TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIMersin Merkez Otelleri
6 Mersin Merkez Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Mersin Merkez Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Mersin Merkez Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Mersin Merkez Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Mersin Merkez Otelleri ve en uygun Mersin Merkez otel fiyatları, Mersin Merkez hakkında genel bilgiler...

Mersin Merkez Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
s. . ata | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 12-09-2023/13-09-2023
Odalar temiz ve kahvaltı güzeldi. Tavsiye edilir.
10
a. k. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-01-2023/28-01-2023
özellikle konumundan dolayı tercih etmiştim. temiz ve ferah odaları vardı..
10
b. dilen | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-01-2023/28-01-2023
kahvaltısı gayet bol ve çeşit seçeneği çoktu.
10
N. Drozdova | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-02-2024/25-02-2024
Bu otelde üçüncü kalışım, her şey harika! yardımsever personel, temizlik, konforlu yataklar, lezzetli kahvaltı, herkese tavsiye ederim!
8.3
N. NACAR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-03-2024/23-03-2024
Sakinlik ve iletişim
9.7
Ş. . Yıldız | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 14-04-2024/15-04-2024
Odalar çok ferah ve güzeldi
8.3
O. YUMRUTEPE | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 28-08-2022/29-08-2022
Hersey çok güzel, problem çıkarmayan ilgili personel
9.7
C. Gök | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-05-2024/19-05-2024
Herkes mütevaziydi
9.7
Ü. KAYHAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 23-02-2024/24-02-2024
Temizlik ve ilgi alaka
9.3
T. BAL | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-12-2023/10-12-2023
Hizmet

Mersin Merkez Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Gökdelenleri, turistik yerleri ve en modern şekliyle Mersin Merkez Otelleri...

Akdeniz Bölgesinin gelişmiş ilçelerinden olan Mersin Merkez hakkında bilinmesi gereken özelliklerin ve çeşitli Mersin Merkez otellerinin yer aldığı sitemizden her bilgiye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ekonomik faaliyetlerin ve sosyal yaşantının gelişmiş olduğu Mersin Merkez hakkında bazı önemli hususları bildirmiş bulunuyoruz.

Mersin Merkez, yurdumuzun güneyinde yer alan, doğusunda Adana, güneyinde Akdeniz, batı kısmında Antalya ve kuzey tarafında Adana ve Niğde illeri ile komşudur. Tarihi unsurları ve doğal güzellikleri sonucu Mersin Merkez'in turizmi gelişmiş, çok sayıda konaklama tesisi inşa edilmiştir.

Uygun Mersin Merkez otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz konaklamalar sayesinde tatillerinizi çok daha verimli bir şekilde geçirme olanağına sahip olabilirsiniz. Bu otellerde konaklarken zamanınızı daha verimli bir şekilde değerlendirmek için sitemizdeki bilgilerden faydalanmanızın yararını görebilirsiniz.

Nüfusu

Mersin Merkezin nüfusu, yaklaşık 840.000'dir. Ekonomik alanda da gelişme gösteren Mersin Merkez, ticari faaliyetler ve turizm aktiviteleri sonucu yıl içerisinde çok sayıda kişiyi modern tesisleri ile konaklatmaktadır. Bu da Mersin Merkez otellerinde konaklayanlarla birlikte bölge nüfusunda sürekli olarak dalgalanmalar yaşanmasına neden olmaktadır.

Havalimanı

Mersin Merkeze seyahat edecekseniz, en yakın havalimanı olarak Adana il sınırları içerisinde yer alan Adana Havalimanını tercih edebilirsiniz. Adana ilinin Seyhan ilçesinde yer alan havalimanı, Mersin Merkeze 84 kilometre uzaklıktadır. Havaalanından uygun Mersin Merkez otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere ulaşabilmek için aktarmalı otobüsleri kullanabilirsiniz.

