TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIMustafapaşa Otelleri
0 Mustafapaşa Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Mustafapaşa Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Mustafapaşa Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Mustafapaşa Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Mustafapaşa Otelleri ve en uygun Mustafapaşa otel fiyatları, Mustafapaşa hakkında genel bilgiler...

Mustafapaşa Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.0
M. b. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-07-2022/25-07-2022
Odalar genişti ve manzarası güzeldi konum açısından bir çok yere yakın personellerde ilgiliydi jakuzileri gayet güzeldi memnun bir şekilde ayrıldık
9.0
c. e. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 19-08-2022/22-08-2022
çok sakin ve uygun bir konaklamaydı. güler yüzlü personellerin ilgisi için tekrar teşekkürler
9.7
A. Ç. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-11-2022/18-11-2022
Nevşehir gezisi için geldiğimiz otelden çok memnun kaldık. Personeller bizimle çok iyi ilgilendiler. Odalar çok temiz ve ferahtı, herkese tavsiye edebileceğim harika bir otel.
9.7
E. Alper | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 14-12-2022/18-12-2022
Çok memnun kaldığımız bir otel oldu, kahvaltısı çok lezzetliydi, odaları çok temiz ve çok rahat, personelleri bizimle çok iyi ilgilendiler. Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim

Mustafapaşa Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Nevşehir'in en eski yerleşim yerlerinden olan Mustafapaşa Otelleri sizleri ağırlamaya hazır beklemektedir...

Mustafapaşa eski adıyla Sinasos Nevşehir Ürgüp'e bağlı kasaba. Mustafapaşa Kapadokya'nın önemli turizm merkezlerinden biridir. Mustafapaşa Ürgüp'e 5 km uzaklıktadır. Mustafapaşa gezileriniz ve konaklamalarınız için daha ayrıntılı bilgilere erişiminiz için, sizler için oluşturduğumuz web sayfamızdan her türlü Mustafapaşa bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mustafapaşa otelleri konaklamalarınızda mutlaka önceden erken rezervasyon fırsatlarından yararlanın.


Nüfusu

Mustafapaşa nüfus yoğunluğu açısından ilk sıralarda yer almaktadır. Mustafapaşa nüfus artış hızı her sene değişkenlik göstermektedir. Mustafapaşa nüfus artış hızı bir sene artarken bir sene düşüş gösterebilir. Mustafapaşa son yapılan nüfus sayımlarına göre Mustafapaşa nüfusu 1,550 olarak tespit edilmiştir. Buna uygun Mustafapaşa otel fiyatları ile bölgede konaklayanlar da eklendiğinde dönemsel nüfus değişiklikleri yaşandığını görebilmek de mümkündür.

Havalimanı

Mustafapaşa otellerine ulaşımlarda havayolu ulaşımı sıklıkla kullanılmaktadır. Mustafapaşa, bulunduğu konum itibariyle birçok şehrin kesiştiği konumda yer alır. Havayolu ulaşımını tercih eden misafirler, Nevşehir Kapadokya havalimanını kullanabilirler. Nevşehir'de yer alan havalimanından Mustafapaşa bölgesi 54 km uzaklıkta bulunmaktadır. Havalimanından bölgeye belirli saat aralığında ulaşım araçları bulmak mümkündür. Mustafapaşa otelleri de bu ulaşım araçlarıyla gidebileceğiniz yerler arasındadır. Bu oteller ziyaretçilerini Kapadokya'nın farklı doğası ve atmosferiyle ağırlamaya devam etmektedir.

Otogarı

Mustafapaşa ulaşımlarınızda karayolunu da tercih edebilirsiniz. Mustafapaşa karayolu tercihleriniz de bir sıkıntı yaşamayacaksınız. Mustafapaşa'a 6 km uzaklıkta olan Avanos otogarı sizin için ulaşımınızı kolaylıkla tamamlamanızda size alternatif olacaktır. Uygun Mustafapaşa otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinize ulaşımlarınızda otogardan birçok servis aracı ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Mustafapaşa Kapadokya merkez arası bulunan mesafe sadece 13 km'dir.

