TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISI



Muş Otelleri
4 Muş Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Muş Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Muş Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Muş Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Muş Otelleri ve en uygun Muş otel fiyatları, Muş hakkında genel bilgiler...

Muş Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

7.3
| Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 27-08-2020/28-08-2020
Fiyat gayet başarılıydı. İyi ki erken rezervasyon döneminde aldım. Mutlaka konaklama yapmak için tercih edeceğim tesisler arasında.
10
N. Ş. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 27-08-2020/29-08-2020
Konum olarak güzel odalar ferah ve temizdi genel olarak memnun kaldık.
9.0
e. elit | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 13-06-2022/15-06-2022
herşey çok güzeldi.personel çok ilgili tavsiye ediyorum.
9.3
S. Ateş | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 21-08-2020/22-08-2020
Eşimle beraber yol üzerinde 1 gece konaklamak için tercih etmiştik Fiyatına göre harika bir otel. Özellikle merkeze çok yakın olması gezmek için büyük bir kolaylık sağladı. Bütün personel çok güler yüzlüydü. Sabah kahvaltısı çeşit bol yeterliydi. Aileniz ile konaklayabileceğiniz temiz ve güvenilir bir otel. Özellikle aldıkları önlemler ve temizliğe ve hijyene bu kadar dikkat etmeleri ise tedbirlere ne kadar dikkat ettiklerini gösteriyordu.
10
R. Demirel | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 05-01-2022/07-01-2022
Otel temizdi, çalışanlar çok ilgili. Memnun kaldık
10
Y. Polat | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 05-02-2022/07-02-2022
otel merkezde yer alıyor, odalar temizdi. İş seyahati için bulundum yolum düşerse tekrardan tercih ederim.
10
B. K. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-09-2020/18-09-2020
Temiz bir tesisti. Personelleri ilgiliydi. Konum olarak memnun kaldım
10
E. Y. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 07-08-2020/09-08-2020
Otel çalışanları ilgili çözüm odaklı. Müşteri memnuniyetine önem veriyor. istekleri hemen gerçekleştiriyor. Odalar gayet temiz pandemi döneminde bu temizlik iç rahatlatıcı.
8.7
S. Avcu | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-08-2020/25-08-2020
İş seyahati nedeniyle tercih ettiğim bir oteldi. İlk defa konaklama yaptım ve fiyat olarak makul ve güzel bir otel. Özellikle merkezi konumda olduğu için tercih etmiştim. Bütün personel çok güler yüzlüydü. Sabah kahvaltısı çeşit olarak az ama lezzetliydi. Genel kullanım alanları düzenli temizleniyordu. Tavsiye ederim.
9.7
M. DURAK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-09-2021/18-09-2021
Konum ve personelin hızı bizi çok mutlu etti. Harika diyebilirim

Muş Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Lale'nin başkenti Muş'ta konaklayabileceğiniz Muş otelleri...

Doğu Anadolu'nun doğal güzellikleri ve kültürel dokusunu barındıran Muş, Türklerin Malazgirt Savaşında kazandıkları topraklar arasındadır. Muş'un tarihi kültürüne tanıklık edebileceğiniz sayfamız üzerinden konaklamalarınızı gerçekleştirebileceğiniz Muş otel tavsiyelerimizi inceleyebilirsiniz.

Çavuş Dağı'nın kuzeydoğu eteklerinde kurulan Muş, 1929 yılında Bitlis vilayetinden ayrılarak, il merkezi konumuna ulaşmıştır. Şehir ismini, Muş'un güney dağlarında barınan Muşki kavminden almıştır. Sayfamız üzerinden Muş otel fiyatlarını inceleyerek, bölgede yer alan en iyi otellerde uygun fiyatlara konaklama imkanı bulabilirsiniz.

