TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIOsmangazi Otelleri
42 Osmangazi Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Osmangazi Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Osmangazi Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Osmangazi Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Osmangazi Otelleri ve en uygun Osmangazi otel fiyatları, Osmangazi hakkında genel bilgiler...

Osmangazi Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

8.0
E. N. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 23-05-2024/24-05-2024
İş gezisi için bir gün konaklama imkanım oldu. Otelin tam önünden otobüs durakları geçmesi çok iyi. Otelin konumu zaten tam meydanda. 5-10 dk yürüyerek metroya ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Yorumlara baktığımda temizlik konusunda bazı sıkıntılı yorumlar görmüştüm. Fakat otel temizliği beklediğimden iyiydi.
7.7
C. YİLDİZALKAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 23-05-2024/24-05-2024
Konum
9.0
O. N. Çelik | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-06-2024/23-06-2024
Konum temizlik
10
B. Kaya | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-04-2024/25-04-2024
Personeller cok iyi
8.0
N. BAĞKİLİÇ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 23-05-2024/24-05-2024
Temiz olması
7.7
Ş. . Topşar | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 25-05-2024/26-05-2024
Personel ilgisi ve Hızlı sorun çözümü
8.3
G. OZYAPICIEL | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-05-2024/20-05-2024
Kahvaltı çeşitleri ve banyo
9.0
K. TEKİN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 07-03-2024/08-03-2024
Temiz di
8.7
M. A. . AKTI | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 18-05-2024/19-05-2024
Kahvaltı otelin konumu
9.3
B. Çil | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 18-05-2024/19-05-2024
Guleryuzlu personel, konum ve kahvalti

Osmangazi Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Sosyal ve kültürel zenginlikleri ile tatillerinizi geçirebileceğiniz Osmangazi Otelleri...

Sitemiz üzerinden tüm özelliklerini karşılaştırabileceğiniz Osmangazi otellerinde yerinizi ayırtmak için online rezervasyon seçeneğini kullanabilir ya da bizlerle irtibata geçebilirsiniz. Bursa bölgesinin en büyük ilçesi olan Osmangazi ile ilgili en önemli detayları, seyahatinizi renklendirmek adına sizler için sunmuş bulunmaktayız.

Osmangazi, Marmara Bölgesinde bulunan ve Bursa'ya bağlı, kentin en gelişmiş ilçesidir. Kültürel ve ekonomik yönden gelişen Osmangazi, 116.520 metrekarelik geniş bir alan üzerinde kurulmuştur ve ilçeye bağlı 112 adet mahalle mevcuttur. Ulaşımı, iklimi ve kültürel merkezlere yakın olan konumu ile çok sayıda ziyaretçi çekmektedir.

Osmangazi, önemli ulaşım yollarını birbirine bağlar. Özellikle İstanbul, İzmir ve Eskişehir yolları ilçe sınırlarından geçmektedir. Bursa kent merkezine 7 km uzaklıkta olan Osmangazi; kuzeyinde yer alan Mudanya'ya 30 km, doğusundaki İnegöl'e ise 45 kilometre mesafededir.

Nüfusu

Osmangazi, Türkiye'nin en kalabalık üçüncü ilçesi olmakla birlikte 2014 yılı verilerine göre toplam nüfusu 813.262'dir. Nüfus yoğunluğu bakımından Bursa'nın en kalabalık bölgesi olan Osmangazi; ekonomik, sosyal ve kültürel alanda gelişmiş olup, bölgede ayrıca çok sayıda konaklama tesisi bulunmaktadır. Sitemizde bu konaklama tesislerine kampanyalı Osmangazi otel fiyatları ile rezervasyon gerçekleştirebilirsiniz.

Havalimanı

Osmangazi, ilçe statüsünde bir yerleşim birimi olduğundan bölgeye en yakın havalimanı 68 kilometre uzaklıktaki Yenişehir Havalimanıdır. Yenişehir ilçe sınırlarında yer alan havalimanından, Osmangazi'ye aktarmalı olarak havalimanı servisleri ve otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Böylelikle rezervasyon gerçekleştirdiğiniz Osmangazi otellerine de rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Otogarı

Osmangazi, önemli şehirleri birbirine bağlayan yolların kesiştiği alanda yer aldığı için, karayolu ulaşımı gelişmiştir. Bursa'nın şehirlerarası otobüs terminali, Osmangazi sınırları içerisindeki Ala Şarköy Mahallesinde yer almaktadır. Osmangazi ilçe merkezine 15 kilometre mesafede olup, yerli ve yabancı yolcuların her semte ulaşımı eksiksiz olarak yapılmaktadır. Ferah alanı ve modern birimleri ile yolcuların ihtiyaçlarına yanıt verilmektedir. Bu bakımdan indirimli Osmangazi otel fiyatları ile konaklayanların en çok tercih ettikleri ulaşım yolu kara yolu ulaşımıdır.

