TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISISarıkamış Otelleri
11 Sarıkamış Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Sarıkamış Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Sarıkamış Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Sarıkamış Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Sarıkamış Otelleri ve en uygun Sarıkamış otel fiyatları, Sarıkamış hakkında genel bilgiler...

Sarıkamış Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

8.7
N. H. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-01-2019/11-01-2019
İlk kez geldiğimiz otelden çok memnun kaldık. Her şey çok iyiydi. Kahvaltıya bayıldık. Odalar temiz ve ferahtı. Personel de çok kibar ve ilgiliydi.
10
A. D. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 15-01-2021/17-01-2021
Arkadaşlarımla güzel bir haftasonu tatili için başka bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine tercih ettik. Aldığımız hizmet beklentimizin de üzerindeydi. Yemek çeşitliliği ve lezzetleri çok güzeldi. Ayrıca odalar gayet şık ve konforluydu.
9.0
Ş. Y. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 11-02-2021/15-02-2021
Personeller ilgiliydi. Temizliği iyiydi. Otel konumu pistlere uzak değildi ve servis imkanı vardı. Kolaylıkla pistlere ulaşım sağladık ve çok eğlendiğimiz bir tatil geçirdik, teşekkür ederiz.
9.0
S. DUMAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-12-2020/19-12-2020
Genel olarak otel iyiydi konum olarak kayak merkezine biraz uzak ama arabamız vardı arabası olanlar için hem uygun hem çok güzel güler yüzlü hizmet çok iyiydi. Personel çok ilgili ve güler yüzlü. Odaları da gayet temiz ve güzel. Ufak tefek önemsiz eksiklikleri var fakat kesinlikle tavsiye edilebilecek bir otel. İklimi alışık olmadığımız bir iklimdi fakat otel personelinin yakınlığı bu soğukluğu sıcağa çeviriyor.
10
F. K. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 14-01-2021/17-01-2021
Fiyat-performans olarak değerlendirildiğinde oldukça memnun kaldık. Güler yüzlü ve her konuda yardımcı ve taleplerinizi geciktirmeden yerine getirmeye çalışan personel. Çeşit olarak az olmasına rağmen hem çok lezzetli hem de taze olarak sunulan oldukça doyurucu yemekler vardı. İstediğinizde sizi kayak merkezine götürüp getiren sorumluluk sahibi personeller. Biz kayak yapmak için burada bulunduk, yemekleri güzel, odaları sıcak olsun diyen herkese gönül rahatlığı ile tavsiye edebiliriz.
10
G. A. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-04-2021/05-04-2021
On numara beş yıldız bir otel. Tertemiz, ferah odalarının yanı sıra merkezde olması bizim çok hoşumuza gitti.Buradan ilginize teşekkür etmek istedim.
9.0
d. d. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 13-02-2020/16-02-2020
Restoran ve yemekler çok lezzetliydi. Temiz ve ve personel olarak da ilgili bir oteldi. Kayak pistlerine de çok yakındı. Ayrıca kayak yapmayı bilmeyenler için de özel ders imkanları sağlanması artı bir özellikti. memnun bir şekilde ayrıldık.
9.7
Ç. D. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-01-2021/04-01-2021
Pistlere yakın konumu ve hizmet kalitesi dolayısıyla ilk tercihimiz oldu. Personeller ilgili ve güleryüzlüydü. Eşimle beraber güzel bir kayak tatili geçirdik. Fiyat performans ilişkisi idealdi.
9.3
N. AYDINLI | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-02-2021/26-02-2021
Arkadaşlarımızla birlikte çok keyifli bir konaklama yaptık. Odalar tertemizdi. Personel çok yardımsever ve ilgiliydi çok teşekkürler.
10
M. D. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 27-03-2021/29-03-2021
İş sebebiyle konaklama yapma imkanı bulduk.Şehir merkezinde inanılmaz temiz ve güzel bir oteldi.Uygun ve rahat bir otel istiyorsanız mutlaka gidin derim.

