TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIToroslar Otelleri
0 Toroslar Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Toroslar Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Toroslar Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Toroslar Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Toroslar Otelleri ve en uygun Toroslar otel fiyatları, Toroslar hakkında genel bilgiler...

Toroslar Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.7
M. Tarık Çelikkol | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-07-2020/05-07-2020
Temiz bir otel. Personelleri güler yüzlü. Sorduğumuz sorulara hızlı cevap aldım. Şehir merkezine yakın. Manzarası güzeldi.
9.7
G. Çivici | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 08-05-2020/11-05-2020
Temiz bir tesisti. Personelleri cana yakındı. Konumu iyiydi. Güvenilir bir tesisti.

Toroslar Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Akdeniz ve Mersin'in gözdesi Toroslarda konaklayabileceğiniz Toroslar Otelleri...

Akdeniz Bölgesinin önemli turizm merkezleri arasında yer alan Toroslar, çok sayıda otelleri ve apartlarıyla en uygun fiyat avantajını bir arada bulabileceğiniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Böylelikle hem Toroslar otelleri hem de bölge hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Toroslar, Mersin ilinin önemli turizm merkezleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle Toroslar, Mersin ilinin bir merkez ilçesidir. Şehir merkezinin kuzey doğu bölümünü oluşturur. Yüz ölçümü en büyük merkez ilçesidir. Toroslar yerli ve yabancı turist olmak üzere çok sayıda ziyaretçi gelmektedir. Toroslara gelen misafirler bölgenin tarihi, kültürünü, doğasını canlı olarak görme imkânı bulabilirler.

Mersin ili Toroslar, görsellik açısından da oldukça güzel bir konumda yer almaktadır. Mersin il merkezine 5 km mesafede yer alan Toroslar, iç Anadolu ve Akdeniz Bölgesini birbirine bağlayan konumda yer almaktadır. Toplamda 65 mahalleyi bünyesinde bulundurmaktadır. Uygun Toros otel fiyatları ile bölgede konaklarken bu konumun da keyfini çıkarabilirsiniz.

Nüfusu

Son yıllarda açıklanan sayılar Toroslar Nüfusunu 310 bin olarak belirlerken, bağlı olduğu Mersin ili nüfusunun da % 20'sini oluşturarak ne denli büyük olduğunu ortaya koymaktadır. Turistik bir bölge olması nedeniyle Toroslar, yaz aylarında yoğun turist akınına uğramaktadır. Sizde Toroslar Otellerinde uygun fiyatta konaklayabilir bölgeyi keşfedebilirsiniz.

Havalimanı

Mersin ili sınırları içerisinde yer alan Toroslar, en yakın havalimanı Adana ilinde yer alan Seyhan Havalimanıdır. Seyhan havalimanı Silifke'ye 87 km mesafede yer almaktadır. Bu yüzden uygun Toroslar otel fiyatları ile konaklamak istediğiniz otellere geçişlerde havayolunu kullanmak istiyorsanız Seyhan Havalimanını kullanabilmeniz mümkündür.

Otogarı

Toroslara gelmek isteyen misafirler Mersin merkezden Mersin otogarını kullanarak  ortalama 1 saatlik  yolculuğun ardından Toroslara ulaşabilirler. Toroslar  ulaşımın da kolaylıkla yapıldığı konumda yer almaktadır.

Turizm Müdürlüğü

Toroslar, doğası ve kültürel dokuyu halen barındırmaktadır. Toroslara gelen ve uygun Toroslar otel fiyatları ile bölgede konaklayan misafirler tatil yapmanın yanı sıra Torosların doğal güzellikler hakkında da bilgi sahibi olma şansına da sahip olabilmektedirler.

Mersin merkezinde yer alan turizm danışma ofisleri, bölgeyi turistik amaçlı ziyarete gelen misafirlere rehberlik hizmeti sunarak, tatilcilerin Toroslar ve destinasyon merkezleri hakkında bilgi sahibi olabilirler.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Akdeniz Bölgesinin tipik iklim ve bitki örtüsü şartlarına sahip olan Toroslar, tertemiz doğası ve oksijen dolu havasıyla ziyaretçileri en iyi şekilde ağırlamaktadır. Toroslar, Akdeniz kıyısının en önemli hava şartlarına sahiptir.

Toroslarda yaz ayları sıcak ve kurak geçer, kış aylarında ise ılık ve yağmur yağışlı geçmektedir. Toroslarda denizden iç kesimlere doğru gidildiğinde yaz aylarında bile serin hava ile karşılaşılmaktadır. Bu da Toros otellerinde konaklamayı daha cazip bir hale getiren unsurlar arasında yer almaktadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Mersin ili Toros bölgesi, Akdeniz'in en gözde tatil beldeleri arasında yer almaktadır. Toroslar diğer Akdeniz bölgesi tatil yerlerinde olduğu gibi yöresel lezzetlere sıklıkla karşılaşılmaktadır. Uygun Toros otel fiyatları ile konakladığınız oteller de size restoranlarında bu lezzetleri deneme olanağı sunmaktadır.

Toroslara tatil amaçlı gelen misafirler, Toroslar yöresel ve kültürel lezzetlerini tadabilecekleri restoranlar bulabilirler. Toroslar yer alan kültürel lezzetler arasında, Topalak, Mercimekli köfte, Övelemeç, Keşkek, Yahni, İçli Köfte, Çökelek Kavurması, Sıkma, Çökertme Toroslar bölgesi yöresel lezzetleri arasındadır.

Gezilecek Yerler

Mersin ili Toroslar bölgesi, tarihi ve kültürel açıdan önemli konumda yer almaktadır. Toroslara geldiğinizde çok sayıda tarihi mekan ve destinasyon merkezleri bulabilirsiniz. Tarihi açıdan çok eski bir tarihe sahip olan Toroslar, çok sayıda millete de ev sahipliği yapmıştır.

Toroslar, antik eserler açısından da önemli konumda yer almaktadır. Toroslar da gezilecek yerler arasında, Gözne Kalesi, Yumuktepe höyüğü, Belenkeşlik Kalesi, Sunturas Şelalesi, Çandır Kalesi, Cocakdere Milli Parkı, Dümbelek Boğazı, Hoca Ahmet Yesevi Parkı, Atatürk Parkı, Cehennem Deresi Milli Parkı bunlardan bazıları Toroslar Otellerinde  konaklarken mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer almaktadır.