TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIMersin Otelleri
101 Mersin Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Mersin Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Mersin Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Mersin Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Mersin Otelleri ve en uygun Mersin otel fiyatları, Mersin hakkında genel bilgiler...

Mersin Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.3
y. ü. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 03-09-2020/04-09-2020
Gardın Asmin otelde 1 gece konaklamamız oldu. Sakin ve huzurlu bir konaklama geçirdik. Temizlik ve hijyen konusunda oldukça iyiydi. Tekrar görüşmek üzere.
8.7
Ö. F. ILHAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 07-10-2020/09-10-2020
Royal sebante otelinizde 2 gecelik konaklamamız oldu. Otelin bulunduğu konum ve çevresi güzeldi. Kaldığımız odanın menzarasından da memnun kaldık. Tekrar görüşmek üzere.
7.3
K. T. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-10-2020/18-10-2020
Marvel Tree otelinizde 2 gece ailemle konaklama yaptım. Özellikle alt kat odaların bahçelere açılması çok güzeldi. Ev konforunda bir tatil oldu.
8.0
S. BIÇAKÇI | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-10-2020/11-10-2020
Odaların temizliği oldukça güzeldi. Bu dönemde temizlik çok önemli ve hiç tedirginlik yaşamadık. Genel olarak güzel bir konaklama oldu. teşekkürler.
9.3
M. BAŞGEZER | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 08-10-2020/09-10-2020
Otel çok iyi konumda. Odalar ve genel alanlarda temizliğe önem veriliyor. Fiyatı da çevredeki otellere göre daha uygun. Biz memnun kaldık. Herkese tavsiye ediyorum.
9.0
S. BORAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-10-2020/18-10-2020
Otelin konumu ve manzarası harikaydı. Personelin temizliğe verdiği önem dikkat çekici ve gayet güzel. Güzel bir konaklama oldu bizim için. Teşekkür ederiz.
10
Ö. AKKAYA | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-10-2020/18-10-2020
Doğası ve çalışanların güler yüzü, ilgi alakası görülmeye değerdi. Oteli her hizmetiyle beğendik ve son derece memnun kaldık. Tekrar görüşmek dileğiyle saygılarımla,
8.7
S. KANIK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 07-10-2020/09-10-2020
Otelinizin bulunduğu konum ve çevresi, bol oksijen dolu ortamı ve yeşillikler içerisinde olması güzeldi. Personel güler yüzlü ve misafire yaklaşımları güzeldi.
10
F. BARUTÇU | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-10-2020/11-10-2020
Manzarası ve ilgi alaka en güzel özelliklerindendi. Öncelikle otel çok temiz ve hijyene önem veriliyor. Odamızın büyüklüğü ve manzarası oldukça güzeldi.
8.7
S. ÇATAR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-10-2020/11-10-2020
Eşimle birlikte 2 gece konaklama yaptık. Özellikle bulunduğu konum ve manzarası çok güzeldi. Ayrıca denizi temiz ve rahat girilebilir ortama sahip. Tekrar görüşmek üzere.

Mersin Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Doğal güzellikleri ve kültürel mirasıyla önemli turistik bölgelerimizdeki Mersin Otelleri...

Pek çok alternatifin yer aldığı sitemizde, Akdeniz'de gezilesi bir ilimiz olan Mersin'deki otellerimize rezervasyon yaptırabilirsiniz. Tarihi dokusu ve geçmişten bugüne dek biriktirdiği derin kültürel izleri ile görülesi pek çok mekân bulunan Mersin'de, Mersin otellerinde kalırken gerçekleştireceğiniz gezi programınızda sizlere yardımcı olacağını düşündüğümüz bilgileri aşağıda sunmuş bulunuyoruz.

Tarihi M.Ö. 6300'lere dayanmakta olan Mersin, kültürel, tarihi ve doğal unsurlar yönünden zengin bir ilimizdir. Bunun yanı sıra 321 kilometre uzunluğa sahip sahil şeridinin bulunması, ilin turizm açısından kalkınmasını sağlamıştır. Akdeniz'e kıyısı olan ilimiz, turunçgil üretiminde ilk sırada olup; ayrıca en büyük limana sahip olma özelliği taşımaktadır.

Mersin, Türkiye'nin güneyinde; bölgenin Adana kısmında yer almaktadır. Doğu sınırını Adana, kuzey sınırını; Konya, Niğde ve Karaman, batı sınırını; Antalya oluşturmakta olup, güneyinde ise Akdeniz ile çevrilidir. Uygun Mersin otel fiyatları ile konaklamalarınız sırasında bu bölgeleri de günü birlik gezi turlarıyla görme olanağına sahip olabilirsiniz.

Nüfusu

Akdeniz Bölgesi'nde yer alan Mersin, nüfus yoğunluğu en fazla olan onuncu ilimiz olup, kişi sayısı son nüfus sayımlarında 1.727.255 olarak belirlenmiştir. 1990 yılına dek sürekli artış gösteren nüfus artış hızı. 90'lı yıllardan itibaren azalmaya başlamıştır. Ancak özellikle yaz aylarında Mersin otellerinde konaklayan turistlerle birlikte bölge nüfusunda artış gözlemlenebilmektedir.

