TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIPatnos Otelleri
1 Patnos Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Patnos Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Patnos Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Patnos Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Olmazsa Olmazlar

En iyi Patnos Otelleri ve en uygun Patnos otel fiyatları, Patnos hakkında genel bilgiler...

Patnos Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
N. A. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 30-01-2022/01-02-2022
Odamız oldukça konforlu ve güzel manzaralıydı. Yalıtım oldukça iyiydi. Çalışanlar ilgili ve güler yüzlü. Memnun kaldık teşekkür ederiz.
9.7
g. e. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-07-2020/12-07-2020
3 gece konakladık ve memnun ayrıldık. Otel işletmecilerine misafirperverlikleri için çok teşekkürler. Uygun fiyata kaliteli ve güler yüzlü hizmet sunuyorlar.
9.7
R. Z. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 06-02-2022/07-02-2022
Merkezi konumda her yere yürüme mesafesinde olan temiz bir otel. Çok memnun kaldım tekrar yolum düştüğünde direk sizin otelinize geleceğim.
8.7
c. u. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-07-2020/18-07-2020
Bir yakınımın önerisi üzerine konakladım, çok memnun kaldım, tesis temiz ve ferah, personeller ilgili ve çözüm odaklı, tüm çalışanlara teşekkürler

Patnos Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Tarihi izleri yaşatan Patnos Otelleri

Patnos Ağrı'nın nüfus yoğunluğu bakımından en büyük ilçesidir. Ağrı merkezi ile uzaklığı 82 km dir. Bulunduğu konum sebebi ile oldukça önemli stratejik bir konumdadır. Bu özelliği sebebi ile tarih boyunca önemli beyliklerin egemenlikleri için kullanılmıştır. Muş, Van, Bitlis kavşağında bulunan Ağrı'nın ticari , tarım ve hayvancılıkda hızla gelişmesine neden olmuştur. Konumu ve kültürel özellikleri ile Ağrı ve ilçeleri için yapacağınız gezilerinizde sizlere faydalı bilgiler sunan sitemizden Patnos otelleri ve Patnos yöresine ait detaylı bilgilere ulaşabilir, en avantajlı Patnos otel fiyatlarını değerlendirebilirsiniz.


Nüfusu 

Patnos, Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan Ağrı'nın en kalabalık ve nüfus yoğunluğunun fazla olduğu bir şehirdir. Yapılan son sayımlarda toplam 125.000 kişilik nüfusa sahip olduğu belirtilmiştir. Kültürel mirası, tarımsal ve hayvancılık faaliyetlerinin yanı sıra  Patnos otel fiyatları ile konaklayan  misafirlerle bölgenin nüfusunda dalgalanmalar görülmektedir.


Ulaşımı

Merkeze 9 km mesafede bulunan Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı 1997 yılında hizmete girmiştir. Havalimanı ile Patnos ilçesi 73 km mesafededir. Birçok şehirden direk sefer bulma imkanınız vardır. Ağrı merkezde ve ilçede bulunan en uygun Patnos otel fiyatları ile konaklayacağınız Patnos otellerine şehir içi otobüs seferleri ve  minibüsler ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.


Turizm Müdürlüğü 

Ağrı ve ilçeleri ile ilgili tüm festivaller ve organizasyonlar için Ağrı İl Kültür ve Turizm müdürlüğünden detaylı bilgilendirme alabilirsiniz. Patnos ilçesi kültürel miras bakımdan önemli bir konumda olması ile mimari yapıtları İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından korunmaktadır. Konaklama yapacağınız Patnos otellerine rezervasyon gerçekleştireceğiniz esnada bölge ile ilgili sitemizden ve Turizm Müdürlüğünden bilgi edinebilirsiniz.


İklimi ve Bitki Örtüsü 

Türkiye'nin en uzun kışın geçtiği şehrimiz Ağrıdır. Patnos ilçesinde de aynı durum söz konusudur. Karasal iklimin hakim olduğu ilçede kışlar soğuk ve uzun geçmektedir. Yağış az görülür daha çok kar yağışı vardır. Gür bir bitki örtüsü bulunmamakla beraber dağlar ve ovalar genelde çıplaktır. Bu sebeple ekime pek elverişli değildir. Mer'a ve otlak olarak kullanılmaktadır. En yaygın bitki kavak ve söğüt ağaçlarıdır. 


Yeme ve İçme Olanakları

Patnos büyükbaş hayvancılığın yaygın olduğu bir bölgede bulunmaktadır. Hayvancılığın yaygın olması yemek kültürünü de etkilemektedir. Yörede en meşhur yemekler et yemekleridir. Abdigör Köftesi, Selekeli, Gösteberg Buğulama, Alabalık, Kete, Haşıl, Hengel, Erişte mutlaka tatmanız gereken lezzetlerdir. Yöre halkının işlettiği restoranlarda bulabileceğiniz gibi konaklayacağınız Patnos otelleri restoranında sipariş edebilirsiniz. Sağlık açısından bir çok faydası bulunan Beyaz Bal bölgede üretilmektedir. 


Gezilecek Yerler 

Doğu Anadolu Bölgesi'nin vermiş olduğu kendine has atmosferi ve kültürel mirasın etkisi ile gezilecek bir çok egzotik yer bulunmaktadır. Kültürel mirası ve doğasal güzellikleri ile bir çok turist ağırlamaktadır. Patnos otellerinde konaklama yaparak bölgenin en meşhur tarihi yerleri keşfedebilir, gezebilirsiniz. Doğubeyazıt Kalesi, Beyazıt Eski Camii, Nuhun Gemisi, Ahmet Hani Türbesi,  Keşişin Bahçesi başlıca gezilecek tarihi yerlerin başlıcalarıdır.