TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISISarıkamış Otelleri
11 Sarıkamış Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Sarıkamış Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Sarıkamış Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Sarıkamış Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Sarıkamış Otelleri ve en uygun Sarıkamış otel fiyatları, Sarıkamış hakkında genel bilgiler...

Sarıkamış Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

8.0
F. B | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-12-2021/04-12-2021
Fiyatları bulunduğu bölgeye göre uygun. Odaları ferah ve temiz. Çalışan personel yardımsever.
8.0
A. Kaleli | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 12-01-2022/14-01-2022
Sarıkamış bölgesine kayak için gelmiştik. Otelinizi bir yakınım tavsiye etti. Uygun fiyatlı olması ve temiz olması güzeldi. Ödediğimiz ücretin karşılığını fazlasıyla aldık. Teşekkürler.
9.3
H. B. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 06-10-2021/07-10-2021
İş sehatim için konaklamak durumunda kaldım. Odalar temiz personel güler yüzlü ve ilgililer çok memnun kaldım.
9.0
H. H. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-11-2021/13-11-2021
Hotelin yemekleri çok güzeldi eşimle birlikte konaklama ağladık memnun ayrldık
9.7
J. f. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 12-07-2021/19-07-2021
Kesinlikle aile sıcaklığı ile güvenerek keyifli bir şekilde tatilinizi geçirebileceğiniz bir tesis. Özellikle tüm personelin yakın ilgisi ve alakası insanı evinde gibi hissettiriyor. Sarıkamışın soğuğundan sonra otele girdiğinizde sıcacık bir ortam sizi bekliyor. Özellikle akşam düzenlenen eğlencede tüm kurtlarımızı döktük diyebilirim. Çocuk ile ailecek rahatlıkla gidilip kalınabilecek bir mekan.
9.0
E. ERKUL | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-09-2021/24-09-2021
Kısa bir konaklama yaptık memnun kaldık odalar temizdi.
10
E. Çatı | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 19-03-2022/21-03-2022
Sık sık konaklama yaptığım bir otel hijyene önem veriyorlar odalar temiz ve bakımlı yemekleri güzel
8.0
S. E. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-12-2021/18-12-2021
Arkadaşlarımla çıktığımız tur da dinlenmek için konakladığımız ve oldukça fiyat performans olarak değerlendirdiğim bir hizmet aldım, memnunum oralar da olursanız tavsiye ederim.
10
S. B. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 12-01-2022/19-01-2022
Fiyat performans olarak uygundu. Odanın temizliği güzeldi. Kayak olanakları güzeldi. Sadece yemekleri iyi değildi. Çeşit yoktu.
10
E. B. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-12-2021/29-12-2021
Otelin fiyat performansı çok iyiydi. Böyle iyi bir hizmeti ben başka bir kayak otelinde görmedim. Otel personelleri çok iyiydi ve bizi memnun etmek için ellerinden geleni yaptılar. Otelin konumu iyiydi. Kayak takımlarını otelin önüne kadar rahatça getirdim.

Sarıkamış Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Tarihi yapıları ve kayak turizmi için uygun özellikleriyle konaklayabileceğiniz Sarıkamış Otelleri...

Sarıkamış otelleri ve gezilerinizde yararlanabileceğiniz sitemizden her türlü Sarıkamış bilgilerine ulaşabilir ve rezervasyonlarınızı yaptırabilirsiniz. Bu sayede Sarıkamış'ta geçireceğiniz tatilleriniz sırasında nerede ne yapabileceğiniz konusunda daha fazla bilgi sahibi olmanız ve tatilinizi daha verimli geçirmeniz mümkün olacaktır.

Sarıkamış coğrafi konum olarak; batısında Şenkaya ve Horasan, kuzey kısmında Selim ve Şenkaya, güney tarafında ise Horasan ve Eleşkirt, doğu kısmında ise Selim ve Kağızman ilçeleriyle çevrilidir. Kars merkeze 55 km civarında mesafesi bulunan Sarıkamış yüzölçümü 1.915 kilometrekare civarındadır. Sarıkamış, görünüm olarak yükseltisi çok olduğu için adeta bir platoyu andırmaktadır. Yaklaşık 1500-2100 metre civarında yükseltiye sahiptir.

Uygun Sarıkamış otel fiyatları ile konaklayabileceğiniz otellere rahatlıkla rezervasyon gerçekleştireceğiniz sayfamızda bu otellerde konaklarken gerçekleştirebileceğiniz tüm etkinlikler hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Bu bakımdan tatil planlarınızı gerçekleştirirken sitemizden destek almanız yararınıza olacaktır.

Nüfusu

Sarıkamış, Türkiye'de önemli kış turizmine ev sahipliği yapmaktadır. Bölgede nüfus şartlara göre değişkenlik göstermektedir. Sarıkamış nüfusundaki bu değişiklikler kimi zaman köyden kente geçim sıkıntısından dolayı, kimi zamanda Doğu bölgesindeki terör olaylarından kaynaklanmaktadır. Son yapılan nüfus sayımına göre Sarıkamış'ta kır ve şehirde yaşayanların sayısı toplamda 47.231 olarak tespit edilmiştir. Sarıkamış'ın en fazla olduğu nüfus dönemi 1980 yılında 66.480 olarak tespit edilmiştir. Sarıkamış nüfusunun ileriki yıllarda yeni istihdam sahalarının yaratılmasından ve Sarıkamış otellerinde konaklayan turistlerden dolayı dönemsel de olsa daha da artacağı sanılmaktadır.

