Mezitli Otelleri & Mezitli Otel Fiyatları Toplam 2 Otel Bulundu

Harita
Yücesoy Liva Hotel Mersin
Yücesoy Liva Hotel Mersin
Yücesoy Liva Hotel Mersin
Yücesoy Liva Hotel Mersin
Yücesoy Liva Hotel Mersin
Sahil Martı Hotel
Sahil Martı Hotel
Sahil Martı Hotel
Sahil Martı Hotel
Sahil Martı Hotel

Mezitli Otelleri & Mezitli Otel Fiyatları

Mersin'in en büyük ilçeleri ve kültürel yapısı bakımından önemli Mezitli Otelleri...

Mersin'de yer alan en kalabalık beldeler arasında gösterilen Mezitli, özellikle merkezi konumuyla dikkat çekmektedir. Mersin merkeze 15 dakika mesafede yer alan Mezitli bünyesindeki tarihi yapılar ile dikkat çekmektedir. Mezitli otelleri merkezi konumda ve tüm olanaklara eşit uzaklıkta yer almaktadır. Genellikle üniversite öğrencilerinin de Mezitli'de yaşamasından dolayı genel anlamda kalabalık geçmektedir.

Yurt dışından gelen yabancı turistler sayesinde Mersin'in gelişmesinde ve dünyaya açılmasında önemli rol oynayan Mezitli tatilcilerini en iyi şekilde ağırlamaktadır. Mezitli otel fiyatlarının uygun oluşu ve merkezi yerde olması tatilcilerine sunduğu olanaklar sayesinde tercih edilmektedir. Ayrıca tarihi olanakları ve bünyesindeki müzelerle kültürel seyahat severlerin uğrak yerlerindendir.

Nüfus

Mersin'in denize kıyısı olan ilçeleri arasında en önemlileri içerisinde yer alan Mezitli, tarihi ve doğal güzellikleri ile tatilcilerini ağırlamaya devam etmektedir. Türkiye'de yapılan en son nüfus sayımına göre ortalama nüfusu 167 bin olarak belirlenen Mezitli otelleri ve farklı konaklama seçenekleriyle misafirlerini ağırlamaktadır. Önceleri küçük bir köy konumunda yer alan Mezitli, gelişen ülke ekonomisi sayesinde payına düşeni fazlasıyla almış ve gelişimini sürdürmeye devam etmektedir. Bünyesindeki üniversite sayesinde öğrenci yoğunluğu da fazlasıyla görülmektedir.

Ulaşım Olanakları

Ulaşım kolaylığı açısından Mersin'in en merkezi konumunda yer alan Mezitli, kara yolu ulaşımının sıklıkla tercih edildiği görülmektedir. Mersin otel fiyatları ile ulaşım seçeneklerini değerlendirdiğimizde Akdeniz bölgesinde yer alan tatil beldelerinde en uygun konaklama seçeneklerine sahip olduğu görülmektedir. Mersin merkezde yer alan otogar Mezitli'ye ortalama 10 dakika mesafede yer almaktadır. Otogardan Mezitli'ye şehir içi minibüslerle rahatlıkla ulaşımlarınızı sağlayabilirsiniz.

Turizm Danışma

Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra kültürel yapısını da halen koruyan Mezitli yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla geldiği beldelerdendir. Mezitli'de kültürel yapı bakımından önemli tarihi eserleri görebilmek mümkündür. Tarihi olanaklara yakın konumda yer alan Mezitli otelleri, misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaktadır. Otellerin misafirlerine sunduğu hizmetler sayesinde Mezitli dikkat çekmektedir. Kültürel yapıyı yerinde görmek isteyen misafirler Mersin merkezde yer alan turizm danışma ofislerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Akdeniz ikliminin hâkim olduğu Mezitli doğal güzellikleri ve bitki örtüsü bakımından dikkat çekmektedir. Akdeniz yeşillikleri çam ağaçları ile çevrili ormanları ve yemyeşil sokakları ile tatilcilerini en iyi şekilde ağırlamaktadır. Doğal güzelliklerinin yanı sıra Mezitli'nin sahille buluşan sokakları doğal bir görüntü oluşturmaktadır. Ayrıca Mezitli otel fiyatları sayesinde çok sayıda turist ziyaret etmektedir. Doğal güzellikleri sayesinde otellerin sunduğu imkânları değerlendiren turistler çevreye yapılan turlarla Mezitli doğasını görme imkânı da bulabilirler. Genellikle yaz ayları 35 derecelere kadar çıkan Mezitli kış aylarında ise 10 derecelerde seyretmektedir.

Yeme İçme Olanakları

Kültürel özellikler bakımından çok sayıda medeniyetten izler taşıyan Mezitli tarihi ve doğal güzelliklerini ziyaretçilerine yansıtmaktadır. Mezitli'ye geldiğinizde yöresel ve kültürel lezzetleri bir arada bulabileceğiniz restoranlar ve Mezitli otelleri yer almaktadır. Akdeniz ve Doğu Anadolu yörelerine ait çok sayıda yöresel lezzet misafirlerin beğenisine sunulmuştur. Mezitli'ye geldiğinizde tadabileceğiniz lezzetler arasında, Lepe, Topalak Çorbası, Yüzük Çorbası, İçli Köfte, Tatar Çorbası, Susamlı Köfte, Etli Döğme Pilavı, Sarı Kabak Kompostosu, Domates reçeli, Tantuni önemli lezzetlerindendir.

Popüler Eğlence Mekânları

Mersin'in en yakın merkez ilçeleri arasında yer alan Mezitli eğlence ve destinasyon merkezleriyle de dikkat çekmektedir. Akdeniz'in güzel sahillerini de bünyesinde barındıran Mezitli, eğlence seçenekleriyle misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaktadır. Çok sayıda kafe, bar ve gece kulübü bulunan ayrıca Mezitli otel fiyatlarının da uygun olmasıyla turistler konaklama yaptıkları otellerin eğlence programlarına katılabilirler.

Gezilecek Yerler

Mezitli kültürel ve doğal güzelliklerin muhteşem Akdeniz sahilleriyle birleştiği önemli konumuyla tatilcilerin ilgisini çekmektedir. Mezitli otellerinin destinasyon merkezlerine yakın olması da önem kazanmıştır. Mezitli'ye geldiğinizde görmeden dönmemeniz gereken çok sayıda destinasyon merkezi yer almaktadır. Bunlardan, Mersin Marina, Cennet cehennem mağaraları, Narlıkuyu, Anemurium Antik Kenti ve Mamure Kalesi gezilecek yerlerden bazılarıdır.