Mersin Akdeniz Otelleri & Mersin Akdeniz Otel Fiyatları Toplam 6 Otel Bulundu

Harita
Atlıhan Hotel
Atlıhan Hotel
Atlıhan Hotel
Atlıhan Hotel
Atlıhan Hotel
Golden King Hotel
Golden King Hotel
Golden King Hotel
Golden King Hotel
Golden King Hotel
The Monard Hotel
The Monard Hotel
The Monard Hotel
The Monard Hotel
The Monard Hotel
Nobel Oteli Mersin
Nobel Oteli Mersin
Nobel Oteli Mersin
Nobel Oteli Mersin
Nobel Oteli Mersin
Sultan Hotel Mersin
Sultan Hotel Mersin
Sultan Hotel Mersin
Sultan Hotel Mersin
Sultan Hotel Mersin
Kar Hotel Mersin
Kar Hotel Mersin
Kar Hotel Mersin
Kar Hotel Mersin
Kar Hotel Mersin

Mersin Akdeniz Otelleri & Mersin Akdeniz Otel Fiyatları

Uzun sahil şeridi ve müthiş yaylalarıyla huzurlu bir tatil yapabileceğiniz Mersin Akdeniz Otelleri...

Mersin Akdeniz otellerine rezervasyon yaptırmak istiyorsanız, sizler için düzenlediğimiz sitemizden her türlü Mersin Akdeniz bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu bilgiler sayesinde bölgede geçireceğiniz tatilleriniz sırasında çok daha keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Mersin Akdeniz coğrafi konum olarak; kuzey kısmında Toros Dağları, güneybatı tarafında Yenişehir, doğu kısmında ise Tarsus ilçeleri ile çevrilidir. Mersin Akdeniz ili Türkiye'nin en uzun sahil şeridine sahiptir. Yolunuz Mersin Akdeniz bölgesine düşerse mutlaka görmeniz gereken sahil şeritleri arasındadır.

Lüks ve konforlu yapıya sahip olan indirimli Mersin Akdeniz otel fiyatları ile bölgedeki tatillerinizi daha düşük bütçelerle geçirmeniz mümkün olacaktır. Bu sayede daha keyifli bir tatil geçirebilir ve zamanınızı çok daha iyi değerlendirebilirsiniz.

Nüfusu

Mersin Akdeniz, Akdeniz Bölgesinin nadide illerinden biridir. Konumu itibariyle turizm ve ticaret bakımından önemli bir noktadadır. Mersin Akdeniz nüfusu 2008 yılından itibaren çok fazla değişkenlik göstermemektedir. Üstelik Mersin Akdeniz otellerinde konaklayanlarla bölge nüfusunda artış da görülebilmektedir. Göç veren veya çok fazla göç alan bir il değildir Mersin Akdeniz. Son yapılan sayıma göre Mersin Akdeniz nüfusu 272.366 olarak tespit edilmiştir. Mersin Akdeniz nüfusu yeni yapılan konutlar sayesinde nüfusunun ileriki yıllarda artacağına kanaat getirilmektedir.

Havalimanı

Mersin Akdeniz, Türkiye'de önemli illerden biridir. Birçok karayolunu birbirine bağlayan önemli kesişim noktalarındandır Mersin Akdeniz. Mersin Akdeniz'e birçok ulaşım şekli vardır. Eğer havayolu ile ulaşım sağlamak isterseniz, en yakın havalimanı olan Adana Havalimanını kullanabilirsiniz. Adana Havalimanı ile Mersin Akdeniz arası yaklaşık 88 km mesafededir. Mersin Akdeniz'e ve uygun Mersin Akdeniz otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinize havaş servisleri veya şehirlerarası otobüslerle rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Otogarı

Mersin Akdeniz ulaşımında birçok alternatif bulunmaktadır. Mersin Akdeniz'e havayolu, demiryolu, karayolu ve denizyolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer karayolu ile ulaşım seçmek isterseniz Mersin Akdeniz bölgesine yakın Mersin otogarından ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Mersin Akdeniz merkezden otogar arası yaklaşık 15 km kadardır. Ulaşım açısından şehrin birazcık dışında kalan Mersin otogarına ulaşım şehir içi dolmuş veya minibüslerle rahatlıkla yapabilirsiniz. Mersin Akdeniz otellerinde konaklayacaksanız otobüs rezervasyonlarınızı mutlaka önceden yapmanızı tavsiye ederiz.

