TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISINevşehir Otelleri
43 Nevşehir Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Nevşehir Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Nevşehir Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Nevşehir Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Olmazsa Olmazlar

En iyi Nevşehir Otelleri ve en uygun Nevşehir otel fiyatları, Nevşehir hakkında genel bilgiler...

Nevşehir Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.3
A. ASLAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-11-2020/20-11-2020
Otelinizde ailemle kısa süreli konaklama yaptık. Yemekler ve havuzlar iyiydi. Aqua park bu büyüklükte hiçbir otelde yok. Özellikle çocuklar çok eğlendi.
7.7
M. YILDIZ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 19-11-2020/20-11-2020
Sanitas otelde bir gece konaklama yaptım. Yemeklerin lezzeti ve çeşitliliği süperdi. Personel ilgili ve güler yüzlü. Tekrar görüşmek üzere.
7.0
C. ÖZGÜVEN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 20-11-2020/22-11-2020
Kozaklıdaki Roza Resort otelde eşimle birlikte konaklama yaptık. Otelinizin konumu ve ulaşım kolaylığı açısından beğendim. Havuzları temiz ve sıcaklığı gayet iyiydi. Uygun fiyatlı bir otel. Teşekkürler.
7.0
S. ÇELİK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 21-11-2020/23-11-2020
Dadak termal otelinizde ailemle birlikte 2 gece konaklama yaptık. Otelinizin termal imkanları ve spa masaj bölümleri çok güzeldi. Spa masaj bölümünde çalışan personele teşekkürler.
7.3
M. S. AKGÜN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 18-11-2020/20-11-2020
Havuzlar temiz ve güzeldi. Otelinizi termal havuzları için tercih etmiştik ve memnun kaldık. O bölgedeki diğer otellerde de kaldım ama sizin otel gayet bakımlı ve temiz.
8.0
V. EFE | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 21-11-2020/22-11-2020
Otelin yemekleri, çeşitlilik ve lezzet güzeldi. Termal havuzların sıcak ve temiz olması hoşumuza gitti. Gerçekten de güzel bir otel. Tekrar görüşmek üzere.
8.0
Y. alici | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 21-11-2020/22-11-2020
Termal havuzlar oldukça sıcak ve güzeldi. Personel ilgili ve güler yüzlü. Tavsiye üzerine otelinize geldik ve memnun kaldık. Açıkçası güzel bir tatil geçirdik teşekkür ederiz.
8.0
İ. DEMİRAYAK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-10-2020/27-10-2020
Sanitas termal otelinizde daha önce de konaklama yapmıştım. Bu ikinci gelişimiz. Genel otel kalitesi ve hizmetleriniz güzel. Hiç bir farklılık yok. Ailemle güzel bir tatil geçirdik.
9.0
C. YILDIZALKAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 19-09-2020/22-09-2020
Divaisib Termal otelinizde ailemle birlikte bir gece konaklama yaptık. Covid tedbirleri tam anlamıyla uygulanıyordu. Oda servis hizmetiniz hızlı ve kusursuzdu. Teşekkürler.
10
S. K. 4 | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 20-11-2020/22-11-2020
Güler yüzlü hizmet, temiz oda ve uygun fiyat. İki gece ailemizle beraber şifalı suyun keyfini çıkardık. Otelinizden çok memnun kaldık. Herşey için teşekkür ederiz, sizlere birçok misafir göndereceğiz.

Nevşehir Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Kapadokya Yöresi ve tarihi dokusuyla Nevşehir Otelleri...

Nevşehir'in en seçkin otellerine, erken rezervasyon fırsatlarından faydalanarak, en uygun Nevşehir otel fiyatları ile sitemiz üzerinden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Tarih ile iç içe görsel şölen sunan beldeyi gezi listenize dâhil ettiğinizde, sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz bilgileri derlemeye çalıştık.

Nevşehir, Kapadokya beldesi ile gerek ulusal gerekse uluslararası alanda popüler olan bir turizm merkezidir. Yurt içi ve yurtdışından yılın her mevsimi çok sayıda konuğu kendine çekici özelliği bulunan Nevşehir, İç Anadolu Bölgesi'nde yer almaktadır.

Nevşehir, kuzeyinden Kırşehir, güney kısmından Niğde, batı kısmından Aksaray, doğusundan Kayseri, kuzeydoğusundan Yozgat ile komşu olup, şehre en yakın il 110 km mesafe ile Aksaray'dır. Bu özellikleri ile toplu ulaşıma da yakın olan Nevşehir, özellikle termalleri ile Nevşehir otellerinin her mevsim dolup taştığını görebiliyoruz.