Turizm Danışma Bürosu

Osmangazi bölgesinin turizm faaliyetleri, modern konaklama tesisleri ve eğlence merkezleri ile ilgili her konuda bilgi hizmeti veren Osmangazi Turizm Danışma Bürosu; Ulu Cami Parkı Orhan Gazi Alt Geçidi No:1 adresinde yer almaktadır. Bu adresten Osmangazi hakkında detaylı bilgilere sahip olabileceğiniz gibi Osmangazi otellerinde konaklarken çevrede gezebileceğiniz kültürel zenginlikleri de öğrenme olanağına sahip olabilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Osmangazi'de hâkim olan iklim, Marmara iklimidir. Marmara iklimine bağlı olarak; yazlar sıcak ve nemli geçerken, kış aylarında ılıman iklim özellikleri yaşanmaktadır. Kış dönemleri yağışların yoğun olarak görüldüğü bölgede, Aralık ayında en çok yağış alırken, en az yağış ise Ağustos ayında gerçekleşmektedir. Osmangazi, verimli toprakları ve iklim özellikleri göz önüne alındığında, bitki örtüsü bakımından oldukça zengindir. İlçe topraklarında karaağaç, köknar, kestane, gürgen gibi ağaçların oluşturduğu ormanlık alanlar yanında; tahıl, pamuk, ayçiçeği susam gibi sanayi bitkileri de yetiştirilmektedir. Bu iklim ve bitki örtüsü özelliklerine uygun Osmangazi otel fiyatları da eklendiğinde ilçede turizmin çok hareketli olduğunu görebiliyoruz.

Yeme ve İçme Olanakları

Osmangazi çorbadan hamur işine, et yemeklerinden tatlıya dek zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Bölge mutfağına özel en bilindik yemekler İskender kebap ile İnegöl köftedir. Bunun yanı sıra pideli köfte, Kemalpaşa tatlısı, şipsi çorbası, kestane yemeği, hünkar beğendi, köbete, söble ve kaymaçina gibi pek çok geleneksel yemek çeşidi vardır. Bu yemekleri Osmangazi otelleri restoranlarında deneyebileceğiniz gibi yerel halkın işlettiği restoranlarda da deneyebilirsiniz.

Osmangazi'de, zengin menüleri ile yemek yiyebileceğiniz çok sayıda alternatif bulunmaktadır. Kahvesiyle meşhur Dora Bahçeli Kafe, pideli köfteyi tadabileceğiniz Filibe, inegöl köftesi tercih edenler için Köfteci Yusuf, iskenderi ile meşhur olan İskender Restoran, pek çok et yemeklerini keyifle yiyebileceğiniz Bursa Kebapçısı ve bunun yanında fast food hizmeti veren Mc Donald's, Burger King gibi restoranlarda seçenekler arasındadır.

Popüler Eğlence Mekânları

Oldukça canlı bir gece hayatı sunan Osmangazi'de bar, türkü bar, fasıl hizmeti veren restoran, disko ve gece kulübü gibi eğlenilebilecek çeşitli mekânlar bulunmaktadır. Osmangazi otellerinde konaklarken seyahatinizi monotonluktan kurtaracak en popüler mekânlar; Jazz Club Bar, Arap Şükrü Sokağı, M Pub&Lounge, Veni Vidi Bar, İvory, Nil's Restoran&Bar, Redroom ve Bongo Bar'dır.

Gezilecek Yerler

Kültür varlıkları ile gelişmiş bir belde olan Osmangazi bölgesi; tarihi yapılar, doğal güzellikler, kaplıcalar, konaklama tesisleri ve eğlenceli mekânları yanında, düzenlenen çeşitli fuarlarla ile yıl içerisinde yerli yabancı turist ağırlamaktadır. Osmangazi'nin gezilecek yerleri başlıca; Bursa Orhan Gazi Camisi, Bursa Kent Müzesi, Muradiye Külliyesi, Bursa Kalesi, Şehzade Mustafa Türbesi, Karagöz Müzesi, Balabancık Kalesi, Bursa Sarayı, II. Murat Cami, Bedesten ve Arkeoloji Müzesi'dir. Bu yüzden sitemizden online ve çağrı merkezleri aracılığıyla uygun Osmangazi otel fiyatları üzerinden gerçekleştirdiğiniz tatilleriniz sırasında bu yerleri mutlaka gezmelisiniz.