Sarıkamış Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Tarihi yapıları ve kayak turizmi için uygun özellikleriyle konaklayabileceğiniz Sarıkamış Otelleri...

Sarıkamış otelleri ve gezilerinizde yararlanabileceğiniz sitemizden her türlü Sarıkamış bilgilerine ulaşabilir ve rezervasyonlarınızı yaptırabilirsiniz. Bu sayede Sarıkamış'ta geçireceğiniz tatilleriniz sırasında nerede ne yapabileceğiniz konusunda daha fazla bilgi sahibi olmanız ve tatilinizi daha verimli geçirmeniz mümkün olacaktır.

Sarıkamış coğrafi konum olarak; batısında Şenkaya ve Horasan, kuzey kısmında Selim ve Şenkaya, güney tarafında ise Horasan ve Eleşkirt, doğu kısmında ise Selim ve Kağızman ilçeleriyle çevrilidir. Kars merkeze 55 km civarında mesafesi bulunan Sarıkamış yüzölçümü 1.915 kilometrekare civarındadır. Sarıkamış, görünüm olarak yükseltisi çok olduğu için adeta bir platoyu andırmaktadır. Yaklaşık 1500-2100 metre civarında yükseltiye sahiptir.

Uygun Sarıkamış otel fiyatları ile konaklayabileceğiniz otellere rahatlıkla rezervasyon gerçekleştireceğiniz sayfamızda bu otellerde konaklarken gerçekleştirebileceğiniz tüm etkinlikler hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Bu bakımdan tatil planlarınızı gerçekleştirirken sitemizden destek almanız yararınıza olacaktır.

Nüfusu

Sarıkamış, Türkiye'de önemli kış turizmine ev sahipliği yapmaktadır. Bölgede nüfus şartlara göre değişkenlik göstermektedir. Sarıkamış nüfusundaki bu değişiklikler kimi zaman köyden kente geçim sıkıntısından dolayı, kimi zamanda Doğu bölgesindeki terör olaylarından kaynaklanmaktadır. Son yapılan nüfus sayımına göre Sarıkamış'ta kır ve şehirde yaşayanların sayısı toplamda 47.231 olarak tespit edilmiştir. Sarıkamış'ın en fazla olduğu nüfus dönemi 1980 yılında 66.480 olarak tespit edilmiştir. Sarıkamış nüfusunun ileriki yıllarda yeni istihdam sahalarının yaratılmasından ve Sarıkamış otellerinde konaklayan turistlerden dolayı dönemsel de olsa daha da artacağı sanılmaktadır.

Havalimanı

Sarıkamış, Türkiye'de Doğu Bölgesinde önemli noktalardan bir yerdedir. Özellikle Sarıkamış'ta kış sezonu çok yoğun geçtiği için en fazla tercih edilen yerler arasındadır. Yeni istihdam sahalarının Sarıkamış'a açılması için devlet yatırımcılara teşvik kredisi vermektedir. Sarıkamış'ın kayak merkezi olarak kullanılan uygun Sarıkamış otel fiyatlarına sahip otellerinin dünya standartlarında olması için mutlaka geliştirilmesi şarttır. Sarıkamış ulaşımlarınızı havayoluyla yapmak istiyorsanız en yakın havalimanı olan, yaklaşık 56 km Kars Havalimanını kullanabilirsiniz.

