TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIMudanya-Güzelyalı Otelleri
2 Mudanya-Güzelyalı Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Mudanya-Güzelyalı Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Mudanya-Güzelyalı Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Mudanya-Güzelyalı Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Olmazsa Olmazlar

En iyi Mudanya-Güzelyalı Otelleri ve en uygun Mudanya-Güzelyalı otel fiyatları, Mudanya-Güzelyalı hakkında genel bilgiler...

Mudanya-Güzelyalı Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
E. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 30-09-2020/02-10-2020
Odalar ve genel alanlar gayet temizdi. personelde ilgili ve kibardı. Fiyatına göre uygun bir otel tavsiye ederiz.
10
F. K. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 30-09-2020/02-10-2020
Odalar gayet geniş ve rahattı. Yemekler de güzeldi ve çeşit çoktu. memnun kaldık.

Mudanya-Güzelyalı Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Marmara Denizi ile Bursa'yı birleştiren, ulaşım yönü gelişmiş, uygun fiyatları ile Mudanya Güzelyalı Otelleri...

Deniz turizmi ve balıkçılıkla anılan Mudanya Güzelyalı otellerine yer vermiş olduğumuz sitemiz, ilgi çekici ödeme kolaylıkları ve fırsatlarla bütçenizle doğru orantılı olarak rezervasyon yaptırabileceğiniz bir sisteme sahiptir. Mudanya Güzelyalı otel fiyatları, özellikleri ve konumları hakkında detaylı her bilgiyi sitemizden edinebilirsiniz.

Genellikle butik otel işletmeciliği yaygın olan Mudanya Güzelyalı, gezilecek yerleri, bol oksijenli temiz havası ve denizi ile çoğunlukla yerli turistin ilgisini çeken tatil yerimizdir. Sakin bir ortam arayanların ihtiyaçları doğrultusunda Mudanya Güzelyalı otellerinin sayısı artmıştır.

Mudanya'ya bağlı tatil beldesi olan Güzelyalı, batısında Karacabey, doğusunda Gemlik, güney kısmında Bursa ve kuzey tarafta ise Marmara Denizi ile çevrilidir. Mudanya'ya oldukça yakın olup, yürüyerek ulaşabilirsiniz. Eskiden Burgaz olarak adlandırılan Mudanya Güzelyalı, günümüzde balıkçılık, zeytincilik ve tarımın geliştiği, bunu yanında beach clubları, havuzları, sahili ve konaklama tesisleri ile ziyaretçilerin rağbet ettiği yerleşim yeridir.

Nüfusu

1922 yılında mübadele ile yerleştirilen Girit ve Batum Türkleri buraya yerleştirilmiş olup, şu anda ikamet eden halkın çoğunluğu bu ülkelerden göçlerle gelen kişilerdir. 1962 yılında kasaba olarak ilan edilen Mudanya Güzelyalı günümüzde 15.000 kişilik nüfusa ulaşmıştır. Yazlık site sakinlerinin yanı sıra Mudanya Güzelyalı otel fiyatlarının ekonomik olmasından dolayı turistlerin bahar aylarından itibaren kasabaya akın etmesi ile nüfus yoğunluğu artmaktadır.

Havaalanı

Mudanya Güzelyalı'ya en yakın konumlu hava ulaşımı, Yenişehir Belediyesi, Yunuseli Mahallesi'nde bulunan Bursa Yenişehir Havalimanı üzerinden yapılmaktadır. Yolcu uçaklarının iniş yaptığı Bursa Yenişehir Havalimanı, Mudanya Güzelyalı'ya 77 kilometre uzaklıktadır. Şehir içi toplu taşıma araçları ile tatil kasabasına bir saatlik yolculuk sonrası ulaşabilir, şirin Mudanya Güzelyalı otellerinde unutulmaz bir tatile başlayabilirsiniz.

