TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISINiğde Merkez Otelleri
5 Niğde Merkez Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Niğde Merkez Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Niğde Merkez Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Niğde Merkez Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Niğde Merkez Otelleri ve en uygun Niğde Merkez otel fiyatları, Niğde Merkez hakkında genel bilgiler...

Niğde Merkez Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.7
M. A. KILIÇ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 11-01-2021/12-01-2021
Temız ve güzeldi
9.0
T. KARLI | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 30-11-2020/01-12-2020
Şehir merkezinde olması güzel konum olarak iyi personel temizlik hizmet iyiydi.
8.7
Emine | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-03-2021/11-03-2021
Oda sıcaklığı. Herşey gayet iyiydi
7.0
Y. ALTINBAŞ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 06-10-2020/07-10-2020
Niğde Ramada otelde bir akşam konaklama yaptım. Genel özelliklerinden memnun kaldım. Ayrıca personel ilgisi memnun edici düzeydedir. Teşekkürler.
10
B. KONAC | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 29-12-2020/30-12-2020
Herşey çok güzeldi personel ilgili ve saygılıydı tşk ederim
9.3
M. BAŞTAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-10-2020/18-10-2020
Personelin ilgi alakası ve her şeyi böyle güzel detaylıca anlatması, sıcaklıkları ve sempatik olmaları güzeldi. Güler yüzlü olmaları çok güzel ve ince ayrıntıydı. Her şey için teşekkürler.
9.0
F. temel | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 08-02-2021/11-02-2021
Temizlik ve güler yüz memnun kaldık
9.7
A. PARIL | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 21-10-2020/22-10-2020
Samimi personel, temizlik ve harika bir kahvaltı. Bir otelden ne bekliyorsanız hepsi mevcut. Şehrin en iyi oteli.
10
A. ŞAHİN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 27-02-2021/28-02-2021
Her şey mükemmeldi. Herkese tavsiye edeceğim.
8.3
B. KARAGEDİK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-03-2021/05-03-2021
İlgi alaka herşey harikaydı

Niğde Merkez Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Anadolu'nun güzide şehri Niğde'de konaklayabileceğiniz Niğde merkez otelleri...

10 bin yıllık tarihinde; doğal güzellikleri, kültürel değerleri, termal kaynaklarını barındıran Niğde, ülkemizin önemli cazibe merkezlerinden biri haline gelmiştir. Eski isminin Nahita yada Nakite olduğu öne sürülen Niğde, yazılı tarih döneminde; Hititler, Romalılar, Bizans İmparatorluğu, Frigyalılar, Persliler ve Anadolu Selçuklu Devleti'ne ev sahipliği yapmış olup 1470 yılında Osmanlı hakimiyetine girmiştir. Niğde'nin tarihi geçmişine tanıklık edeceğiniz konaklamalarınızı planlamanıza yardımcı olacak sayfamız üzerinden Niğde merkez otel tavsiyelerimizi inceleyebilirsiniz.

Turizm açısından önemli bir yere sahip olan Niğde, termal kaynakları ve tarihi kalıntıları ile dikkat çekmektedir. Yılın her dönemi yerli ve yabancı bir çok turisti ağırlayan şehir, Roma döneminden kalan önemli tarihi eserlerden Roma havuzu ve havuzun suyunu eski kent merkezine taşıyan kemerleri ile ilgi odağı olmaktadır.

Niğde'nin tarihi ve kültürel değerlerini keşfedebileceğiniz sayfamız üzerinden en iyi Niğde merkez otellerini inceleyebilirsiniz.

Nüfusu

Niğde'nin toplam nüfusu, 352.727 kişiden oluşmaktadır. Niğde merkez nüfusu ise 141.010 kişiden oluşmaktadır. İlin ekonomisinde; tarım, turizm ve  kimya sanayileri önemli bir yere sahiptir. Bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetme imkanı sunan Niğde merkez otelleri ile ilin turistik değeri de her geçen gün yükselmektedir.

Havalimanı

Niğde merkez otellerinde geçireceğiniz konaklamalarınızda, havayolu ile ulaşımı tercih etmeniz durumunda, Niğde'ye en yakın havaalanı olan Nevşehir Kapadokya Havaalanı'nı değerlendirebilirsiniz. Nevşehir Kapadokya Havaalanı Niğde'ye 124 Km mesafede yer almaktadır.

Otogarı

Niğde merkez otellerinde geçireceğiniz konaklamalarınızda, hava yoluna alternatif olarak kara yolu ile ulaşımı tercih etmeniz durumunda Niğde Şehirlerarası Otobüs Terminali'ni değerlendirebilirsiniz. Niğde Şehirlerarası Otobüs Terminali, Şahinali mahallesinde yer almakta olup, Niğde merkeze 4 Km mesafede yer almaktadır.

Turizm Müdürlüğü

Niğde, başta tarih turizmi olmak üzere; termal kaplıca turizmi, av turizmi, dağcılık, yayla turizmi açısından gelişmiş turistik alt yapıya sahiptir. Bölgeye gerçekleştireceğiniz seyahatlerinizde; doğayı, tarihi kültürü ve sıra dışı alanlarda turizm faaliyetlerinde bulunmayı tercih etmeniz durumunda, sayfamız üzerinden Niğde merkez otelleri ve fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Niğde'nin tarihi dokusu ile ilgili, Niğde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne bağlı turizm bürolarından bilgi edinebilirsiniz.

İklim ve Doğal Bitki Örtüsü

Orta Anadolu'nun tipik kara ikliminin hakim olduğu Niğde, yaz aylarında sıcak ve kurak, kış aylarında ise soğuk ve kar yağışlıdır. Nisan, Mayıs ve Haziran ayları yağışlı geçen şehirde en yüksek sıcaklık ortalaması 37 derecedir.

Tarımın önemli bir yere sahip olduğu Niğde'nin bereketli topraklarında; patates, elma ve şeker pancarı yetişmektedir. Yağışların az olması nedeniyle alanı az olan şehirde, ormanlar, Hasan ve Melendiz dağlarının yüksek yamaçlarında bulunmaktadır.

Yeme İçme Olanakları

Anadolu'nun güzide illerinden olan Niğde, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra zengin mutfağı ile de dikkat çekmektedir. Niğde merkez otellerinde geçireceğiniz konaklamalarda; Niğde tava, ayva boranisi, söğürtme, etli bamya, pirinçli elma dolması, kaymak tatlısı, beyaz kireç reçeli, Niğde gazozu, cevizli erişte, halveter tatlısı gibi yöresel lezzetleri keşfedebilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekanları

Anadolu'nun mistik şehirlerinden olan Niğde'nin, tarihi dokusu eğlence faaliyetlerinde de etkisini göstermektedir. Niğde merkez otellerinde geçireceğiniz konaklamalarınızda, bölgede yer alan mekanlarda düzenlenen canlı müzikli eğlence programlarına katılabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Zengin tarihi dokusu ile dikkat çeken Niğde'de; Gümüşler Manastırı, Saat Kulesi, Alaaddin Camii, Sungur Bey Camii ve Türbesi, Şah Mescidi, Hanım Camii, Ak Medrese, Hüdavend Hatun Kümbeti, Gündoğdu Türbesi, Paşa Camii, Sungurbey Kütüphanesi, Dışarı Camii, Niğde Etnografya ve Arkeoloji Müzesi gibi tarihi miraslar görülmeye değerdir.