Otogarı

Sarıkamış, özellikle kış turizmi sevenler için cazip bir merkez. Son dönemlerde Sarıkamış'a yapılan oteller sayesinde bölge turizm açısından önemli bir noktaya gelmiştir. Sarıkamış'a ulaşmak için karayolu veya havayolu ulaşımlarını kullanabilirsiniz. Otogar ve Sarıkamış merkez arası yaklaşık 6 km uzaklıktadır. Şehirlerarası birçok firmayla Türkiye'nin birçok şehrinden, Sarıkamış'a ve Sarıkamış otellerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Sarıkamış, Türkiye'nin önemli kayak turizmlerinden bir yerdedir. Kars İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü altında faaliyetlerini sürdüren Sarıkamış'ta yılın belirli dönemlerinde organizasyonlar olmaktadır. Özellikle üniversite öğrencilerinin ve kayak tutkunlarının gerçekleştirdiği faaliyetler, Sarıkamış'ın önemini bir kat daha artırmıştır. Uygun Sarıkamış otel fiyatlarına sahip otellere ev sahipliği yapan Sarıkamış, kayakçıların ideal alternatiflerinden biridir. Sarıkamış otelleri için rezervasyonlarınızı önceden yapmanızı tavsiye ederiz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Sarıkamış iklimi, tipik karasal iklim özelliklerine sahiptir. Sarıkamış'ta kışlar genelde çok uzun ve soğuk geçer, yerde kalan karın gün sayısı 110 gün kadardır. Yazları ise genellikle serin geçer ve kısa sürmektedir. Sarıkamış'ta ormanlık alan azdır ve genelde bozkırdır. Genellikle çayır ve meralardan oluşmaktadır. Sarıkamış iklimi soğuk olması ve kar kaplı olması turizm açısından bölgede halkın geçim kaynağıdır. Sarıkamış'ın daha fazla rağbet görmesi bakımından Sarıkamış otelleri sayısının da arttığını görebilmek mümkündür.

Yeme ve İçme Olanakları

Sarıkamış'a tatil amaçlı veya iş amaçlı geldiyseniz kalacak yer bakımından sıkıntınız olmayacaktır. Sarıkamış merkez il, ilçe ve kayak merkezlerinde uygun Sarıkamış otel fiyatlarına sahip birçok otel, pansiyon, butik tarzı yerler bulabilirsiniz. Turizm amaçlı Sarıkamış gezinizde mutlaka yöresel tatlara bakmanızı tavsiye ederiz.

Sarıkamış'ta yiyebileceğiniz bazı lezzetler; kaz dolması, kaz eti haşlaması, kaz etli pilav, evelik çorbası, hörre çorbası, kuru ısırgan çorbası, hengel, haşıl başlıca lezzetlerdendir. Konaklamanız bitiminde eve dönüş için Sarıkamış'tan alacağınız diğer organik ürünler ise; Kars kaşar peyniri, karakovan balı, çiçek balı, deri tulum peyniri gibi ürünlerdir.

Popüler Eğlence Mekânları

Sarıkamış kış turizminin başlıca merkezlerindendir. Her yıl kış döneminde Sarıkamış'a hem yurtiçi hem de yurtdışından birçok misafir akın etmektedir. Son dönemlerde daha fazla popüler olan Sarıkamış, uygun Sarıkamış otelleri seçenekleriyle de caziptir. Sarıkamış'ta eğlence arıyorsanız otellerin disco veya canlı müziklerinden yararlanabilirsiniz. Biraz daha fazla seçenek arıyorsanız, Sarıkamış'a en yakın Kars şehir merkezinde çeşitli eğlence seçenekleri bulabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Tarihin, turizmin ve kültür miraslarının beşiği Sarıkamış, gelen misafirleri kendine hayran bırakmaktadır. Hem kış turizmiyle hem de geçmiş medeniyetlerin izleriyle adeta sizi büyüleyecektir Sarıkamış. Sarıkamış'taki bu kültür miraslarına el birliğiyle sahip çıkmamız lazım. Sarıkamış otellerinde konaklarken gezip görebileceğiniz tarihi ve turistik yerler arasında Katerina Köşkü, Kızlar Kalesi, Zivin Kalesi, Köroğlu Kalesi, Yedi Kilise Kalesi, Zek Köyü Kalesi, Cubıltepe Kayak Merkezi, Sarıkamış Kayak Merkezi ve Allahuekber Dağları bulunmaktadır.