Midyat Otelleri & Midyat Otel Fiyatları Toplam 2 Otel Bulundu

Harita
Erdoba Elegance Hotel & Convention Center
Erdoba Elegance Hotel & Convention Center
Erdoba Elegance Hotel & Convention Center
Erdoba Elegance Hotel & Convention Center
Erdoba Elegance Hotel & Convention Center
Shmayaa Hotel
Shmayaa Hotel
Shmayaa Hotel
Shmayaa Hotel
Shmayaa Hotel

Midyat Otelleri & Midyat Otel Fiyatları

Güneydoğu kültürünün başlıca ilçelerinden Midyat'ta eşsiz bir tatil yapabileceğiniz Midyat Otelleri...

Sizin için oluşturduğumuz Midyat otelleri konaklama ve geziler hakkında ki bilgileri sitemizden kolayca erişmeniz için bir başlık altında toplamaya çalıştık. Midyat tatil planlarınızı sitemizden faydalanarak yapabilirsiniz.

Mardin ilinin bir ilçesi olan Midyat, doğu kısmında Dargeçit, batı kısmında Ömerli, kuzey batıda Savur, kuzey kısmında Gercüş, güney tarafında Nusaybin, doğuda ise İdil ilçeleriyle çevrilidir. Midyat-Mardin arası 65 km civarındadır. Midyat hakkında her türlü bilgiye sitemizden erişebilirsiniz. Bu sayede indirimli Midyat otel fiyatlarından faydalanarak bölgede keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Nüfusu

Midyat, Mardin iline bağlı güzide ilçelerden biridir. Midyat halkı, Güneydoğu Anadolu bölgesinde oldukça misafirperver ve sıcakkanlı insanlardır. Midyat insanı, sıcakkanlı ve misafirperver halkından oluşup, gelenek ve göreneklerine de son derece bağlıdır. Midyat son nüfus sayımına göre yaklaşık 105.952 civarındadır.

Midyat nüfusu dışarı çok fazla göç vermez, son zamanlarda çıkan terör olayları, Midyat halkını biraz daha şehir kısımlarına göç etmesini zorlamaktadır. Ancak Midyat otellerinde konaklayarak bölgede tatil yapmayı tercih edenlerle birlikte nüfusta dönemsel artışlar görülmektedir.

Havalimanı

Midyat, Mardin ilinin gözbebeği konumundadır. Mardin iline 65 km uzaklıkta olan Midyat ilçesine en yakın Havalimanı, Mardin Havalimanı'dır. Mardin ile Midyat Havalimanı arası 81 km uzaklıktadır. Midyat'tan havalimanına ulaşımlarınız şehirlerarası otobüs, minibüs veya diğer vasıta araçlarıyla sağlayabilirsiniz. Böylelikle indirimli Midyat otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinize de rahatlıkla ulaşma olanağı bulabilirsiniz.

Otogarı

Midyat otogarı ulaşımlarınızı Midyat merkeze gelerek yapabilirsiniz. Diğer bir alternatif, Mardin merkezden 10 dakikalık ulaşımla yine Midyat'a geçebilirsiniz. Midyat otogarı üzerinden çevre il ve ilçelere birçok vasıta olanakları vardır. Rahatlıkla Midyat üzerinden ulaşımlarınızı sağlayabilirsiniz. Böylece mimarisi ile de sizi kendine hayran bırakabilecek Midyat otellerine rahatlıkla ulaşma olanağına sahip olabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Midyat, Mardin İl Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olarak faaliyetlerini sürdürerek turistik bölgelerimiz arasına girmiştir. Bölgede gerçekleştirilen faaliyetlerle birlikte uygun Midyat otel fiyatları da bölgede gerçekleştirilen turizm faaliyetlerinin artmasına olanak sağlamıştır. Siz de tatil sırasında sıkıntı yaşarsanız turizm danışma bürolarından destek alarak Midyat'taki tatillerinizi daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Midyat ikliminin elverişli olması bölgedeki turizm faaliyetlerinin de gelişmesine olanak sağlamaktadır. Genellikle yazları kuru ve sıcak, kışları ise ılıman ve yağışlı olarak geçmektedir. Midyat ve çevresi aşırı sıcak olduğundan, daha çok yüksek alanlarda nem oranı düşüktür. Bu yüzden yüksek alanlarda da Midyat otelleri ile karşılaşmak mümkündür.

Midyat halkı genellikle yazın bu yüksek yerlere çıkarak vakitlerini geçirmektedir. Midyat ilçesinin en sıcak ayı olan Temmuz ve Ağustos ayları, insana rahatsızlık verecek derecede sıcaklığa ulaşır. Bunun tam tersi ise Ocak ve Şubat aylarında ise en soğuk aylarını yaşarsınız. Midyat'ta genellikle hayvanların otladığı meralar bulunmaktadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Midyat mutfağı genel anlamda tüm doğu şehirlerinde olduğu gibi et yemekleri üzerine kurulu bir yapıya sahiptir. İndirimli Midyat otel fiyatlarımız ile bölgedeki konaklamalarınız sırasında hem otel restoranlarında hem de yerel restoranlarda bölgedeki geleneksel tatları deneme olanağına sahip olabilirsiniz. Özellikle etli ekmek, sembusek, içli köfte, işkembe dolması, kaburga dolması, bumbar dolması, babağannuç gibi geleneksel lezzetleri denemeden Midyat gezilerinizi sonlandırmamalısınız.

Popüler Eğlence Mekânları

Mardin iline bağlı geleneksel bir yapıya ve mimariye sahip olan Midyat otelleri konuklarına geleneksel eğlence mekânlarında eğlenme olanağı sunmaktadır. Hem otellerin tesis imkânlarından hem de yerel mekânlardan faydalanarak gecelerinizi çok daha eğlenceli bir hale getirebilir ya da çevre illere giderek eğlenebilirsiniz. Midyat'a en yakın il olan Diyarbakır veya Antep siz misafirler için ekstra bir eğlence merkezidir.

Gezilecek Yerler

Midyat Mardin ilinin hem tarihi hem de turistik açıdan önemli merkezlerinden bir tanesidir. Midyat eşsiz güzellikteki şehri dışında yeni yeni keşifler yapacağınız köklü bir tarihte bünyesinde bulundurmaktadır. Midyat otellerinde konaklarken keşiflerinizi yapmadan önce mutlaka tarihiyle ile ilgili bilgiyi sitemizden erişebilirsiniz. Midyat ve yakın çevresinde görebileceğiniz bazı yerler şunlardır; Midyat Zaz, Mor Gabriel Manastırı, Gelüşke Hanı, Turabdin Platosu, İzozoel Kilisesi.