Turizm Müdürlüğü

Akdeniz kıyısı ilçelerinden Mersin Akdeniz, gelen misafirleri en iyi şekilde ağırlamaya çalışmaktadır. Her mevsim girebileceğiniz deniziyle Mersin Akdeniz, sizleri en iyi şekilde misafir etmeye hazırdır. Tatilinizi Mersin Akdeniz ilçesinde gerçekleştirmek istiyorsanız birçok faaliyete şahit olabilirsiniz. Çeşitli festivallerinde olduğu Mersin Akdeniz bölgesinde Mersin Belediyesi tarafından düzenlenen bu aktivitelere aileniz veya arkadaşlarınızla da eşlik edebilirsiniz. Mersin Akdeniz otellerinde konaklayarak bölgeyi ziyaret etmeyi kesinlikle ihmal etmemelisiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Mersin Akdeniz, tipik Akdeniz iklim özelliklerine sahiptir. Mersin Akdeniz, yazları sıcak ve kurak geçmekte, kışları ise ılık ve bol yağış şeklinde geçmektedir. Mersin Akdeniz'de yılda bir kere don olayı gözükmektedir. Bu yüzden uygun Mersin Akdeniz otel fiyatları ile bölgede konaklamak çok doğru bir seçim olacaktır. Mersin Akdeniz bitki örtüsü maki olarak görülmektedir. Mersin Akdeniz ilçe merkezi fazla yapılaşmadan dolayı yoğun yeşil alan yoktur. Daha çok şehrin dışına konumlanmıştır. Ormanlık alan ve yaylaların bol olduğu Mersin Akdeniz, alternatif yayla turizmi yapacağınız yerlerden biridir.

Yeme ve İçme Olanakları

Mersin Akdeniz ilçesi, hem tarihi hem de müthiş denizi ve doğasıyla sizleri mest edecektir. Mersin Akdeniz'de geçireceğiniz güzel vakitleriniz dışında acıktıysanız, bölgede yöresel yemek yapan yerlere uğramanızı tavsiye ederim. En meşhur Mersin Akdeniz ilçesinin vazgeçilmez yemeklerinden ''tantuni ve ciğer'' Mersin Akdeniz'in olmazsa olmazlarındandır. Bunun dışında civarındaki köy evlerinden veya yaylalarından çeşitli yöresel lezzetlere de bakabilirsiniz. Mersin Akdeniz otellerinin restoranları da size bu konuda büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

Popüler Eğlence Mekânları

Mersin Akdeniz, turizm ve ticaret merkezlerinden bir yerdedir. Tatilinizi Mersin Akdeniz bölgesinde planladıysanız birçok alternatif bulabilirsiniz. Gece hayatının vazgeçilmez yerlerinden olan Mersin Akdeniz'de, fasıldan bara, kafeden puba, her türlü eğlenceye ulaşabilirsiniz. Mersin Akdeniz uzun sahil şeridi ve kıyıdaki bar veya canlı müzik yapan yerlerle en uzun sahil şeridi unvanına sahiptir. Uygun Mersin Akdeniz otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz konaklama veya gezilerinizde mutlaka sitemizden Mersin Akdeniz ile alacağınız bilgilere ulaşınız.

Gezilecek Yerler

Toros Dağlarını geçtikten sonra güzel bir sahil kıyısıyla Mersin Akdeniz sizi karşılamaktadır. Müthiş denizi, kıyı şeridi, yaylalarıyla Mersin Akdeniz görülmesi gereken ilçelerdendir. Hem tarihini, hem doğasını, hem de turistik yerlerin tadını çıkarabileceğiniz nadide ilçelerdendir Mersin Akdeniz. Sizin için gezebileceğiniz Mersin Akdeniz turistik ve tarihi yerlerini şöyle sıralandırabiliriz; Kanlıdivane, Cambazlı Kilisesi, Roma Yolu, Gözne Kalesi, Adam Kayalar, Mersin Akdeniz Müzesi, Mersin Asar Kalesi. Mersin Akdeniz otellerinde konaklarken bölgedeki bu yerleri gezmeyi de ihmal etmemelisiniz.