Otogarı

Mudanya Güzelyalı gelişmiş ulaşım ağları ile yurdumuzun çoğu bölgesinden otobüs seferleri ile gelinebilmektedir. Bursa otogarından aktarmalı olarak varabileceğiniz Mudanya Güzelyalı, ulaşım imkânlarının sıklıkla sağlanması, Mudanya Güzelyalı otel fiyatları bakımından da elverişli olması tatilcilere büyük kolaylık sağlamaktadır. Mudanya ile de dolmuş hatları mevcut olup, yakın civarı kolayca gezebilirsiniz.

Turizm Danışma

Turistik kasabalarımızdan biri olan Mudanya Güzelyalı, yıl içerisinde ziyaretçi sayısı gün geçtikçe artan beldemizdir. Mudanya Güzelyalı otellerinde konaklarken, keşfetmek isteyeceğiniz destinasyonların yanı sıra, tatil süresince karşılaşabileceğiniz sorunlar ile yakından ilgilenmektedirler. Mudanya Güzelyalı, Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne bağlı olarak faaliyet göstermektedir.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

İklim özellikleri Marmara İklimine bağlı olarak yaşanan Mudanya Güzelyalı'da, yaz dönemleri sıcak iken kışları ise nadiren don olayları da görülebilmektedir. Serin bir hava hâkim olan beldede, tatil ya da ticari amaçlı olarak seyahat edenler için, Mudanya Güzelyalı otel fiyatları bütçenize elverişliliği ile cezbedicidir.

İklim koşulları bitki örtüsünü de etkilemiş olup, tarımı oldukça gelişmiştir. Tarımcılık faaliyeti olarak; zeytincilik ve meyvecilik bakımından önemli bir yer tutar. Aynı zamanda Mudanya Güzelyalı'nın bitki örtüsünü; zeytin, karaçam, meşe ve makiler oluşturur.

Yeme ve İçme Olanakları

Balıkçılık, meyvecilik ve zeytincilik önemli geçim kaynağı olan Mudanya Güzelyalı'da zeytinyağlı yemekler ve deniz mahsulleri geniş alan kaplamaktadır. Mudanya Güzelyalı'da ayrıca çok sayıda restoran yer almakta olup, balık, ızgara, kebap, fast food, döner ya da yöresel ev yemeklerinin yapıldığı alternatiflerden damak tadınıza uygun olanı seçerek, Mudanya Güzelyalı otellerinde geçirdiğiniz tatilinizde yeni lezzetleri deneyimleyebilirsiniz. Özellikle denemeniz gereken farklı lezzetler; papaz yahnisi, incir tatlısı, somata, katmerce, tuzlama ve balık turşularıdır.

Popüler Eğlence Mekânları

Mudanya Güzelyalı'nın gürültülü gece hayatı olmasa da, daha çok nezih mekânlarda dostlarınızla sohbetin tadına doyasıya varabileceğiniz çeşitli çay bahçeleri, barlar, kafeler, meyhanelerden ileri gelmektedir. Mudanya Güzelyalı otel fiyatlarının uygunluğu yanında civarda yer alan mekânlarının uygun fiyatları ve hoş dekorasyonu Güzelyalı'ya olan rağbeti arttırmaktadır.

Gezilecek Yerler

Mudanya Güzelyalı tatilinizi renklendirecek turistik alanları gezerken öncelik vermeniz gereken yerler sırasıyla; Mudanya Mütarekesi Müze Evi, Kumyaka Plajı, Teke-i Atik Cami, Rum Evleri, Yeni Cami, Hasanbey Cami, Tirilye, Kumyaka Kilisesi ile Hasanpaşa Hamamı'dır. Yapılacak çeşitli aktivitelerin de yer aldığı Mudanya Güzelyalı'da; balık tutabilir, civar beldelere günübirlik geziler düzenleyebilir, denize girebilir, lüks restoranlarda yöreye özgü yemekleri deneyimleyebilir, en seçkin Mudanya Güzelyalı otellerinde konaklayabilirsiniz.