Narlıkuyu Otelleri & Narlıkuyu Otel Fiyatları Toplam 1 Otel Bulundu

Harita
Calamie Hotel & Beach Club
Calamie Hotel & Beach Club
Calamie Hotel & Beach Club
Calamie Hotel & Beach Club
Calamie Hotel & Beach Club

Narlıkuyu Otelleri & Narlıkuyu Otel Fiyatları

Sessiz sakin bir tatil için ihtiyacınız olan her şeyi sunan ve Akdeniz kıyılarında bulunan Narlıkuyu Otelleri...

Sahilinde bulunan balık lokantalarıyla ünlenmiş olan Narlıkuyu'da eşsiz güzellikteki koyları bir arada bulma olanağına sahip olabilirsiniz. Yaz aylarında denize girmenin ayrı bir tadı olduğunu görebileceğiniz Narlıkuyu'da bulunan otellerde konaklarken serin sularla karşılaşabilirsiniz. Narlıkuyu otelleri konaklamalarınızda denize girdiğinizde ilk yarım metrenin çok soğuk bir su olduğunu görebilirsiniz. Bu da sıcak yaz aylarında serinlemenize olanak sağlayacaktır.

Cennet Çöküğü adı verilen yeraltı deresinden gelen soğuk su sayesinde diğer Akdeniz kıyılarında bulunan sıcak suyu burada bulamazsınız. Bu da sıcak yaz günlerinde daha keyifli bir tatil geçirmeniz bakımından yararınıza olacaktır. Pırıl pırıl denizi ve muhteşem doğası ile burada gerçekleştireceğiniz tatilleriniz için sitemizdeki indirimli Narlıkuyu otel fiyatlarından faydalanabilirsiniz.

Nüfus

Turistik bir koy olarak karşımıza çıkan Narlıkuyu ve çevresinde yerel nüfusun ortalama 2900 olduğu görülmektedir. Kırsal nüfus bölgede yoğun olsa da Narlıkuyu'ya yakın çevrede bulunan ve nüfusun yoğun olduğu bir yer bulmak mümkün değildir. Narlıkuyu otellerinde konaklayıp bölgede tatil yapan kişilerle birlikte bölge nüfusunda da artış görülmektedir.

Ulaşım Olanakları

Mersin Silifke'ye bağlı olan Narlıkuyu, Mersin'in 65 km güneybatısında bulunmaktadır. Silifke'ye 20 km uzaklıkta bulunan Narlıkuyu kolay ulaşım olanakları sebebi ile Mersin ve ilçelerinde olduğu gibi çevre illerdeki kişilerin de tercih ettikleri tatil yerleşimleri arasında bulunmaktadır. İndirimli Narlıkuyu otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere ulaşabilmek için Adana Havalimanını kullanabilmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca şehirlerarası otobüs yolculukları ile karayolunu kullanarak bölgeye ulaşmanız da mümkün olacaktır.

Turizm Danışma

Silifke'ye bağlı olan Narlıkuyu'daki konaklamalarınız sırasında bölge tarihi ve kültürü ile ilgili olarak edinmek istediğiniz bilgileri Silifke merkezde bulunan turizm danışma ofislerinden edinebilirsiniz. Narlıkuyu otelleri konaklamalarınız sırasında bölgeyi daha iyi tanıyabilmek için turizm danışma bürolarının vermiş olduğu rehberlik hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Tipik Akdeniz iklim özelliklerinin görüldüğü Narlıkuyu!da indirimli Narlıkuyu otel fiyatları ile gerçekleştireceğiniz konaklamalarınız sırasında tertemiz doğanın ve oksijen dolu havanın keyfini rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Yazları sıcak ve kurak geçen Narlıkuyu'da kış aylarının yağmurlu ve ılık geçtiğini görebilmek mümkündür. Bu da bölgede yaz aylarında daha fazla turistin bulunmasına olanak sağlamaktadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Balık restoranları ile ünlü olan Narlıkuyu'da Lagos Izgara, Kalamar Izgara, Çipura Izgara ve kahvaltı keyfi bambaşka bir tada sahiptir. Kahvaltı keyfine doyamayacağınız bölgede Narlıkuyu otellerinden çıkıp bölgedeki kahvaltı salonlarını mutlaka değerlendirmelisiniz. Özellikle de Botanik Kahvaltı Salonu ve kahvaltı Cenneti Kafeterya gibi kahvaltı salonlarını mutlaka denemelisiniz. Akşam balık keyfi için ise Lagos Restoran'ı tercih edebilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Mersin'in en mühim turizm kaynaklarına sahip olan bölgesi Silifke'ye bağlı olan Narlıkuyu'da eğlenmeniz için pek çok imkân bulunmaktadır. Balık restoranlarında akşamları rakı-balık keyif yaşayabileceğiniz bölgede indirimli Narlıkuyu otel fiyatları ile konakladığınız otellerin eğlence tesislerinden de faydalanma olanağı bulabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Narlıkuyu'da tatil yapmak istediğiniz zaman özellikle 2 km'lik asfalt bir yolla ulaşım sağlayabileceğiniz Cennet-Cehennem Obruklarını mutlaka görmelisiniz. Ayrıca Cennet Obruğunun dibinde bulunan St Paul Kilisesi'ni ve Cennet Cehennem'in hemen yanı başında bulunan Astım-Dilek mağarasını da mutlaka görmelisiniz. Ek olarak Narlıkuyu otellerinde gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında Narlıkuyu merkezinde bulunan ve Üç Güzeller mozaiğinin bulunduğu Mozaik Müzesini, Akkum Plajını ve Akyar Koyunu da mutlaka görmelisiniz.