TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISISamsun Otelleri
49 Samsun Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Samsun Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Samsun Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Samsun Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Samsun Otelleri ve en uygun Samsun otel fiyatları, Samsun hakkında genel bilgiler...

Samsun Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.3
S. HORASAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 14-05-2024/15-05-2024
Sakinlik
10
B. Aldaas | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-05-2024/05-05-2024
Her şey için teşekkürler
9.0
E. CENGİZ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 05-07-2023/07-07-2023
Odamız çok temizdi yemekleri oldukça iyiydi çok memnun kaldık
10
H. ÖZHAZİNEDAR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 14-05-2024/15-05-2024
Temizlik ve personelin iletişimi çok iyiydi.
10
A. S. . Kayhan | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 29-04-2024/30-04-2024
Güleryüzlü personel ve iyi hizmet
8.7
Ş. KARA | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-05-2024/12-05-2024
Temizliği yemekleri misafirperverliği keyifliydi çok teşekkürler yine giderim tabiki
9.0
E. CENGİZ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 05-07-2023/07-07-2023
Odamız çok temizdi yemekleri oldukça iyiydi çok memnun kaldık
8.7
Ş. B. Tunçer | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 21-04-2024/22-04-2024
Havuz
8.3
R. GÜLER | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 28-02-2024/29-02-2024
Kahvaltı
7.7
G. G. Poyraz | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-05-2024/11-05-2024
Konumu çok iyi, denize ve cafelere yakın, merkezi.

Samsun Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Karadeniz kültürü ve doğasını bir arada yaşayabileceğiniz Samsun Otelleri...

Doğanın ve tarihin birleştiği noktalardan biri olarak karşımıza çıkan Samsun, konuklarını lüks ve konforlu Samsun otelleri ile ağırlıyor. Sitemizden bu oteller ve bölge hakkında detaylı bilgilere ulaşarak tatillerinizi daha eğlenceli bir hale getirebilmeniz mümkündür.

Denizi ve tarihi kalıntıları ile sizi keyifli bir yolculuğa çıkaracak olan Samsun'da yapabileceğiniz pek çok aktivite bulunuyor. Bu da tatilinizi daha iyi organize etmeniz gerektiğini gösteriyor. Tatilleriniz sırasında zamanınızı daha iyi değerlendirebilmek için bölge hakkında verdiğimiz bilgilerden faydalanmanızın yararını görebilirsiniz.

Uygun Samsun otel fiyatları ile bütçenize uygun bir tatil yapmanızı sağlayan sitemiz bölgeyi daha yakından tanımanız için ihtiyacınız olabilecek tüm bilgileri bir araya getirmiş bulunmaktadır. Bu sayede tatillerinizi çok daha eğlenceli bir şekilde geçirmeniz mümkün olacaktır.

Nüfusu

1 milyon 279 bin 884 kişilik nüfusu ile Samsun ülkemizin büyükşehirleri arasında yer alıyor. Yılın neredeyse her mevsimi bölgeyi gezip tanımak isteyenlerin akınına uğrayan Samsun'da, Samsun otellerinde konaklayanlarla birlikte bölge nüfusunda dönemsel dalgalanmalar yaşandığını görebilmek mümkündür.

Ulaşım Olanakları

Hemen her ulaşım yoluyla gidebileceğiniz Samsun'da kara, hava ve deniz yolu ulaşım araçlarının yanı sıra demi yolu ve hafif raylı sistem seçeneklerini de kullanabiliyorsunuz. Uygun Samsun otel fiyatları ile konaklayabileceğiniz otellere rahat bir ulaşım olanağı sunan Samsun'da hava yolu ulaşımı için Samsun Çarşamba Havalimanından faydalanabilirsiniz. Deniz yolu ulaşımı için Samsunport, Yeşilyurt Limanı ve Toros Gübre limanını kullanabilirsiniz.

