TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIPertek Otelleri
1 Pertek Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Pertek Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Pertek Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Pertek Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Olmazsa Olmazlar

En iyi Pertek Otelleri ve en uygun Pertek otel fiyatları, Pertek hakkında genel bilgiler...

Pertek Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
K. K. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 23-02-2020/27-02-2020
Eşimle beraber güzel bir tatil yaptık. Havuzları karma olarak da vardı eşimle eğlenceli zaman geçirdik. Ayrıca bayanlara özel havuz olması da güzeldi. Hizmet kalitesi gayet güzeldi fiyatı da uygundu. Biz çok memnun kaldık umarım yine gidebiliriz.
9.7
A. Y. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-03-2020/05-03-2020
Ailemle akraba ziyaretine gittiğimizde konakladık. Konumu ve ulaşımı bizim için gayet güzeldi. Personeller ilk karşılamadan itibaren bizimle çok ilgilendi. Gezmek için yine geleceğiz..

Pertek Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Tunceli ile Elazığ arasındaki köprü Pertek'te kalabileceğiniz Pertek Otelleri...

Tunceli'nin güneyinde bulunan ilçelerinden biri olarak karşımıza çıkan Pertek, Elazığ'a en yakın ilçe olmasıyla bilinmektedir. Keban Baraj Gölü sınırları ile Elazığ'dan ayrılmakta olan Pertek'te geçireceğiniz tatilleriniz sırasında sitemizde bulunan lüks ve konforlu Pertek otelleri arasından seçimlerinizi yapıp konaklamanız tatillerinizi çok daha eğlenceli bir hale getirebilecektir.

Kaplıca ve termal kaynakları ile bilinmekte olan Pertek'te bulunan suların eklem ve romatizma hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir. Bölgenin tarihi eserler bakımından da zengin olması burada gerçekleştirilen turistik faaliyetleri daha ilgi çekici bir hale getirmektedir. Bu bakımdan sizler de indirimli Pertek otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz tatilleriniz için sitemizden destek alabilirsiniz.

Nüfusu

Nüfusunun yarısının ilçe merkezinde diğer yarısının da köylerde yaşadığını görebildiğimiz Pertek'te 2015 yılı verilerine göre toplam 11.466 kişi yaşamaktadır. Ancak bölgede gerçekleştirilen turizm faaliyetleri sebebi ile Pertek otellerinde konaklayanlarla beraber bu sayıda farklı dönemlerde dalgalanmalar yaşandığını görebilmek mümkündür.

Ulaşım Olanakları

Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve güneyini birbirine bağlayan Erzincan-Elazığ karayolu üzerinde bulunan Pertek'e karayolu, demiryolu ya da havayolu ile gelebilmeniz mümkündür. Karayolu ile gelmek için en doğru seçenek Elazığ'a ya da Tunceli merkeze gelip buradan şehir içi araçları ile ulaşım sağlamaktır. Demiryolu ile ulaşım gerçekleştirmek için ilin kuzey sınırında bulunan Erzincan topraklarındaki istasyonu ya da güney sınırında bulunan Elazığ'daki istasyonu kullanmak olacaktır.

İndirimli Pertek otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinize havayolu ile ulaşım sağlayabilmek için kent merkezine 120 km uzaklıkta bulunan Elazığ Havalimanını kullanmanız olacaktır. Daha sonra yolunuza şehir içi araçlarını kullanarak ya da Elâzığ ve Pertek arasında yapılan feribot seferlerinden yararlanarak ulaşımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Turizm Danışma

Daha çok termal suları ile ilgi çeken Pertek'te gerçekleştirilen turizm faaliyetlerinden İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü sorumludur. Siz de İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden yöre halkında detaylı bilgi alarak Pertek'i daha yakından tanıma olanağına sahip olabilirsiniz. Bu bakımdan Pertek otellerinde kalırken hem yaşadığınız olumsuz durumlar hem de bölge hakkında bilgi edinmek için müdürlük ile iletişime geçebilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Karasal iklimin hüküm sürdüğü Pertek'te yaz aylarının kısa sürdüğünü, sıcak ve kurak geçtiğini görebilmek mümkündür. Kış aylarına baktığımız zaman ise soğuk ve yağışlı olduğunu ve uzun sürdüğünü görebiliyoruz. Bu durum aylara göre gece ve gündüz arasında sıcaklık farklarının değişmesine neden olmaktadır. Siz de indirimli Pertek otel fiyatları ile bölgede tatil yapabilmek için özellikle iklim koşullarını göz önünde bulundurmalısınız.

Yeme ve İçme Olanakları

Temel ekonomik etkinliklerin tarım ve hayvancılığa dayanması nedeniyle Pertek'te mutfak kültürünün tahıl ürünleri ve hayvansal ürünlere dayandığını görebilmek mümkündür. Bölgede tadabileceğiniz lezzetlere bakacak olduğumuz zaman karşımıza şire, şireli tarhana, döğme pilavı, malhuta çorbası, keşkek, culbant gibi lezzetleri mutlaka denemelisiniz. Bu lezzetleri Pertek otelleri restoranlarında bulmanız zor olsa da yöre halkının işlettiği restoranlarda rahatlıkla bulabilmeniz mümkün olacaktır.

Popüler Eğlence Mekânları

Pertek ilçe merkezinde gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında eğlenceli vakit geçirebilmeniz için çeşitli mekânlar bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra özellikle gece eğlenceleriniz için yöreye özgü müzik anlayışına sahip türkü barlar da bulunuyor. İndirimli Pertek otel fiyatları ile konakladığınız otellerin gece eğlence için hizmet verdiği tesislerde de geceleri eğlenme olanağı bulabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile ilgi çeken yerlerden biri olan Pertek'te geçireceğiniz tatilleriniz sırasında sadece Pertek otelleri bünyesinde zaman geçirmek istemiyorsanız bölgedeki gezilmesi gereken mekânları mutlaka değerlendirmelisiniz Özellikle Çelebi Ali Camii, Mahsume Hatun Türbesi ve Baysungur Camii mutlaka gitmeniz ve görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Bunların yanı sıra Sağman Kalesi ve Pertek Kalesi de mutlaka görmeniz gereken yerlerdendir.