Nüfusu

1893 yılında Osmanlı'nın verilerine göre, şehir nüfusunun %54'ü Ermenilerden oluşmaktaydı, nüfusun %42's ise Türk ve Kürt ağırlıklıydı. Savaşlar ve kıtlık sebebiyle azalan nüfus seyri, 1950'li yıllarda bölgeye gelen göçlerle artış göstermiştir. Günümüzde ise Muş'un toplam nüfusu 408.809 kişiden oluşmaktadır. Nüfusun büyük kısmı ilçe merkezinde ikamet etmekte, en az nüfus yoğunluğuna sahip ilçesi ise Korkut'tur.

Havaalanı

Muş otellerinde geçireceğiniz konaklamalarınızda, hava yolu ile ulaşımı tercih etmeniz durumunda Muş Sultan Alparslan Havaalanı'nı değerlendirebilirsiniz. 1992 yılında hizmete açılan Muş Sultan Alparslan Havaalanı, merkeze 18 km mesafede yer almaktadır.

Otogarı

Muş otellerinde geçireceğiniz konaklamalarınızda, hava yolu ulaşımına alternatif olarak kara yolu ile ulaşımı tercih etmeniz durumunda Muş Şehirlerarası Otobüs Terminali'ni değerlendirebilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Edebiyat, halk oyunları, batıl inanışlar, çocuk oyunları, örf ve adetler, bağcılık konularında zengin bir kültürel yapıya sahip olan Muş'un tarihi ve kültürel dokusu ile ilgili, Muş İl ve Turizm Müdürlüğü'ne bağlı, turizm bürolarından bilgi edinebilirsiniz.

İklim ve Doğal Bitki Örtüsü

Tarihi geçmişi Urartular'a kadar dayanan Muş, lalesi ve üzümü ile ünlenmiştir. Bağcılığın önemli bir yere sahip olduğu şehirde, kendine has özellikler taşıyan Muş üzümü yetiştirilmektedir. Muş'un önemli sembollerinden olan, lale ise, Nisan sonu ile Mayıs başında çiçek açıp, 15 günlük ömrü vardır. 

Çavuş Dağı'nın kuzeydoğu eteklerine kurulan Muş'un yüz ölçümü, 8.196 Km'dir. Bozkır, çayır otları ve ormanların oluşturduğu bitki örtüsüne sahip olan şehirde Doğu Anadolu bölgesinin sert ve karasal iklimi hakimdir.

Yeme İçme Olanakları

Muş tarihi geçmişi kadar, zengin yöresel mutfağı ile de dikkat çekmektedir. Hayvancılığın gelişmiş olması nedeniyle et, temel beslenme ögeleri arasında önemli yere sahiptir. Muş otellerinde geçireceğiniz konaklamalarınızda, bölgeye has; Muş köftesi, domatesli lahana dolması, çorti, keşkek, cavbelek, mırtöge gibi lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekanları

Muş'un zengin kültürel değerleri aynı zamanda eğlenceye yönelik faaliyetlerinde de etkisini göstermektedir. Muş otel konaklamalarınızda, her yıl Şubat ayında düzenlenen Kar-Buz Festivali ve Nisan ayında düzenlenen Lale Festivaline katılabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Muş, kültürel değerleri bakımında çok zengin bir ildir. Dere Kilisesi, Hasbet Kalesi, Mercimek Kalesi, Dere Hamamı, Arslanlı Han, Yıldızlı Hanı, Kesik Baş Türbesi, Alaeddin Cami, Murat Köprüsü gibi tarihi miraslar görülmeye değerdir.

Doğal güzellikleri bakımından da önemli bir yere sahip olan Muş; Kaz Gölü, Haçlı Gölü, Akdoğan Gölleri ile dikkat çekmektedir. Selçuklu kültürünün etkileri görülen geleneksel Muş evleri de, yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi görmektedir.

Muş otellerinde, kış döneminde yapacağınız konaklamalarda, Güzeltepe mevkiinde yer alan kayak merkezinde eğlenceli kış sporları ile zaman geçirme imkanı bulabilirsiniz. Muş'ta kayak sezonu 5-6 ay devam etmektedir.