Nüfusu

Son yapılan sayımlardan yola çıkılarak Nevşehir'in nüfusu; 286.767 kişidir. Yerli ve yabancı turistlerin etkisi ile nüfusu, dönem dönem değişiklik göstermektedir. Yılın her mevsiminde bölgede bulunan kaplıcaların da etkisi ile Nevşehir otellerinde konaklayan yerli ve yabancı turistler de eklendiği zaman nüfusun daha da arttığını görebiliyoruz.

Ulaşım Olanakları

Dünya çapında önem arz eden önemli turizm merkezlerimizden Kapadokya'ya olan yoğun talep üzerine 1998 yılında Kapadokya Havalimanı faaliyete geçmiştir. Havalimanı, Gülşehir ilçe sınırlarında yer alan Tuzköy'de bulunmaktadır. Gülşehir ilçesine 11 kilometre mesafede olan havalimanı, Nevşehir merkeze 30 kilometre, Kapadokya Yöresine ise 35 kilometre uzaklıktadır.

Konya, Kayseri ve Ankara'yı birbirine bağlayan alanda yer alan Nevşehir, turizm merkezi olduğu için transit geçiş noktasındadır. Nevşehir Otogarı; Emek Mah. Necip Fazıl Kısakürek Bulvarı Merkez Nevşehir'de yer almakta olup, şehir merkezine sadece 1 kilometre mesafededir. Bu özellikleri ile Nevşehir'de uygun Nevşehir otel fiyatları ile rezervasyon yaptırdığınız otellerinize rahatlıkla ulaşma imkânı bulabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Nevşehir Turizm Müdürlüğü binası; Yeni Kayseri Caddesi, Atatürk Bulvarı üzerinde No:15 adresinde bulunmaktadır. Bina içerisinde bulunan yetkililer sayesinde Nevşehir tarihi ve kültürü hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Ayrıca Nevşehir otellerinde konaklarken gerçekleştireceğiniz geziler için rehber talebinde de bulunabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Nevşehir ilimizde, İç Anadolu Bölgesi'nde hâkim olan Karasal İklim etkileri görülür. Kış dönemi soğuk hava etkisi süren ilde, yaz dönemi ise sıcak ve kurak geçer. Hava şartlarına bağlı olarak ilin bitki örtüsü zengin olmamakla birlikte, bazı bölgelerde servi, ardıç, akağaç ve kavak ağaçlarıyla kekik, püren, sığırkuyruğu ve çayır otlarına rastlanır. Bu özelliklerine kampanyalı Nevşehir otel fiyatları da eklendiğinde dinlendirici ve huzurlu bir tatil için tercihinizi Nevşehir'den yana kullanmanın doğru bir seçim olduğunu görebilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanaklar

Nevşehir mutfağında özellikle yöresel yemekler ağırlıklı olarak yer almaktadır. Kapodakya yöresi şarapları ile ön plana çıkarken, ilin en bilinen yemek türleri: Nohutlu Yahni, Ağpakla, Kayısı Dolması, Gendirme, Ayva Dolması ve Dolaz'dır. Bu lezzetleri konakladığınız Nevşehir otellerinin restoranlarında bulma imkânına sahip olabileceğiniz gibi çevrede bulunan kafe ve restoranları da değerlendirebilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Nevşehir; balon turları, açık hava müzesi gezintileri, festivalleri ve otantik havası ile ziyaretçileri cezbeden, mağaralar içerisinde yapılmış müzikli eğlence mekânları ile dikkat çeken bir ilimizdir. Uygun Nevşehir otel fiyatları ile konakladığınız otellerinizin eğlence tesislerinde dinlenme olanağı bulabileceğiniz gibi yörede bulunan popüler mekânlarda da eğlenebilirsiniz. Yörenin en popüler eğlence mekânları; Türk Gecelerinin düzenlendiği Uranos Restoran, Red Red Wine, Angel Cafe Bistro Bar, Red Rock Cave Bar, Abarı Disco ve Harem Bar olarak bilinmektedir.

Gezilecek Yerler

Dünya'nın sekizinci harikası olarak bilinen Nevşehir'e bağlı Kapadokya Yöresi her yıl yerli ve yabancı misafirlerin uğrak noktasıdır. Nevşehir otellerinde konaklarken gezi programınıza dâhil etmeniz gereken yerler; Peri Bacaları, Ihlara Vadisi, Uçhisar Kalesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Aziz Basil Şapeli, Çarıklı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Hacı Bektaş-i Veli Müzesi ve Türbesi, Nevşehir Müzesi ve eşsiz Nevşehir manzarasını izleyebileceğiniz Temenni Tepesi'dir.