TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIOrtaca Otelleri
29 Ortaca Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Ortaca Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Ortaca Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Ortaca Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Ortaca Otelleri ve en uygun Ortaca otel fiyatları, Ortaca hakkında genel bilgiler...

Ortaca Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.7
A. a. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 19-06-2022/23-06-2022
perseonel ilgili ve alakalı. yemekleri lezzetliydi. sahile ulaşımı kolay. tekrar geleceğiz
10
M. Ö. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-07-2022/19-07-2022
Yol üzerinde kolay ulaşılabilir bir konumda olduğu için tercih etmiştik. Odalar geniş ve ferahtı ortak kullanım alanları temizdi. Personel ilgili ve güler yüzlüydü.
10
D. Y | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-10-2022/02-10-2022
Temizliği çok iyi konumu muhteşem kahvaltısı doyurucu fiyat perfonmansı iyi güzel bir tesis.
10
Y. K. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 06-06-2022/07-06-2022
İş gezisi için fiyatı uygun diye tercih etmiştim. Kahvaltı çeşitleri yeterliydi. Odalar temiz ve ferahtı.
10
O. YILMAZ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 06-10-2022/09-10-2022
perseonel ilgili ve alakalı. yemekleri lezzetliydi. sahile ulaşımı kolay. tekrar geleceğiz
10
g. görür | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 07-09-2022/09-09-2022
odalar gayet ferah ve kullanıslıydı.
10
m. adar | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-11-2022/06-11-2022
muğla bölgesini gezerken keşfettik burayı. çok sıcak samimi bir işletmeydi. her şey için teşekkür ederiz.
10
K. H | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-09-2022/04-09-2022
Konumu, temizliği, güler yüzlü çalışanları süper çok memnun kaldık tavsiye ederim.
9.7
g. taştan | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-06-2022/13-06-2022
Sahile konumu güzel, personel ilgili ve alaklıydı. memnun kaldık
10
b. b. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-11-2022/06-11-2022
tesisin bulundugu konum ve atmosferi çok güzeldi. tekrar gelmeyi düşünüyoruz mutlaka..

Ortaca Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Ege ve Akdeniz'in kesiştiği noktada yer alan ve ziyaretçilerine farklı ortamda tatil sunan Ortaca Otelleri...

Ege Bölgesinin en çok tercih edilen turistik yerleri arasında olan Muğla ilinin Ortaca ilçesinde yer alan çok sayıda otel ve bu otellerle ilgili en uygun fiyat avantajını bulabileceğiniz sayfamızı inceleyebilirsiniz. Hem Ortaca otelleri hem de Ortaca hakkında detaylı bilgiyi sayfamızdan rahatlıkla bulabilirsiniz.

Muğla ili Ortaca ilçesi, Türkiye turizm gelirleri açısından büyük öneme sahiptir. Ortaca?ya yaz aylarının yaklaşmasıyla çok sayıda yerli ve yabancı turist gelmektedir. Ortaca'nın bu denli ziyaretçi akınına uğramasının nedeni Ortaca'nın tarihi ve doğal güzelliklere sahip olmasıdır.

Muğla ilinin doğu kısmında yer alan Ortaca'nın kuzeyinde Köyceğiz, güneyinde ise Akdeniz yer almaktadır. Ortaca çok öncelerde Köyceğiz ilçesinin bir köyüydü. Ortaca zamanla gelişerek ilçe konumuna yükselmiş ve turist çeken bölgeler arasında yerini almıştır. Siz de bu yükselen turizm bölgesinde uygun Ortaca otel fiyatları ile konaklamak istiyorsanız sitemizden destek alabilirsiniz.

Nüfusu

Muğla ilinin en önemli tarihi ve kültürel özelliklerine sahip olan Ortaca, bünyesinde yer alan turizm merkezleriyle turistlerin sıklıkla uğradıkları yerler arasındadır. Ortaca, yöre halkının desteğiyle gelişmiş ve turizme kazandırılmıştır. Bu da bölgede Ortaca otelleri sayısının sürekli artmasını sağlamıştır.

Önceleri köy konumunda olan Ortaca gelişerek oturan hane halkının da çoğalmasıyla nüfusunu büyütmeye devam etmektedir. En son yapılan Nüfus sayımına göre Ortaca, ortalama 44 bin olarak belirlenmiştir. Ortaca'ya yapılan yatırımlar sayesinde gelişmeye devam etmektedir.

Havalimanı

Ege Denizinin muhteşem görüntüsüne sahip olan Ortaca, ziyarete gelen misafirlerine her türlü olanakları sağlamaya devam etmektedir. Ortaca, ulaşım kolaylığı açısından da oldukça rahat bir konuma sahiptir. Bu bakımdan uygun Ortaca otel fiyatlarımız ile otellerde yer ayırdığınızda rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ortaca'ya hava yolu ile ulaşımı sağlamak isteyen misafirler Muğla ili sınırları içerisinde yer alan Dalaman Havalimanını kullanabilirler. Dalaman Havalimanı ile Ortaca ortalama 11 km mesafede yer almaktadır. Havalimanından Ortaca'ya taksi veya şehir içi araçlarla rahatlıkla ulaşımlarınızı sağlayabilirsiniz.

