TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIMudanya Otelleri
4 Mudanya Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Mudanya Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Mudanya Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Mudanya Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Mudanya Otelleri ve en uygun Mudanya otel fiyatları, Mudanya hakkında genel bilgiler...

Mudanya Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
K. YİLMAZ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 18-03-2021/19-03-2021
Yemekleri ve temizliği oldukça güzel
10
M. S. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-07-2021/25-07-2021
İş seyahatim için konaklama yaptım ve tesisten oldukça memnun kalıp hafta sonunu da otelde geçirdim.. Çalışanlar ilgi ve alakalı. Konumu oldukça kolay
10
B. E. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 27-08-2021/30-08-2021
Konumu ve ulaşımı oldukça kolay sahile yakın bir otel. Otelin genel alanları ve ortak alanları oldukça temiz. Tavsiye üzerine gelmiştik bizlerde tavsiye edeceğiz.
10
İ. HAVUZ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-10-2021/10-10-2021
Tamamen ev ortamı gibi konforlu temiz ve hijyenik yanı sıra manzarası ile kendimi sanki alaçatı da buldum harika
10
E. KAYA | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 15-05-2021/16-05-2021
Manzarası çok iyi ilgi alaka iyi genel olarak beğendik
9.0
Ö. GÜNER | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-10-2022/27-10-2022
Konumu park sorunu olmayışı temiz oluşu
8.7
E. Bostancı | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-05-2022/05-05-2022
İş seyahati sebebiyle otelinizi tercih ettik. Genel olarak memnun kaldık. Odalarınız temiz ve ferah. Tavsiye ederim.
8.0
M. K. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 13-03-2021/14-03-2021
Temiz olması ve manzarası
8.0
S. ULAŞKIN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 07-04-2021/08-04-2021
Genel olarak hoşumuza gitti.
8.3
S. U. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 06-03-2021/07-03-2021
Denize sıfır olması

Mudanya Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Yeşili ve doğayı bir arada bulma olanağına sahip olacağınız Mudanya Otelleri...

Mudanya otelleri ve Mudanya gezilerinizde size yardımcı olabilecek, detaylı bilgi alabileceğiniz sitemizden hem otel rezervasyonlarınızı hem de gerekli bilgileri bir çatı altında topladık. Bu bilgiler ışığında Mudanya'da gerçekleştireceğiniz tatiller sırasında neler yapabileceğiniz konusunda herhangi bir sıkıntı çekmek zorunda kalmazsınız.

80.000 nüfuslu Bursa iline bağlı bir ilçe olan Mudanya; güneyinde Nilüfer ve Osmangazi, batı kısmında Karacabey, doğusunda Gemlik, kuzey bölümünde ise Gemlik Körfezi ile çevrilidir. Marmara Denizi kıyı şeridinde kalan Mudanya, tarihi ve turistik açıdan da Türkiye'de önemli bir konuma sahiptir.

İndirimli Mudanya otel fiyatları ile konaklama imkânı bulabileceğiniz sitemizdeki bilgiler ışığında tatiliniz sırasında zamanınızı daha iyi değerlendirme imkânı bulabilirsiniz. Bu yüzden Mudanya gezi planınızı yapmadan önce mutlaka sitemizden bilgi alınız.

Nüfusu

Mudanya 33 köy, 1 semt ve 11 mahalleden oluşmaktadır. Osmanlı Dönemi 1893 yılı itibariyle yapılan nüfus sayımında 11.757 kişisi Rumlardan, geri kalan 4.891 kişisi ise Türklerden oluşmaktaydı. 1924 yılında çıkan savaştan sonra Rumlar Yunanistan'a göç etmiş ve yeni Mudanya'nın temellerinin ilk adımı atılmıştır.

Son yapılan nüfus sayımına göre bugünkü Mudanya'nın nüfusu 80.385 olarak tespit edilmiştir. Bunun 19.000 kadar nüfusu kırsal kesimden oluşmaktadır. Mudanya her yıl artan göç itibariyle nüfusu günden güne artmaktadır. Mudanya'da ekonomik olarak yeni iş istihdam sahalarının açılması, köyden kente göçün başlıca sebeplerindendir. Bunlara ek olarak Mudanya otellerinde tatil yapmayı tercih edenlerle dönemsel nüfus dalgalanmaları da bölgede görülmektedir.

Havalimanı

Mudanya ilçesi Türkiye'de hem ekonomik hem de tarihi ve turistik açıdan önemli bir kavşak noktası olarak bulunmaktadır. Mudanya için hem ticaret hem de gezi amaçlı gelen ve uygun Mudanya otel fiyatları ile konaklayan birçok misafir bulunmaktadır. Mudanya ziyaretlerinizi hava, kara ve deniz yoluyla yapabilirsiniz.

Mudanya'ya en yakın Havalimanı olan Bursa Yenişehir Havalimanı yaklaşık 79 km mesafede bulunmaktadır. Havalimanından Mudanya'ya Havaş servisleri veya şehirlerarası otobüs firmalarıyla rahatça ulaşabilirsiniz.

