletilen ve yerel tatları deneme olanağı bulabileceğiniz pek çok mekân da bulunmaktadır. Seyhan'da yer alan diğer kültürel yemeklere baktığımız zaman; Hayır Çorbası, Analı Kızlı, İçli Köfte, Sıkma, Bici Bici, Palıza, Şirdan Dolması gibi yöresel tatlar karşımıza çıkmaktadır.

Popüler Eğlence Mekânları

Adana'nın en önemli merkezi olan Seyhan, hem merkezde olması açısından hem de bünyesinde yer alan uygun Seyhan otel fiyatları ile konaklama olanakları açısından ziyaretçilerin uğrak yerlerindendir. Seyhan, tarihi geçmişi ile günümüze ışık veren dokusuyla ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

Adana Seyhan'da çok sayıda eğlence merkezleri yer almaktadır. Seyhan'a yapacağınız gezilerde günün geç saatlerine doğru eğlence mekânlarında kendinize vakit ayırabilirsiniz. Seyhan'da yer alan eğlence mekânlarından bazıları; Baran Türkü Evi, Hayal Kahvesi Adana, Mandalin Bar, Park Zirve Bar, The North Bar ve Angel Bar olarak sıralandırılabilir.

Gezilecek Yerler

Tarihi ve doğal güzellikleri içerisinde Akdeniz bölgesinin en önemli ilçeleri arasında yer alan Seyhan, çok sayıda yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye'nin 5. büyük ili olarak bilinen Adana'nın tarihi dokusu halen devam eden ilçesi Seyhan, turist çekim alanlarındandır.

Seyhan otellerinde kalan konuklar için Seyhan'da gezilecek yerler arasında çok sayıda müze, tarihi yer, cami ve türbe yer almaktadır. Seyhan'ın gezilecek yerleri arasında Horzum Yaylası, Varda Köprüsü, Tuz Hanı, Akçatekir Yaylası, Ulu Camii ve Ağca Mescit gibi mekânları sıralayabiliriz.