Havalimanı

Sarıkamış, Türkiye'de Doğu Bölgesinde önemli noktalardan bir yerdedir. Özellikle Sarıkamış'ta kış sezonu çok yoğun geçtiği için en fazla tercih edilen yerler arasındadır. Yeni istihdam sahalarının Sarıkamış'a açılması için devlet yatırımcılara teşvik kredisi vermektedir. Sarıkamış'ın kayak merkezi olarak kullanılan uygun Sarıkamış otel fiyatlarına sahip otellerinin dünya standartlarında olması için mutlaka geliştirilmesi şarttır. Sarıkamış ulaşımlarınızı havayoluyla yapmak istiyorsanız en yakın havalimanı olan, yaklaşık 56 km Kars Havalimanını kullanabilirsiniz.

Otogarı

Sarıkamış, özellikle kış turizmi sevenler için cazip bir merkez. Son dönemlerde Sarıkamış'a yapılan oteller sayesinde bölge turizm açısından önemli bir noktaya gelmiştir. Sarıkamış'a ulaşmak için karayolu veya havayolu ulaşımlarını kullanabilirsiniz. Otogar ve Sarıkamış merkez arası yaklaşık 6 km uzaklıktadır. Şehirlerarası birçok firmayla Türkiye'nin birçok şehrinden, Sarıkamış'a ve Sarıkamış otellerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Sarıkamış, Türkiye'nin önemli kayak turizmlerinden bir yerdedir. Kars İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü altında faaliyetlerini sürdüren Sarıkamış'ta yılın belirli dönemlerinde organizasyonlar olmaktadır. Özellikle üniversite öğrencilerinin ve kayak tutkunlarının gerçekleştirdiği faaliyetler, Sarıkamış'ın önemini bir kat daha artırmıştır. Uygun Sarıkamış otel fiyatlarına sahip otellere ev sahipliği yapan Sarıkamış, kayakçıların ideal alternatiflerinden biridir. Sarıkamış otelleri için rezervasyonlarınızı önceden yapmanızı tavsiye ederiz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Sarıkamış iklimi, tipik karasal iklim özelliklerine sahiptir. Sarıkamış'ta kışlar genelde çok uzun ve soğuk geçer, yerde kalan karın gün sayısı 110 gün kadardır. Yazları ise genellikle serin geçer ve kısa sürmektedir. Sarıkamış'ta ormanlık alan azdır ve genelde bozkırdır. Genellikle çayır ve meralardan oluşmaktadır. Sarıkamış iklimi soğuk olması ve kar kaplı olması turizm açısından bölgede halkın geçim kaynağıdır. Sarıkamış'ın daha fazla rağbet görmesi bakımından Sarıkamış otelleri sayısının da arttığını görebilmek mümkündür.

Yeme ve İçme Olanakları

Sarıkamış'a tatil amaçlı veya iş amaçlı geldiyseniz kalacak yer bakımından sıkıntınız olmayacaktır. Sarıkamış merkez il, ilçe ve kayak merkezlerinde uygun Sarıkamış otel fiyatlarına sahip birçok otel, pansiyon, butik tarzı yerler bulabilirsiniz. Turizm amaçlı Sarıkamış gezinizde mutlaka yöresel tatlara bakmanızı tavsiye ederiz.

Sarıkamış'ta yiyebileceğiniz bazı lezzetler; kaz dolması, kaz eti haşlaması, kaz etli pilav, evelik çorbası, hörre çorbası, kuru ısırgan çorbası, hengel, haşıl başlıca lezzetlerdendir. Konaklamanız bitiminde eve dönüş için Sarıkamış'tan alacağınız diğer organik ürünler ise; Kars kaşar peyniri, karakovan balı, çiçek balı, deri tulum peyniri gibi ürünlerdir.

Popüler Eğlence Mekânları

Sarıkamış kış turizminin başlıca merkezlerindendir. Her yıl kış döneminde Sarıkamış'a hem yurtiçi hem de yurtdışından birçok misafir akın etmektedir. Son dönemlerde daha fazla popüler olan Sarıkamış, uygun Sarıkamış otelleri seçenekleriyle de caziptir. Sarıkamış'ta eğlence arıyorsanız otellerin disco veya canlı müziklerinden yararlanabilirsiniz. Biraz daha fazla seçenek arıyorsanız, Sarıkamış'a en yakın Kars şehir merkezinde çeşitli eğlence seçenekleri bulabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Tarihin, turizmin ve kültür miraslarının beşiği Sarıkamış, gelen misafirleri kendine hayran bırakmaktadır. Hem kış turizmiyle hem de geçmiş medeniyetlerin izleriyle adeta sizi büyüleyecektir Sarıkamış. Sarıkamış'taki bu kültür miraslarına el birliğiyle sahip çıkmamız lazım. Sarıkamış otellerinde konaklarken gezip görebileceğiniz tarihi ve turistik yerler arasında Katerina Köşkü, Kızlar Kalesi, Zivin Kalesi, Köroğlu Kalesi, Yedi Kilise Kalesi, Zek Köyü Kalesi, Cubıltepe Kayak Merkezi, Sarıkamış Kayak Merkezi ve Allahuekber Dağları bulunmaktadır.