Ulaşım Olanakları

Mersin'in Tarsus ilçesinde temeli henüz atılmış olan havalimanın inşası devam etmektedir. Mersin'e en yakın havalimanı Adana Havalimanı olup, 66 kilometre mesafededir. Uygun Mersin otel fiyatları ile gerçekleştirdiğiniz rezervasyonlar sırasında hava limanını kullanarak otellerinize geçiş yapabilirsiniz.

Akdeniz Bölgesi'nin önemli ticari şehirlerinden olan Mersin'de karayolu ile ulaşım gelişmiştir ve Türkiye'nin hemen her iline otobüs seferleri düzenlenmektedir. Mersin Otogarı; yolcuların her beklentisi ve ihtiyacına yönelik olarak; kafeler, restoranlar, alışveriş birimleri ile hizmet vermektedir. Mersin Otogarı; Mersinli Ahmet Caddesi'nde bulunmakta olup, il merkezine uzaklığı 10 kilometredir.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Mersin Turizm Müdürlüğü; Mersin'in Camişerif Mahallesi, Uray Caddesi No:15/A Akdeniz beldesinde yer almaktadır. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden Mersin otelleri ve Mersin'de gezip görülebilecek yerler hakkında detaylı bilgiler alabilmeniz ve seyahatleriniz sırasında yaşadığınız sorunlar sebebiyle destek alabilmeniz mümkündür.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Mersin, Akdeniz iklim özelliklerini taşımakta olup; yazları sıcak olup, aşırı nem görülürken, kışları ise ılıktır ve yağmur yağışları görülmektedir. Nem oranı yüksek olan ilimizde; sıcaklıklara bağlı olarak seracılık ve turunçgil üretimi yaygınlaşmıştır. Ayrıca Anamur ilçesinde muz üretimi de yapılmaktadır. Akdeniz iklimi hâkim olduğundan karakteristik olarak doğal bitki örtüsü makidir. Mersin'in yüksek kesimlerinde sıcaklık düşük olup, yağış miktarı fazla olduğu için; çayır, ormanlık alanlar ve fundalıklara rastlanmaktadır. Bu iklim koşulları yöreyi ziyaret eden konuklar için açılan Mersin otelleri sayısının da artmasına olanak sağlamaktadır.

Yeme İçme Olanakları

Mersin, geçmişten günümüze dek farklı kültürler ile temas kuran bir ilimiz olduğundan, yemek kültürü de çeşitlilik göstermektedir. En meşhur yöresel yemekleri ise; Tantuni, Cezerye, Kerebiç, İçli Köfte, kahve türü olarak ise Tarsusi'dir. Deniz mahsulleri yönünden de zengin bir mutfağa sahip olan ilde Güveçte Karides'i deneyebilir, Kız Kalesi civarlarında karşılaşacağınız yörük çadırlarında gözleme ve yörük ayranı keyfi yaşayabilirsiniz. Uygun Mersin otel fiyatları ile sitemizden seçtiğiniz otellerde konaklarken bu otellerin restoranlarında da bu tatları deneme olanağı bulabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Mersin'in ünlü Pozcu semtinde yer alan kafelerde içeceğinizi yudumlayabilir, sahil kesiminde denize karşı yemeğinizi yerken sevdiklerinizle birlikte hoşça vakit geçirebilirsiniz. Alışveriş merkezlerinden, luna parka kadar birçok eğlenebileceğiniz mekân bulunan ilde, ayrıca sabaha dek eğlenebileceğiniz diskolar da mevcuttur. Mersin otelleri size bu konuda çeşitli eğlence mekânları tesis ettiği gibi eğlence seçimlerinizi şehirde bulunan popüler mekânlardan yana da kullanabilirsiniz. En ünlü mekânlar; Olimpia Disko, Tantana Bar, 20. Cadde Mersin Marina, Cahide Otuz3 Mersin, I See Bar ve Turuva Bar olarak sıralayabiliriz.

Gezilecek Yerler

Mersin tarihi ve turistik dokusu ile birçok ziyaretçiye kapılarını açmaktadır. Mersin otellerinde konaklarken bu mekânları gezme olanağına da sahip olabilirsiniz. Doğal varlıkların da çokça rastlandığı ilimizde görülmesi gereken en önemli mekânlar; Cennet Cehennem Mağaraları, Kız Kulesi, Alahan Manastırı, Yumuktepe, Soli-Pompeipolis, Eshab-ı Kehf Mağarası, Anamur'da yer alan Anemurium Kalesi ve Tarsus ilçesinde bulunan Tarsus Şelaleri'dir.

Turistlerin ziyaret için en çok tercih ettiği bölgeler; Narlıkuyu, Kız Kalesi, Taşucu ve Dana Adası'dır. Günübirlik düzenlenen tekne turlarına katılabilir, Ayaş, Susanoğlu ve Kız Kalesi Plajllarında Akdeniz'in serin sularına kendinizi bırakabilirsiniz. Uygun Mersin otel fiyatları ile rezervasyonlarınızı gerçekleştirmenize olanak sağlayan ilimizde daha önce görmediğiniz bu yerleri keşfetme olanağına sahip olabilirsiniz.