TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIPamukkale Otelleri
42 Pamukkale Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Pamukkale Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Pamukkale Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Pamukkale Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Pamukkale Otelleri ve en uygun Pamukkale otel fiyatları, Pamukkale hakkında genel bilgiler...

Pamukkale Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
M. Urkay | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-03-2024/10-03-2024
Termal havuzlar sauna hamam spa çok güzel
10
F. TOSUN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-02-2024/26-02-2024
Otel sessiz sakin bir konumda, otelden yürüyerek çarşıya gidilebilir her türlü market vs var. Çalışanlar çok nazik ve ilgililer. Otelin olanakları gayet yeterli ve çok güzel???????? kahvaltı ve yemeklere de bayıldık.
10
Ş. ÖZBEK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 29-03-2024/01-04-2024
gün be gün çeşitli eğlenceler olması
9.0
G. K. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 08-03-2024/10-03-2024
Temizlik harikaydı gönül rahatlığıyla uyuduk
9.3
B. ERGUN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 23-03-2024/25-03-2024
Termal havuz çok güzeldi.
9.0
Ö. . Vural | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 25-03-2024/27-03-2024
Çalışan personellerin güleryüzlü oluşu nedeniyle çok teşekkür ederim. Özellikle kahvaltı servisinde çalışan gençlere sevgilerimi iletiyorum.
8.7
M. Kurt | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 25-02-2024/26-02-2024
Çalışanların iletişimi ve ilgisi otelin ve odaların temizliği
9.0
A. . Anar | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-02-2024/28-02-2024
Fiyat ve performans
9.0
Y. YAZIR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-02-2024/27-02-2024
Personelin güler yüzü
10
A. GENÇ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 15-03-2024/17-03-2024
Açık büfe Doğa Temizlik Kalite

Pamukkale Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Dünya'nın ilgisini doğal oluşumları ile çeken Pamukkale'de konaklayabileceğiniz Pamukkale Otelleri...

Pamukkale otellerini en uygun fiyatlarla sizlere sunan sitemizde, Pamukkale'nin şifalı suları ile sağlık bulabileceğiniz tesislerimizin bilgilerine erişebilirsiniz. Rezervasyonunuzu tamamladıktan sonra bölge hakkında bilmeniz gereken bazı ayrıntıları sizlerle paylaşarak bölgedeki tatillerinizi daha eğlenceli hale getirmeyi amaçladık. Bu bilgiler ışığında tatil sırasında zamanınızı çok daha verimli şekilde değerlendirebilir ve bölgeyi daha yakından tanıma olanağına sahip olabilirsiniz.

Pamukkale, yurdumuzun güneybatısında yer alan Denizli iline bağlı yerleşim alanıdır. Denizli'ye 19 kilometre uzaklıkta bulunan ilçe; termal şifalı suları ve doğal oluşumları ile Unesco Dünya Mirasları listesinde yerini almış, tarihi bir turizm merkezimizdir. Pamukkale, Ege Bölgesi içerisinde, Denizli'nin batı kesiminde yer almaktadır. En yakın yerleşim birimleri; kuzeyinde Hierapolis ve Karahayıt, batısında Sarayköy ile Buldan, güneyinde Tavas, doğusunda Honaz ile Çal yerleşimleri bulunmaktadır. Diğer yerleşim bölgelerine de oldukça rahat bir ulaşım olanağı bulabileceğiniz bölgedeki uygun Pamukkale otel fiyatları sayesinde tatilinizi bütçenizi sarsmadan planlayabilirsiniz.

Nüfusu

2015 nüfus sayımına göre, Denizli'nin en kalabalık ilçesi Pamukkale'nin nüfusu 331.412'dir. Önemli bir turizm merkezi olan Pamukkale, travertenleri, arkeolojik değerleri ve kaplıcaları ile yıl içerisinde birçok turiste ev sahipli yapmaktadır. Turizm faaliyetlerinden ötürü nüfusta bazı dönemlerde artış görülür. Özellikle Pamukkale otellerinde ve diğer konaklama biçimlerinde bulunan turistlerle bölge nüfusunun daha da arttığını görebiliyoruz.