Kara yolu ulaşımınız için Yusuf Ziya Yılmaz Şehirlerarası Otobüs Terminalini kullanabilirsiniz. Samsun'a bu ulaşım olanaklarının yanı sıra Samsun Sahil Demiryollarını kullanarak da ulaşabilirsiniz. Teleferik hattı, tramvay hattı ve şehir içi araçlarını kullanarak bölgede konaklayacağınız Samsun otellerine rahatlıkla ulaşabilmeniz mümkün olmaktadır.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Samsun'da gerçekleştirilen turizm faaliyetleri Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü önderliğinde gerçekleştirilmektedir. Doğa ve kültür turizmi açısından gelişmiş bir yapıya sahip olan Samsun'da gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında yaşadığınız sıkıntılar için il merkezi İstiklal Caddesi No: 51 adresinde bulunan danışma bürolarına başvurabilirsiniz. Uygun Samsun otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz tatiller sırasında danışma bürolarından bölge tarihi ve kültürü hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Şehrin konumu ve coğrafyası nedeniyle Samsun ikliminin sahil ve iç kesimlerde farklılık gösterdiğini görebilirsiniz. Sahil şeridinde Karadeniz ikliminin etkisi görülürken buralarda yazların sıcak ve nemli, kışların ise serin olduğu görülür. İç kesimlerde ise karasal iklim koşulları hâkimdir. Buralarda kışlar soğuk, yağmurlu ve kar yağışlı iken yaz mevsiminde ise serindir. Samsun otellerinde konaklayarak bölgede geçireceğinizi tatilleriniz sırasında bu iklim koşullarını göz önünde bulundurmanız gerekir.

İl genelinde zengin ormanların görüldüğü şehrin ilçelerinde ovalık yerlerde ormanlık alanın neredeyse yok denebilecek kadar az olduğunu görebiliyoruz. Bölgede genel olarak kayın, meşe, kestane, gürgen, dişbudak gibi geniş yapraklı ağaçların yanı sıra iğne yapraklı ağaçlar da varlığını göstermektedir.

Yeme ve İçme Olanakları

Samsun'da mutfak kültürünün Karadeniz, Anadolu, Balkan ve Kafkas mutfağından izler taşıdığını görebilmek mümkündür. Bölgeye özgü bitkilerden yapılan çorbalar, tencere yemekleri ve turşular büyük beğeni toplamaktadır. Özellikle karalahana çorbası, dolması ve kavurmasıyla birlikte fasulye turşusu ve diblesi oldukça meşhurdur. Kampanyalı Samsun otel fiyatları ile konakladığınız otellerin restoranlarında ve yerel halk tarafından işletilen restoranlarda keşkek, Çarşamba kıvratması, Samsun simidi, mısır çorbası, yoğurtlu çorba, balık tava ve buğulama ile birlikte hamsiyle yapılan ekmek ve tuzlamaları mutlaka denemelisiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Samsun büyükşehirler arasında yer aldığından bölgede eğlence imkânlarının oldukça fazla olduğunu görebilmek mümkündür. Samsun otellerinin size sunduğu eğlence tesisi imkânlarının yanı sıra Gloria Jean's, Bati Park, Cinemaximum Samsun, Gizli Anahtar (Karabasan Korku Evi), Konak Plexx Sineması, Galaxy Sineması ve Vabartum Sineması gibi eğlence mekânları da bulunmaktadır. Ayrıca bölgede çok sayıda kafe ve bar da gece eğlenceleriniz için hizmet sunuyor.

Gezilecek Yerler

Kurtuluş Savaşının başladığı şehir olarak dünyaca tanınan bir şehir olarak karşımıza çıkan Samsun'da gezip görebileceğiniz pek çok yer bulunmaktadır. Doğal ve tarihi değere sahip olan bu yerlerden bazılarına baktığımız zaman özellikle Kaledoruğu Höyüğü, Dündartepe Höyüğü, Geyikkoşan Sahili, Akalan Şelaleri, Samsun Cumhuriyet Meydanı, Lerdüge Tümülüsleri, Gökgöl Camii, Kabaceviz Şelaleleri, Mater Dolorosa Katolik Kilisesi, Bandırma Vapuru gibi yerler ve yapılar karşımıza çıkıyor.