TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIMeram Otelleri
1 Meram Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Meram Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Meram Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Meram Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Meram Otelleri ve en uygun Meram otel fiyatları, Meram hakkında genel bilgiler...

Meram Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
s. c. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-07-2020/20-07-2020
Personel gayet ilgili ve alakalıydı herhangi bir sorun yaşamadık.
10
a. f. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-07-2020/20-07-2020
İş için konaklama imkanımız oldu odaalr ve genel alanlar sürekli dezenfekte ediliyordu.

Meram Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Konya'da tarihi ve doğal güzellikleriyle adeta cennetten bir köşe Meram ve Meram Otelleri...

Konya'nın en merkezi yerlerindendir Meram. Tarihi ve doğal güzellikleriyle yeni keşiflerin merkezlerinden biridir. Ticari bakımından Meram, birçok önemli yolun kesişim noktası olarak bulunmaktadır. Kültür turizmi bakımından önemli bir yere sahip olan Meram, etrafı sit alanı olarak kapatılmış ve koruma altına alınmıştır. Birçok turistin ilgi odağı haline gelen Meram otellerinde konaklama yapacaksanız mutlaka önceden rezervasyonlarınızı yapınız.

Meram tarım ve hayvancılık konusunda Türkiye^'de önemli yerler arasındadır. Genellikle Meram'ın dışında konumlanmış olan tarım alanları, ülkenin ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Meram konaklamalarınızı yapmadan önce, sitemizden uygun Meram otel fiyatlarımızı inceleyebilirsiniz.

Nüfusu

Meram, Konya'da birçok yolun kesişim noktası olarak bulunmaktadır. Ticaret ve kültürel geziler için her yıl Meram'a birçok misafir gelmektedir. Dolayısıyla bu durum Meram nüfusunun artış veya azalışını etkilemektedir. Son yapılan sayımlara göre Meram nüfusu 343.384 olarak tespit edilmiştir. Meram otellerinde konaklama yapmadan önce mutlaka erken rezervasyon kapsamındaki otellerden yararlanmayı unutmayınız.

Ulaşım Olanakları

Meram ulaşımlarınızda Konya Otogarını kullanabilirsiniz. Konya Otogarı ile Meram arası yaklaşık 11 km uzaklıktadır. Konya'da önemli ticaret yollarının kesişimi olan Meram, birçok şehre bağlantı yollarıyla hizmet vermektedir. Meram Otogarı ile Konya Otogarı, Şehrin ulaşım yönünden yükünü önemli ölçüde kaldırmaktadır. Uygun Meram otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinize dilerseniz taksi, dolmuş veya otobüs kullanarak çok kısa sürede ulaşmanız mümkündür.

Turizm Danışma

Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü adı altında Meram faaliyetlerini sürdürmektedir. Konya Belediyesi tarafından düzenlenen aktiviteler Meram halkı ve turizmi açısından önemli bir yer teşkil etmektedir. Yılın belirli zamanlarında yapılan festivaller Meram'ı daha da cazip bir merkez haline sokmuştur. Halk oyunları, folklorik gösteriler, yöresel yemeklerin sunulduğu masalar, tiyatro şovları ve bunun gibi çeşitli aktiviteler Meram'da görebileceğiniz faaliyetler arasındadır. Meram otellerinde konaklama yapmak istiyorsanız erken rezervasyondan yararlanmayı unutmayınız.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Meram iklim bakımından karasal iklime özelliklerine sahip olsa da, zaman zaman farklı iklim tiplerini de görebilirsiniz. Yazları sıcak ve kurak, kışları ise sert ve az yağışlı geçmektedir. Meram, Konya'ya göre yeşil alanı daha fazladır. Geneli bozkır olan Meram, tarım yönünden oldukça gelişmiştir. Uygun Meram otel fiyatları ile konaklarken, gezeceğiniz yerlerin tadını çıkarmayı unutmayınız.

Yeme ve İçme Olanakları

Meram, Konya'nın en değerli yerlerinden biridir. Ülke ekonomisinde önemli bir yere sahip Meram'a hem ticaret hem gezi amaçlı birçok misafir gelmektedir. Bu ziyaretlerin sonucunda değişik lezzetlerinde tadına varabileceğiniz Meram'da birçok yöresel lezzetlere ulaşabilirsiniz. Gastoromi turizminde önemli bir yere sahip Meram, gelen ziyaretçilerine hem yöresel hem de Dünya mutfaklarından çeşitli lezzetler de sunmaktadır. Gastronomi turizmi açısından önemli bir yere sahip olan Meram'ı ziyaret etmeniz ve Meram otellerinde kalmanızı tavsiye ederiz.

Popüler Eğlence Mekânları

Meram daha çok yöresel eğlencelere kapılarını açmaktadır. Orta Anadolu'nun bu güzel yerlerinden olan Meram, adeta cennetten bir köşe olarak anılır. Meram'ı görmek ve konaklamak için çeşitli şehirlerden gelen misafirler, etraftaki otantik eğlence yerlerinden de yararlanmaktadır. Hem yemek zevkinizi hem de eğlencenizi yapabileceğiniz bu yerlerde Meram'ın bütün güzelliklerini yaşayabilir ve güzel anılarla evinize dönebilirsiniz. Uzun ve yoğun bir Meram turundan sonra uygun Meram otel fiyatları ile konaklamanızı yapabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Meram, Konya'da diğer şehirlerin geçiş noktaları görevine sahiptir. Birçok bağlantı yoluna sahip olan Meram, hem ticaret yolu hem de turizm açısından önemli bir yerde bulunmaktadır. Sizler için Meram'da gezip görebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz bazı mekanları sıralamaya çalıştık; Sırçalı Medrese, Tavusbaba Türbesi, İplikçi Cami ve Medrese, Kadı Mürsel Camii, Kilistra Antik Kenti, Meram Bağları, Kilistra Kaya Mezarları, Sahipata Külliyesi, Meram Hamamı. Meram otellerinde gerçekleştireceğiniz konaklamalarda mutlaka bu yerleri de görmelisiniz.