TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIPalu Otelleri
1 Palu Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Palu Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Palu Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Palu Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Palu Otelleri ve en uygun Palu otel fiyatları, Palu hakkında genel bilgiler...

Palu Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.0
m. a. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-10-2021/11-10-2021
Temiz bir tesis. Personel yaklaşımı süperdi ilgili ve çözüm odaklılardı.
9.7
m. çelebi | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 18-04-2022/19-04-2022
konum olarak iyi personel çok nazik ve güler yüzlü
10
M. ÇELİK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 08-12-2022/10-12-2022
müşteri memnuniyeti güleryüzlü yaklaşım samimi insan ilişkileri
8.0
m. b. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-09-2021/25-09-2021
Kısa konaklama için tercih edilebilecek bir otel. Temiz, uygun ve konum olarak mükemmel.
8.0
a. ç. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-06-2020/12-06-2020
Merkezi konumdan dolayı tercih etmiştik ulaşım imkanları kolay kesinlikle tavsiye ederim merkezde otel arayanlar için
8.0
b. d. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-06-2020/06-06-2020
İş için gelmiştik odalar ve genel alanlar gayet temizdi kahvaltı da yeterli çeşitliliğe sahipti.

Palu Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Gakkoşlar diyarı'nın tarihi ilçesi Palu Otelleri

Doğu Anadolu Bölgesi'nin Yukarı Fırat Bölümü'nde Elazığ sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçe'nin doğusunda Bingöl, kuzeyinde Kovancılar ve Karakoçan, güneyinde Maden, Alacakaya ve Arıcak, batısında Elazığ Merkez ilçesi bulunmaktadır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Elazığ ilimiz birçok kültürel dokuyu barındırmıştır. Palu'nun tarihi kültürüne tanıklık edebileceğiniz ve konaklamalarınızda sitemiz üzerinden gerçekleştirebileceğiniz en uygun Palu otel fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Sayfamız üzerinden bölge kültürü hakkında bilgi alabilir avantajlı Palu otellerini değerlendirebilirsiniz 

Nüfusu

Elazığ'ın Palu ilçesinde hakim olan Karasal iklimi sebebi ile çok fazla göç alamamaktadır. Yapılan son sayımlarda toplam nüfusu 10.414 kişidir. İş amaçlı gelen Palu otellerinde konaklayan misafirlerle birlikte nüfusta dalgalanmalar görülmektedir. 


Ulaşımı  

Elazığ kent merkezinde ulaşım belediye otobüsleri ve özel halk minibüsleri ile sağlanmaktadır. İlçe sınırları içerinde karayollarına ait 106 kilometrelik yol ağı mevcuttur. Elazığ Havalimanı ile Palu otelleri arası 86 km mesafedir. Sitemiz üzerinden yapacağınız en uygun Palu otel fiyatları ile konaklayacağını otellere şehir içi minibüsler ile ulaşabilirsiniz


Turizm Müdürlüğü

Bölgeyi ziyaret etmek isteyen misafirlerimiz için en uygun Palu otel fiyatları ile konaklayan misafirler Elazığ doğal güzellikleri ve Palu'nun tarihi geçmişi ile ilgili tüm detayları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bölgedeki tüm faaliyetler  ve organizasyonlar ile ilgili Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nden bilgi alabilirsiniz.


İklimi ve Bitki Örtüsü 

Coğrafi konumu sebebi ile İlçe arazilerinin büyük bir bölümünün dağlık olması sebebi ile toprağa bağlı tarımcılık ve hayvancılık yapılabilmektedir. Genel anlamda Karasal iklim hakimdir. Yazlar sıcak ve kurak, Kışlar  soğuk ve sert geçer. Bu koşullar sebebi ile sitemiz üzerinden avantajlı Palu otel fiyatlarını değerlendirerek sizin için en uygun olan Palu otelleri için rezervasyon yaptırmanız yararınıza olacaktır. Sebze olarak şeker pancarı yetiştirilmektedir.


Yeme ve İçme Olanakları 

Geleneksel özelliklerini günümüze kadar koruyabilen Elazığ mutfağında aç kalmanız mümkün değildir. Kendine has yemek kültürü ile çok zengin bir mutfağa sahiptir. Kuşluk ve yatsılık olarak adlandırdıkları ara öğünleri bulunur. Geçmişi Oğuzlara kadar dayanan tutmaç, kara kavurma, umaç hala varlığını sürdürebilmiş en leziz yemeklerdir. Cevizli sucuk olmazsa olmazların başında gelir. Mutlaka tatmanız gereken yiyeceklerin başında gelir. Ayrıca Gömbe, Harput çorba, İçli köfte, Sırın, Lobik çorbası, Küncülü köfte, Çedene kahvesi, Dolenger en önemli kültürel yemekler içindedir. Palu'nun yöresel lezzetlerini tadabileceğiniz yöre halkının işlettiği lokanta, restoranlardan hizmet alabileceğiniz gibi sitemiz üzerinden rezervasyon yapabileceğiniz en uygun Palu otel fiyatları ile konaklayacağınız Palu otelleri restoranlarında da bulabilirsiniz.


Gezilecek yerler

Tarihi ve kültürel dokusunu halen koruyabilen ve kültürel yapıtlarını halen koruyabilmiş birçok eser bulunmaktadır. Harput kalesi günümüze kadar ulaşmış yılda binlerce turist ağırlayan önemli eserlerin başındadır. Palu Kalesi, Tarihi Palu Köprüsü, Eski Hamam, Harput Ulu cami, Meryem Ana Kilisesi, Kurşunlu Camii, Urartu Kralı Menaus'a ait taş kitabe önemli eserler olması sebebi ile cazibe merkezi olmuştur. Palu otellerinde konaklayarak tuistik geziler için  gezilebilecek tarihi  yerler başında gelmektedir.