Ulaşım Olanakları

Denizli'nin ilçesi olan Pamukkale'de havalimanı bulunmamakla birlikte en yakın havalimanı 80 kilometre mesafede bulunan Denizli Çardak Havalimanıdır. Otobüs aracılığı ile ulaşım sağlanan havalimanından Türkiye'nin bazı bölgelerine sefer düzenlenmektedir.

Pamukkale merkezde bulunan küçük otogar, toplu taşıma araçlarının uğrak yeridir. Türkiye'nin hemen her yerinden sefer bulabilmek mümkün olan Denizli otogarından Pamukkale'ye ulaşım, minibüs ve dolmuşlarla sağlanmaktadır. Ayrıca Pamukkale otellerine, otogardan minibüslerle geçiş yapabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Pamukkale'de Turizm Müdürlüğü bulunmadığı için en yakın müdürlük binası, 20 kilometre mesafedeki il merkezinde bulunan Denizli Turizm Müdürlüğüdür. Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü binası; 15 Mayıs Mahallesi 554/1 Sokak No:5 adresinde yer almaktadır. Müdürlükten, uygun Pamukkale otel fiyatları ile konaklarken ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi rahatlıkla alabilmeniz mümkündür.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Termal bir cennet olan Pamukkale'de, Ege iklim kuşağında yer almakla beraber, İç Anadoluya özgü karasal iklim de görülmektedir. Kışları bazen çok soğuk ve yağışlı iken, yaz dönemleri sıcak geçmektedir. Bitki örtüsü de iklime bağlı olarak çeşitlilik gösteren bölgenin büyük bölümü ormanlık alandır. Ayrıca tütün, ardıç, pamuk, sedir, tahıl, kızılçam, kestane, pancar, meşe, çınar, üzüm ve çeşitli bitkiler yetişmektedir.

Yeme ve İçme Olanakları

Turizm aktivitelerinin yoğun olarak yaşandığı bölgede, mutfak kültürü çeşitlilik göstermektedir. Türk Mutfağından Dünya Mutfaklarına kadar yemek yiyebileceğiniz mekânlar bulabilirsiniz. Yöresel mutfağa bakıldığında temelini sebze yemekleri oluşturmaktadır. En meşhur yemekleri; patlıcan yemekleri, taratorlu börülce salatası, ovmaç çorbası, filiz salatası, tarhana çorbası, yat geber ekmeği, şipit ve kavurgadır. Yemek yiyebileceğiniz en popüler restoranlar; White House Restoran&Cafe, Kayaş Restoran, Konaksade Restoran, Lamuko's Lokanta, Asian Kitchen&Cafe ve Traverten Pide yanında rezervasyon yaptırarak, Pamukkale otellerinin restoranlarında da yemek yiyebilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Antik kentleri, arkeolojik kalıntıları, bembeyaz travertenleri yanında termal suları ile kucak açan Pamukkale'de, seyahatinizi renklendirecek, eğlenebileceğiniz mekânlar bulunmaktadır. En popüler eğlence mekânları; Pasha Disco, Baron Gece Kulübü, Jazz Rock Bar, Keyif Bar ve The Smoke Bar olmakla birlikte, Pamukkale otellerinin gece kulüpleri ve barları da konuklarına eğlence imkânı sunmaktadır.

Gezilecek Yerler

Pamukkale, Kaplıca Turizmi ile Kültür Turizminin gelişmiş olduğu, geçmişten günümüze dek koruma altına alınmış tarihi unsurlar, doğal varlıkları, şifalı suları ve Pamukkale otelleri ile görülmeye değer bir cennettir. Kampanyalı Pamukkale otel fiyatlarımız ile bölgede konaklarken gezi listenizde yer vermeniz gereken en önemli turistik yerleri şu şekilde sıralayabiliriz; Pamukkale Travertenleri, Pamukkale Doğal Park, Apollon Tapınağı, Hierapolis Antik Kenti, Kleopatra Havuzları, Pamukkale Müzesi, Anadolu Mezarlığı, Leodikeia Antik Kenti, Pamukkale Yolu, Karahayıt ve Kaklık Mağarası.