Otogarı

Mudanya, Türkiye'de ekonomik, turizm ve tarihi bakımdan önemli bir yere sahiptir. Mudanya ulaşımlarınızı Bursa üzerinden yapıyorsanız, ilk önce Bursa'ya gelip daha sonra yaklaşık 25 dakikalık bir seyahatten sonra, karayolu üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Eğer İstanbul üzerinden geliyorsanız Mudanya'ya, İDO ve BUDO deniz otobüsleriyle ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Mudanya otogarı ulaşımlarınızı her daim şehir içine sefer yapan otobüslerle sağlayabilirsiniz. Her türlü ulaşım imkânı olan Mudanya, bu konuda oldukça gelişmiş bir özelliğe sahiptir. Bu da Mudanya otellerinde gerçekleştireceğiniz konaklamalarınız sırasında size büyük bir ulaşım kolaylığı sağlamaktadır.

Turizm Müdürlüğü

Mudanya, Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesi altında hizmet vermektedir. Çeşitli organizasyonların yapıldığı Mudanya'da yılın belirli aylarında festivaller düzenlenmektedir. En önemli Mudanya festivalleri; Mudanya Uluslararası Barış Festivali, Mudanya Karadenizliler Festivali, Mudanya Lezzet Festivali, Mudanya Horon Festivali'dir. Turizm faaliyetlerinin bu kadar yoğun olduğu bölgeye her yıl bu festivaller için yurt içinden birçok misafir gelmekte ve kampanyalı Mudanya otel fiyatları ile bölgede konaklama olanağı bulmaktadır.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Mudanya'da iklim Akdeniz iklimi olarak gözükse de bazı zamanlar da Karadeniz iklimi özellikleri de görülür. Yazları genellikle kurak, kışları da ılıman ve bol yağış olarak geçmektedir. Mudanya'da yıllık yağış ortalama 113 gün olarak görülmektedir. Mudanya'nın tarıma elverişli alanları %8'ini kaplar. Geniş ormanlık alan yoğundur. Zeytincilik ön sıralarda yer alır. Mudanya'nın en önemli gelir kaynaklarındandır zeytincilik. Mudanya iklimi dolayısıyla göç oranı ve Mudanya otellerinde tatil yapma olanağı fazladır.

Yeme ve İçme Olanakları

Türkiye sınırları içinde zeytincilik bakımından önemli bir noktada olan Mudanya, ayrıca bir lezzet noktasıdır. Osmanlı ve Rum mutfağının en önemli lezzetlerini Mudanya'da yaşayarak görebilirsiniz. Gastronomi turizmi açısından gezip görebileceğiniz en önemli yerlerdendir Mudanya. En önemli besin kaynaklarından biri olan balık ve deniz ürünleri Mudanya'nın vazgeçilmezleri arasındadır. Ayrıca çeşitli otların da hem meze hem de yemek olarak kullanıldığını da görebilirsiniz.

Mudanya ve çevresinde birçok restoran ve lokanta bulunmaktadır. Tirilye Balık Restaurant, Fuzuli Balık, Karanfil Balık Evi, Anadolu Et Lokantası, Çamlı Kahve, Denizatı Teras Restaurant, Heybeli Restaurant, Falez Cafe, Elit Park, Meral Abla'nın Yeri en önemli Mudanya lezzet duraklarıdır. Ayrıca uygun Mudanya otel fiyatları ile konakladığınız otellerin restoranlarında da bölgeye özgü tatları deneme olanağı bulabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Mudanya hem tarihi, hem havası, hem de turistik eserleri ve sakin görüntüsüyle insanı cezbeden mekânlardan bir yerdir. Mudanya otellerinde gerçekleştireceğini tatillerinizi ailenizle yapmadan önce mutlaka gezilecek yerleri önceden tespit ediniz. Çünkü Mudanya'da kaçıracağınız bir yer olursa, daha sonra pişman olabilirsiniz.

Rum ve Osmanlı kuşaklarından eserler görebileceğiniz Mudanya'da çeşitli restoranlar ve tavernalarda eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Bunun dışında biraz daha adrenalin istiyorsanız, Bursa merkezde bulunan eğlence yerlerinden yararlanabilirsiniz. Mudanya, mütevazı bir eğlence arayan misafirlerin ortak tercihidir.

Gezilecek Yerler

Marmara bölgesinde yaşayanların en yakın kaçış bölgesidir Mudanya. Bursa ilçelerinden biri olan Mudanya; deniz havası, sokaklarındaki eşsiz mimarisi, doğası ile sizleri karşılamaktadır. Mudanya'da gezebileceğiniz en önemli birkaç yer arasında; Tirilye Dündar Evi, Mudanya Rum Mahallesi, Mudanya Dereköy Kilisesi, Mudanya Zeytinbağı Kapanca Limanı, Mudanya Hasanpaşa Hamamı, Mudanya Kemerli Kilise, Tirilye Evleri, Medikion Manastırı, Mudanya Tahir Paşa Konağı bulunmaktadır. Mudanya otellerinde konaklayarak geçireceğiniz tatilleriniz sırasında bu olanaklardan faydalanmayı da ihmal etmemelisiniz.