Otogarı

Mersin Merkez bölgesinin otogarı Meşti olarak adlandırılmakla birlikte; Korukent Mahallesi, Mimar Sinan Bulvarı No:190 adresinde bulunmaktadır. Şehirlerarası birçok firma ile hizmet veren Meşti, modern hizmet birimleri ve alışveriş alanları ile çok sayıda yolcu kapasitesine sahiptir. Mersin Merkez ile otogar arası ise sadece 8 kilometredir. Bu da Mersin Merkez otellerinde konaklamayı tercih edenler için rahat bir ulaşım avantajı sağlamaktadır.

Turizm Danışma Bürosu

Mersin Merkez, gelişen turizm sektörü ile faaliyetlere önem vermiş olmakla birlikte, her türlü organizasyon, konser, tanıtım, seminer gibi turizme dair her konunun işlendiği çalışmalar Mersin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından gerçekleşmektedir ve Camişerif Mahallesi, Uray Caddesi No:15 /A Akdeniz adresindedir. İndirimli Mersin Merkez otel fiyatlarımızla bölgede gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında ihtiyacınız olan her türlü bilgiye danışma bürolarından rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Mersin Merkezde Akdeniz iklimi yaşanmakta olduğu için, yaz ayları bir hayli sıcak ve oldukça nemli geçerken, kış dönemlerinde yağışlar görünür ve hava sıcaklığı 0'ın altına düşmez. Akdeniz ikliminin hakim olduğu bölgelerde maki çalılıklarına rastlanmakla birlikte, Mersin Merkezde de makiler oldukça yaygındır. Bunun yanı sıra büyük bir alanı kaplayan ormanlar, fundalıklar ve tarım arazileri bulunan Mersin Merkez ayrıca muz ve turunçgil yetiştiriciliği de ön plandadır. Mersin Merkez otellerinde konaklayanların en çok ilgisini çeken de bu iklim ve bitki örtüsü özellikleri olmaktadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Mersin Merkez, kendine has yemek çeşitleri ile ülke çapında tanınmış beldelerimizden biridir. Bölgenin en meşhur yemekleri; tantuni, Arap aşı çorbası, cezerye, kerebiç, mamül, yörük çadırlarında sunulan bazlama ile gözlemedir. Bunun yanında yöresel olarak oldukça fazla tüketilen yemekleri ise; yüzük çorbası, tava kebabı, çileme, kulak çorbası, ezme salata, batırık, keşkek, mercimekli kabak gibi yemeklerdir. İndirimli Mersin Merkez otellerinin bünyesindeki restoranlarda yeme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz gibi bölgede lezzetli yemekler sunan dünya mutfaklarından çeşitler bulunan restoranlar da mevcuttur.

Popüler Eğlence Mekânları

Mersin Merkez gece hayatı yönü ile hareketli mekânlara sahip bölgelerimizden olup, özellikle civar illerden gelen misafirlere sınırsız eğlence imkânı sunmaktadırlar. Mersin Merkezde her zevke hitap eden, çeşitli alternatifler mevut olup, bölgenin en popüler mekânlarını şu şekilde sıralayabiliriz; Pasha, Gorja, Zest Bar, Vitrin Bistro Bar, Mersin Villa Bar ve Şapka Bar. Ayrıca kampanyalı Mersin Merkez otel fiyatları ile konakladığınız otellerde de gece eğlenebileceğiniz tesis seçeneklerini bulabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Mersin Merkez, gündüzleri yapabileceğiniz farklı alternatifleri, tekne turları, sinemaları ve alışveriş merkezleri ile keyiflice vakit geçirebileceğiniz olanaklara sahiptir. Mersin Merkez, turizm faaliyetlerinin son yıllarda ağırlık kazandığı bölgelerimizden olup, her geçen yıl tesis sayısında artış görünmektedir. Mersin Merkez otellerinde konaklarken Mersin Marina ve Eyüp Sultan Cami gibi önemli destinasyonları mutlaka ziyaret etmelisiniz.