Otogarı

Ortaca, Muğla ilinin en ucuz tatil beldeleri arasındadır. Bu nedenle Ortaca'ya gelen yerli turistler rahatlıkla ve aileleriyle Ortaca otellerinde konaklayarak güzel bir tatil geçirme imkânı bulabilirler. Genellikle yerli turistleri şehirlerarası otobüslerle ulaşımlarını yaptıkları görülmektedir.

Ortaca'ya Türkiye'nin her noktasından şehirlerarası otobüsler bulmak mümkündür. Ortaca'da yer alan otobüs terminali merkeze 10 dakika mesafede yer almaktadır. Otogardan Ortaca'ya şehir içi araçlarla ulaşımlarınızı sağlayabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Tarihi oluşumuna baktığımızda Ortaca, çok sayıda medeniyeti de bünyesinde barındırmıştır. Muğla ilinin her köşesinde tarihi izleri bulabilmek mümkündür. Bu nedenle Ortaca da payına düşen öneme sahiptir. Bu önem uygun Ortaca otel fiyatları ile her yıl bölgeye daha fazla turistin gelmesi üzerinde etki ediyor.

Ortaca'da yer alan tarihi ve kültürel açıdan öneme sahip çok sayıda eser bulunmaktadır. Ortaca'ya yapacağınız ziyaretlerde tarihi yerler hakkında en detaylı bilgiyi alabileceğiniz turizm müdürlükleri yer almaktadır. Ortaca merkezinde yer alan turizm danışma ofisleri yerli ve yabancı turistlere hem rehberlik ve bilgi hizmeti vermektedir.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Akdeniz ve Ege Bölgesinin orta noktasında yer alan Ortaca, iklim şartları açısından her iki bölgenin de özelliklerine sahiptir. Ortaca, hava şartları olarak oldukça temiz ve az miktarda nem oranına sahip olmasından dolayı yaz aylarında Ortaca otelleri sıklıkla tercih edilen turistik yerler arasındadır.

Ortaca, Muğla ilinin en önemli turizm merkezleri arasında olan Fethiye ve Marmaris ilçelerinin tam orta konumunda yer almaktadır. Bu nedenle Ortaca, adından da anlaşıldığı gibi önemli turizm merkezlerinin kesiştiği noktadadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Ege Bölgesi, yemek kültürü açısından dünyaya adını duyurmuş önemli yiyeceklere ev sahipliği yapmıştır. Ortaca, bölge topraklarının elverişli bir yapıya sahip olmasından dolayı yöre halkı yiyeceklerini kendi yetiştirdikleri ürünlerden sağlamaktadır. Bu etkiyi kampanyalı Ortaca otel fiyatları ile konakladığınız otellerin restoranlarında da görebilirsiniz.

Ortaca'da genellikle yeşilliklerin bolca yetiştirildiği ürünler ve doğal yapılan yiyecekler yer almaktadır. Genellikle Ortaca'da yöre halkı küçük pazarlar kurarak bölgeye gelen turistlere kendi yaptıkları ve yetiştirdikleri ürünleri satmaktadır. Başlıca Ortaca'daki yiyecekler arasında, Mantarlı Börülceli Alaca pilavı, Ciğer kavurma, Ebegümeci kavurması, Turp otu haşlaması, Çintar kavurma Ortaca?da yer alan başlıca kültürel lezzetler arasındadır.

Popüler Eğlence Mekânları

Tarihi ve doğal güzellikleri içerisinde yer alan Ortaca, kültürel özellikleriyle dikkat çekmektedir. Ortaca bölgesi yıl içerisinde yerli veya yabancı misafir ağırlamaktadır. Bu nedenle her geçen gün gelişerek farklı aktivitelere de ev sahipliği yapmaktadır. Bu da Ortaca otellerinde konaklarken yapabileceğiniz pek çok aktivitenin düzenlenmesine olanak sağlamaktadır.

Ortaca, eğlence anlamında fazla olanaklara sahip değildir. Genellikle Ortaca'ya ziyarete gelen misafirler otellerin sunduğu etkinliklere katılarak tatillerini huzurlu bir ortamda geçirebilirler. Ortaca'ya gelen misafirler bölge yakınındaki turistik bölgelere de giderek bar veya gece kulüplerinde yapılan eğlencelere katılabilirler.

Gezilecek Yerler

Tarihi ve doğal görüntüsünü muhafaza eden Ortaca, kültürel özelliklerini de ziyarete gelen misafirlere sunmaktadır. Ortaca'da yer alan turist çekim merkezlerinde tatilinize farklı bir boyut katabilirsiniz. Ortaca'da yaşayan köy halkının tarihi evleri ve ortamlarını görerek yöre halkı hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ortaca plajlarıyla ünlü bir turizm merkezimizdir. Ortaca otellerinde konaklarken Karia yolu, Dalyan gölü, İztuzu plajı, Kaunos antik kenti, Kral kaya mezarları bölgede mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer alıyor.