Turizm Müdürlüğü

Peribacaları diyarı Kapadokya'da eski mi eski, şirin mi şirin sessiz, sakin bir kasabadır Ürgüp Mustafapaşa. Günümüzde ise bu çok kültürlülükten kalma eserler, kiliseler, camiler ve peri bacaları tüm ihtişamıyla doğaseverleri ağırlıyor. Mustafapaşa otelleri de, yine Kapadoya'nın diğer beldelerinde de görüldüğü gibi kaya otellerden oluşuyor. Kimi oteller ise eski Rum evlerinin restore edilmesi ile hizmete sunulmuş. Uygun Mustafapaşa otel fiyatları ile bölgede konaklarken, hemen yakınınızda bulunan şarap evlerinden hediyelik şaraplar alabilir, tarihi çarşılarında gezebilirsiniz. Günümüzde her ne kadar Rum vatandaşlara rastlamak pek mümkün olmasa da Rumlardan kalan tarihi eserlere göz atabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Mustafapaşa'da karasal iklim görülmektedir ve doğal bitki örtüsü bozkırdır. Yazlar sıcak ve kurak geçerken Mustafapaşa'da kışlar sert ve soğuk geçmektedir. Mustafapaşa otelleri konaklamalarınızda hangi mevsimi görmek istiyorsanız, o mevsimde Mustafapaşa'ya gidip o mevsimi görebilirsiniz. Mustafapaşa'da tam anlamıyla dört mevsimi yaşabilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

Mustafapaşa damak tadınıza uygun bir çok restoran hizmet vermektedir. Izgara tatlarının hiç tatmadığınız lezzetleri Mustafapaşa'da tadabilirsiniz. Yöresel lezzetlerde de hizmet verdiği görülen Mustafapaşa'da tattığınız lezzetleri unutamayacaksınız. Mustafapaşa'dan ayrılırken belki kilo bile almış olarak ayrılmış olabilirsiniz. Mustafapaşa otelleri konaklamalarınız midenizi şenlendiricek.

Popüler Eğlence Mekanları

Mustafapaşa, gelen misafiri en iyi şekilde ağırlamak için elinden gelen hizmeti vermektedir. Farklı eğlence mekanlarının bulunduğu Mustafapaşa'da samimi ve sıcak bulunan club ve publar hizmet vermektedir. Uygun Mustafapaşa otel fiyatları ile gerçekleştireceğiniz konaklamalarınızda akşamlarınızı farklılaştırabilirsiniz. Mustafapaşa ve çevresindeki otellerde konaklama yapmanızı ve bu eğlence aktivitelerini görmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Gezilecek Yerler

Mustafapaşa bir zamanlar henüz köy olduğu yıllarda Rumlarla Türklerin bir arada yaşadığı bu kasabada kilisenin çan sesleri ve cami minaresinden yükselen ezan sesleri birbirine karışmıştır. Mustafapaşa'da on yıla yakın bir süredir, yakın tarihimizin önemli konularından biri olan ve çeşitli yayınlarda "Göç", "Büyük Göç", "Mübadele" veya "Nüfus Mübadelesi" olarak adlandırılan olay sıklıkla dile getirilmekte, bilimsel çalışmalara konu oluşturmaktadır.

Önceki adı Sinasos olan Mustafapaşa, Kapadokya Bölgesi'nin en güzel köylerinden birisidir. Son yüzyılın Kapadokya'daki ve İstanbul'un zengin iş adamları, tüccarları burada çok ihtişamlı konaklar yapmışlardır. Bu köydeki tüm konaklar blok taş şeklinde tüf taştan yapılmıştır. Tüm evlerde muhteşem duvar resimleri ve rölyef çalışmaları görülür. Köyde Rumlar ikamet etmiş ve arkalarında paha biçilmez kiliseler bırakmışlardır. Siz de Mustafapaşa otelleri konaklamalarınız sırasında bu yapıları yakından görme olanağına sahip olabilirsiniz.